Slavia ho nechce, v Evropě je o něj zájem. 4 kluby, které lákaly Ubonga Ekpaie

V české lize odkopal 90 zápasů a prošel šesti kluby. Mohl by odejít do sedmého, možná ale zmizí v zahraničí. O Ubonga Ekpaie je zájem.

Šestadvacetiletý Ubong Ekpai z Nigérie hrával ligu za Liberec, Zlín, Plzeň, České Budějovice, Slavii a Baník. Patří sešívaným, v Edenu o něj ale už nemají zájem. Ekpai by mohl odejít do Mladé Boleslavi, zájem o něj však projevily i čtyři zahraniční kluby. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Basaksehir (Turecko) 

Ubong Ekpai Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Basaksehir v roce 2020 vyhrál tureckou ligu a dostal se i do Ligy mistrů. Loni skončil čtvrtý a aktuálně je po třech odehraných kolech druhý. Klub z Istanbulu nedávno přivedl slavného Mesuta Özila a kroužil taky okolo Ekpaie. Nakonec místo něj ale získal Poláka Patryka Szysze. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Piast Gliwice (Polsko)

Ubong Ekpai Slavia.jpg

Ekpai svými výkony zaujal i v Polsku. Zájem o něj projevil celek Piast Gliwice, kterému příliš nevyšel vstup do letošního ročníku. Ještě na jaře hrál Ekpai v Baníku, z Ostravy je to přitom do Gliwic jen necelou hodinu autem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Hapoel Jeruzalém (Izrael)

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka MAFRA Profimedia.jpg

Ještě předtím, než Ekpai přišel do České republiky, působil v Izraeli. Tehdy hrával za Maccabi Haifu, tentokrát jej zase lákal Hapoel Jeruzalém. Nigerijskému křídelníkovi se ale do Izraele údajně moc nechce. 

FotoMartin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ferencváros (Maďarsko)

Ubong Ekpai Baník Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ani s jedním z uvedených klubů si Ekpai nejspíš neplácne, přesto by mohl odejít. Ve hře je totiž přestup do Ferencvárose, který obhajuje titul v maďarské soutěži. Nyní klub čeká odveta play-off Evropské ligy proti irskému Shamrocku, který v prvním duelu porazil 4:0. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud