Crvena zvezda Bělehrad  - Zřejmě nejtěžší tým, na který Slavie může narazit. Slavný klub z Bělehradu ve druhém předkole vyřadil albánskou Tiranu a postoupil dál. Pro Slavii by se jednalo o pikantní souboj, dres Crvene zvezdy totiž obléká i Guélor Kanga, který ještě nedávno působil ve Spartě. Foto: Profimedia.cz
 BSC Young Boys  - Fanoušci bývají zvyklí, že švýcarské lize vládne Basilej. Ta v loňském ročníku ale skončila až třetí, zatímco titul získal s přehledem Young Boys Bern. Ten ve středečním předkole narazil na Klaksvík z Faerských ostrovů a po výhře 3:1 jde dál. Slavia by byla ve vzájemném souboji favoritem. Foto: Profimedia.cz
 Ferencvárosi TC  - Ferencváros je sice suverénem maďarské soutěže, ovšem že by si vyšlápl i na slavný Celtic, s tím se nepočítalo. Jenže tým, ve kterém působí i Eldar Čivič, ve Skotsku vyhrál 2:1 a stále je ve hře o postup do Ligy mistrů. O tu se teoreticky může porvat i se Slavií. Foto: Profimedia.cz
 FC Midtjylland  - Midtjylland v posledním ročníku suverénně ovládl dánskou ligu, ve které za sebou o 14 bodů zanechal druhou FC Kodaň. Tým, ve kterém dříve působil i Václav Kadlec, v úterním předkole Ligy mistrů narazil na Ludogorec a díky gólu ze 78. minuty vyhrál 1:0. Zatímco výběr Pavla Vrby je ze hry venku, tak Midtjylland může narazit na Slavii. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Slavia je blízko Ligy mistrů. Podívejte se, na koho mohou narazit Stanciu a spol.

Slavia loni v boji o Ligu mistrů narazila na Kluž, přes kterou postoupila do hlavní fáze milionářské soutěže. A také letos má slušnou šanci, že se mezi evropskou klubovou smetánku podívá.

Jan Bořil BArcelona.jpg

Slavia bude v play off Ligy mistrů mezi nasazenými týmy. Vyhne se tak Olympiakosu nebo Salcburku a narazí na relativně schůdnějšího soupeře. Týmy, se kterými se sešívaní mohou potkat (pokud tedy tyto celky projdou i třetím předkolem), najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Crvena zvezda Bělehrad

Guélor Kanga Bělehrad 20.jpg

Zřejmě nejtěžší tým, na který Slavie může narazit. Slavný klub z Bělehradu ve druhém předkole vyřadil albánskou Tiranu a postoupil dál. Pro Slavii by se jednalo o pikantní souboj, dres Crvene zvezdy totiž obléká i Guélor Kanga, který ještě nedávno působil ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

BSC Young Boys

YB Bern 20.jpg

Fanoušci bývají zvyklí, že švýcarské lize vládne Basilej. Ta v loňském ročníku ale skončila až třetí, zatímco titul získal s přehledem Young Boys Bern. Ten ve středečním předkole narazil na Klaksvík z Faerských ostrovů a po výhře 3:1 jde dál. Slavia by byla ve vzájemném souboji favoritem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ferencvárosi TC

Ferencvárosi 20.jpg

Ferencváros je sice suverénem maďarské soutěže, ovšem že by si vyšlápl i na slavný Celtic, s tím se nepočítalo. Jenže tým, ve kterém působí i Eldar Čivič, ve Skotsku vyhrál 2:1 a stále je ve hře o postup do Ligy mistrů. O tu se teoreticky může porvat i se Slavií.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

FC Midtjylland

Midtjylland 20.jpg

Midtjylland v posledním ročníku suverénně ovládl dánskou ligu, ve které za sebou o 14 bodů zanechal druhou FC Kodaň. Tým, ve kterém dříve působil i Václav Kadlec, v úterním předkole Ligy mistrů narazil na Ludogorec a díky gólu ze 78. minuty vyhrál 1:0. Zatímco výběr Pavla Vrby je ze hry venku, tak Midtjylland může narazit na Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Další soupeři

Tomáš Souček Messi.jpg

Škála možných soupeřů pro Slavii je ale širší. Sešívaní mohou teoreticky narazit také na běloruský Brest, izraelský Maccabi Tel Aviv, norské Molde nebo Omonii Nikósii z Kypru. O všem ale rozhodne až třetí předkolo Ligy mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud