Alexandru Baluta (Rumunsko)  - Jsou to už více než dva roky, co Alexandru Baluta dorazil do Edenu. Slavia ho koupila asi za 67 milionů korun z rumunské Craiovy a v té době z něj udělala nejdražší posilu v historii. Jenže šestadvacetiletý křídelník toho moc neukázal, dal tři góly a nedokázal si vybojovat místo v sestavě. To nezískal ani letos, a tak odešel na hostování do Liberce. V dresu Slovanu odehrál čtyři zápasy, ve kterých dal už dva góly a přidal nahrávku. Dostane ještě šanci v Edenu? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka (Nigérie) - Nigerijský fotbalista přišel do Slavie za více než 80 milionů korun. V loňské sezoně sice dal šest branek, ovšem v Edenu se od něj očekávalo víc. Letos však ze Slavie odešli Miroslav Stoch i Jaromír Zmrhal a třiadvacetiletý Peter Olayinka dostal více důvěry, kterou dokázal využít. Dal gól Interu Milán, trefil se v derby i proti Jablonci a po zásluze se dostal do nigerijské reprezentace. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ibrahim Benjamin Traoré (Pobřeží slonoviny) - Sešívané před rokem na podzim trápila marodka záložní řady, kterou bylo třeba řešit. Do Edenu proto přišel zkušený Ibrahim Benjamin Traoré, který předtím působil ve Zlíně. Slavia jednatřicetiletého defenzivního záložníka přivedla nejprve na hostování, které se díky jeho dobrým výkonům brzy změnilo v přestup. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Martin Kuciak (Slovensko) - Slavia v polovině minulé sezony poslala hostovat Martina Vantrubu do Podbrezové a přivedla za něj jiného Slováka Martina Kuciaka. Sedmatřicetiletý gólman, jenž si dříve zachytal i pět zápasů v dresu Hradce Králové, ale působil pouze v roli trojky a v lize se do akce nedostal. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Slavia nekupuje pouze české posily. 6 cizinců, které trenér Trpišovský přivedl do Edenu

Trenér Jindřich Trpišovský si do Slavie rád vodí hráče, které dobře zná, a s nimiž už spolupracoval. Většinou se jedná o české posily, do Edenu však přivedl i několik cizinců.

Bez názvu.jpg

Kouč Trpišovský hodně rád loví posily v Liberci, odkud do Slavie přišel. Z kádru Slovanu získal například Ondřeje Koláře či Petra Ševčíka a do Edenu si přivedl i další české posily. Slávistický kouč má však čich i na hráče ze zahraničí. Jména šesti cizinců, které přivedl do Edenu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Alexandru Baluta (Rumunsko)

Alexandru Baluta 3 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jsou to už více než dva roky, co Alexandru Baluta dorazil do Edenu. Slavia ho koupila asi za 67 milionů korun z rumunské Craiovy a v té době z něj udělala nejdražší posilu v historii. Jenže šestadvacetiletý křídelník toho moc neukázal, dal tři góly a nedokázal si vybojovat místo v sestavě. To nezískal ani letos, a tak odešel na hostování do Liberce. V dresu Slovanu odehrál čtyři zápasy, ve kterých dal už dva góly a přidal nahrávku. Dostane ještě šanci v Edenu?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Peter Olayinka (Nigérie)

Peter Olayinka 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nigerijský fotbalista přišel do Slavie za více než 80 milionů korun. V loňské sezoně sice dal šest branek, ovšem v Edenu se od něj očekávalo víc. Letos však ze Slavie odešli Miroslav Stoch i Jaromír Zmrhal a třiadvacetiletý Peter Olayinka dostal více důvěry, kterou dokázal využít. Dal gól Interu Milán, trefil se v derby i proti Jablonci a po zásluze se dostal do nigerijské reprezentace.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Ibrahim Benjamin Traoré (Pobřeží slonoviny)

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Sešívané před rokem na podzim trápila marodka záložní řady, kterou bylo třeba řešit. Do Edenu proto přišel zkušený Ibrahim Benjamin Traoré, který předtím působil ve Zlíně. Slavia jednatřicetiletého defenzivního záložníka přivedla nejprve na hostování, které se díky jeho dobrým výkonům brzy změnilo v přestup.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Martin Kuciak (Slovensko)

Martin Kuciak.jpg

Slavia v polovině minulé sezony poslala hostovat Martina Vantrubu do Podbrezové a přivedla za něj jiného Slováka Martina Kuciaka. Sedmatřicetiletý gólman, jenž si dříve zachytal i pět zápasů v dresu Hradce Králové, ale působil pouze v roli trojky a v lize se do akce nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Júsuf Hilál (Bahrajn)

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bahrajnský reprezentant se na přestupu do Slavie dohodl už v průběhu minulé sezony, na jaře ale ještě Júsuf zůstal hostovat v kádru Bohemians 1905. V letošním ročníku si šestadvacetiletý urostlý útočník připsal v lize šest startů, gólově se ale neprosadil. Objevil se i v Lize mistrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Nicolae Stanciu (Rumunsko)

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Ještě před rokem patřil Spartě, kde se stal dokonce kapitánem. Jenže v zimě z Letné odešel do Saúdské Arábie. Exotické angažmá si však představoval jinak, a tak se před sezonou vrátil zpátky do Prahy – místo na Letnou však zamířil do Edenu, kde za něj zaplatili rekordních sto milionů korun. Jeho výkony jdou neustále nahoru, kouč Trpišovský na rumunského záložníka hodně spoléhá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud