Jan Bořil  Slávistický kapitán neodehrál dobré EURO, přesto o něj byl po šampionátu v Evropě zájem. A znovu z Řecka. Zatímco loni třicetiletého beka lákaly AEK Atény, letos okolo něj našlapoval PAOK Soluň. Ten ale nepochodil a Jan Bořil se tak svého prvního zahraničního angažmá opět nedočkal. 
 Nicolae Stanciu  Hodně rušno bylo v létě taky okolo Nicolae Stancia. Ten býval už dříve spojován s odchodem do Trabzonsporu a tentokrát se Turecko ozvalo znovu. Osmadvacetiletého rumunského záložníka, jenž loni nastřílel dvanáct ligových branek, lákal Galatasaray, který údajně nabízel 200 milionů korun. Slavia jej ale nepustila. 
 Peter Olayinka  Nigerijský křídelník načal ve Slavii už čtvrtou sezonu. Na kontě má tři tituly, gólově se prosadil v Lize mistrů a zařadil se mezi opory sešívané družiny. V létě se ale mohl posunout dál. Zatímco dříve jej sledovali v Itálii nebo Německu, teď už byl jednou nohou v Kodani. Pětadvacetiletý Peter Olayinka, za něhož dánský klub nabízel okolo sta milionů korun, ale neprošel zdravotní prohlídkou. 
 Jan Kuchta  Loni nastřílel patnáct branek a společně s Adamem Hložkem se stal nejlepším střelcem sezony. Jenže Slavia v létě přivedla Michaela Krmenčíka s Ivanem Schranzem a Jan Kuchta se začal cítit nekomfortně. I proto chtěl přijmout nabídku druholigového anglického Stoke, vedení sešívaného klubu ale čtyřiadvacetiletého forvarda nepustilo. Letos dal Kuchta ve dvou ligových startech dva góly, jeho vztahy s trenérským štábem ale údajně nejsou nejlepší. 
5
Fotogalerie

Slavia je nepustila. 5 opor sešívané družiny, které v létě měly zahraniční nabídky

Slavia před pár dny přišla o dvě opory. Další hráče, o které byl zájem v zahraničí, však udržela.

Lukáš Zima opustil Slavii a zamířil do italského celku FC Turín. Z Edenu odešel také Abdallah Sima, jehož získal anglický Brighton, který jej následně poslal na hostování do druholigového Stoke. Zahraniční kluby však v létě usilovaly taky o další hráče sešívané družiny, kterým však vedení klubu přestup zatrhlo. O kom je řeč? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Alexander Bah 

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dánský obránce přišel do Slavie teprve v zimě, Alexander Bah ale rychle zaujal. Třiadvacetiletý krajní bek se zabydlel v základní sestavě, sešívaným pomohl k titulu a velmi dobrými výkony se prezentovat i v Evropské lize. V létě okolo něj kroužil Spartak Moskva, vedení klubu ho ale do Ruska nepustilo. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil 

Jan Bořil 21.jpg

Slávistický kapitán neodehrál dobré EURO, přesto o něj byl po šampionátu v Evropě zájem. A znovu z Řecka. Zatímco loni třicetiletého beka lákaly AEK Atény, letos okolo něj našlapoval PAOK Soluň. Ten ale nepochodil a Jan Bořil se tak svého prvního zahraničního angažmá opět nedočkal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu 21.jpg

Hodně rušno bylo v létě taky okolo Nicolae Stancia. Ten býval už dříve spojován s odchodem do Trabzonsporu a tentokrát se Turecko ozvalo znovu. Osmadvacetiletého rumunského záložníka, jenž loni nastřílel dvanáct ligových branek, lákal Galatasaray, který údajně nabízel 200 milionů korun. Slavia jej ale nepustila. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Peter Olayinka 

Peter Olayinka 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Nigerijský křídelník načal ve Slavii už čtvrtou sezonu. Na kontě má tři tituly, gólově se prosadil v Lize mistrů a zařadil se mezi opory sešívané družiny. V létě se ale mohl posunout dál. Zatímco dříve jej sledovali v Itálii nebo Německu, teď už byl jednou nohou v Kodani. Pětadvacetiletý Peter Olayinka, za něhož dánský klub nabízel okolo sta milionů korun, ale neprošel zdravotní prohlídkou. 

Foto:  Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Kuchta 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička  MAFRA  Profimedia.jpg

Loni nastřílel patnáct branek a společně s Adamem Hložkem se stal nejlepším střelcem sezony. Jenže Slavia v létě přivedla Michaela Krmenčíka s Ivanem Schranzem a Jan Kuchta se začal cítit nekomfortně. I proto chtěl přijmout nabídku druholigového anglického Stoke, vedení sešívaného klubu ale čtyřiadvacetiletého forvarda nepustilo. Letos dal Kuchta ve dvou ligových startech dva góly, jeho vztahy s trenérským štábem ale údajně nejsou nejlepší. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud