Slavia je silnější. 5 hráčských trumfů, které sešívané mohou vrátit na ligový trůn

Slavia je na startu jara ohromně silná. Kádr vypadá ještě lépe než na podzim.

Bez názvu.jpg

Ve Slavii proběhly během zimy zajímavé změny. Sešívaní přivedli několik posil, další hráče si vzali zpátky z hostování, jiní by pak měli dostat více prostoru než na podzim. Jména pěti jarních slávistických trumfů najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Igoh Ogbu

profimedia-0713192592.jpg

Slavia před sezonou vsadila na stoperské duo ve složení Eduardo Santos a Aiham Ousou. Ten držel dobrou formu, zato Brazilec několikrát fatálně chyboval a dokonce skončil v béčku. Teď je zpátky a se vrátil do základní sestavy, jakékoliv další zaváhání jej ale může přijít draho. Sešívané totiž v zimě posílil dvaadvacetiletý nigerijský bek Igoh Ogbu, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal jedním z lídrů pražského celku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Matěj Jurásek

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slavia v zimě překvapivě pustila do Rakouska Mosese Usora. Mohla si to však dovolit, kouč Jindřich Trpišovský totiž má v kádru Matěje Juráska, v němž je obrovský potenciál. Devatenáctiletý křídelník dal v závěrečném podzimním duelu s Baníkem své první dva ligové góly, na které navázal dalšími dvěma zásahy v nedělním duelu s Jabloncem, do něhož zasáhl od druhého poločasu. Nahlas si říká o základní sestavu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Petr Ševčík

Petr Ševčík Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Celou zimu se spekulovalo o tom, zda se do Slavie vrátí Nicolae Stanciu, který před rokem odešel do Číny. Úvodní jarní duel ale ukázal, že ho sešívaní zas až tolik nepotřebují. Stačí, když mají k dispozici zdravého Petra Ševčíka. Ten sice během podzimu odehrál jen osm duelů, na start jara byl ale připraven a proti Jablonci patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pokud osmadvacetiletý záložník bude fit, Slavia bude o mnoho silnější.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Christos Zafeiris

Nejnovější posila sešívaného klubu, talentovaná desítka. Christos Zafeiris je nazývám zázračným dítětem norského fotbalu, přestože mu je teprve 19 let, Slavia za něj měla zaplatit necelých 40 milionů korun. Řecký rodák s norským pasem přišel z Haugesundu, v elitní soutěži odehrál 29 zápasů, dal v nich čtyři góly a přidal pět nahrávek. V Edenu může dokázat velké věci, pražský klub na něm jednou nejspíš ještě pořádně vydělá.

Pokračování 6 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren Slavia.jpg

Ve Slavii je už dlouho, v posledních letech ale putoval po hostováních. Ani on sám už zřejmě nečekal, že se do Edenu ještě vrátí, na podzim ale zazářil v Liberci, dal devět gólů a ve Slavii dostal ještě jednu šanci. Té se chopil na jedničku a v úvodním duelu s Jabloncem přidal desátý zásah v sezoně. Houževnatý Nizozemec se příště klidně může objevit v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud