Keito Nakamura (Japonsko) - 800 tis. eur  Jednadvacetiletý japonský křídelník sice nemá pevný flek v sestavě a do hry chodí převážně z lavičky náhradníků, ovšem ve třech zápasech Konferenční ligy vstřelil tři branky. Keito Nakamura, který prošel Belgií i Nizozemskem, je hráčem LASKu od léta. Na kontě má i několik startů v japonských mládežnický reprezentačních výběrech. 
 Jan Boller (Německo) - 800 tis. eur  Jeden z pilířů zadních řad. Někdejší německý mládežnický reprezentační stoper prošel Leverkusenem, odkud v roce 2019 zamířil do Rakouska. Je mu teprve 22 let, zkušeností už ale zvládl nabrat dost. Patří k lídrům týmu. 
 Hyun-seok Hong (Jižní Korea) - 1 mil. eur  Bývalý mládežnický korejský reprezentant přišel do Evropy už v roce 2018, kdy se objevil v Německu. Do Rakouska zamířil o rok později a LASK jej přivedl loni v létě. Dvaadvacetiletý střední záložník si letos v domácí lize připsal už pět gólových asistencí, v Konferenční lize se jednou prosadil i střelecky. 
 Branko Jovicic (Srbsko) – 1,2 mil. eur  Nejdražším cizincem na soupisce rakouského celku je osmadvacetiletý Branko Jovicic. Srbský střední záložník působil v LASKu už dříve, pak ale odešel do Ruska. Zahrál si taky v Srbsku a naposledy byl hráčem ruského Uralu, odkud se v únoru vrátil do Lince. Ten za dvojnásobného srbského reprezentanta zaplatil 400 tisíc eur. 
5
Fotogalerie

Slavia jde na LASK. Podívejte se na 5 nejdražších cizinců na soupisce rakouského Lince

Fenerbahce vyřadili, teď je před Slavií další úkol. V Konferenční lize už dnes nastoupí proti rakouskému celku LASK Linz.

Nejhodnotnějšími fotbalisty na soupisce Lince jsou domácí Rakušané, LASK má však v kádru i několik zajímavých cizinců. Jména pěti nejdražších z nich (podle portálu transfermarkt.de) najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Yannis Letard (Francie) - 700 tis. eur 

profimedia-0663923973.jpg

Hrával za mládežnické týmy Rennes nebo Guingampu, byl v Německu či Švýcarsku a loni v létě přišel do Lince. Třiadvacetiletý francouzský stoper toho ale zatím v rakouském celku moc nenahrál. Ve všech soutěžích si dohromady připsal jen patnáct startů a místo v základní sestavě si dosud nevybojoval. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Keito Nakamura (Japonsko) - 800 tis. eur 

profimedia-0629399534.jpg

Jednadvacetiletý japonský křídelník sice nemá pevný flek v sestavě a do hry chodí převážně z lavičky náhradníků, ovšem ve třech zápasech Konferenční ligy vstřelil tři branky. Keito Nakamura, který prošel Belgií i Nizozemskem, je hráčem LASKu od léta. Na kontě má i několik startů v japonských mládežnický reprezentačních výběrech. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Boller (Německo) - 800 tis. eur 

profimedia-0663924656.jpg

Jeden z pilířů zadních řad. Někdejší německý mládežnický reprezentační stoper prošel Leverkusenem, odkud v roce 2019 zamířil do Rakouska. Je mu teprve 22 let, zkušeností už ale zvládl nabrat dost. Patří k lídrům týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Hyun-seok Hong (Jižní Korea) - 1 mil. eur 

profimedia-0641033228.jpg

Bývalý mládežnický korejský reprezentant přišel do Evropy už v roce 2018, kdy se objevil v Německu. Do Rakouska zamířil o rok později a LASK jej přivedl loni v létě. Dvaadvacetiletý střední záložník si letos v domácí lize připsal už pět gólových asistencí, v Konferenční lize se jednou prosadil i střelecky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Branko Jovicic (Srbsko) – 1,2 mil. eur 

profimedia-0633041726.jpg

Nejdražším cizincem na soupisce rakouského celku je osmadvacetiletý Branko Jovicic. Srbský střední záložník působil v LASKu už dříve, pak ale odešel do Ruska. Zahrál si taky v Srbsku a naposledy byl hráčem ruského Uralu, odkud se v únoru vrátil do Lince. Ten za dvojnásobného srbského reprezentanta zaplatil 400 tisíc eur. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud