Slavia hledá náhradu za Afričany. 3 hráči z české ligy, kteří mohou přijít do Edenu

Simon Deli a Michael Ngadeu jsou pryč. Slavii se tak rozpadla stoperská dvojice a úřadující ligový šampion bude muset najít náhradu. Bude lovit v domácích vodách?

Bez názvu1.jpg

Slavia má sice k dispozici Ondřeje Kúdelu, Davida Hovorku, Michala Frydrycha a Alexe Krále, zřejmě ale bude hledat posily. V kuloárech už se objevilo pár zahraničních jmen a tým z Edenu by mohl lovit i u konkurence. „V naší soutěži jsou dva hráči, kteří by se k úrovni Deliho a Ngadeua mohli v budoucnu přiblížit,“ uvedl kouč sešívaného týmu Jindřich Trpišovský. Koho mohl mít na mysli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Václav Jemelka

Václav Jemelka 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý stoper, který je na širším reprezentačním seznamu, dříve býval spojován s přestupem do Sparty. Okolo Václava Jemelky, jehož lákal také Feyenoord, však nyní údajně krouží i Slavia. Ryšavý a 186 centimetrů vysoký bek dosud v lize odehrál v dresu olomoucké Sigmy 55 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Taras Kačaraba

Taras Kačaraba 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slavia by mohla znovu lovit v Liberci. Čtyřiadvacetiletý a 189 centimetrů vysoký Taras Kačaraba přišel na sever Čech v sezoně 2017/18 a loni odehrál 31 zápasů. Trpišovskému se herní styl bývalého beka Lvova či Šachtaru Doněck údajně zamlouvá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Ondřej Karafiát

Ondřej Karafiát Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý stoper je dalším hráčem, kterého trenér Trpišovský dobře zná. Přivedl si jej ze Žižkova do Liberce, kde je není Ondřej Karafiát jedním z pilířů sestavy. Měří však jen 182 centimetrů a váží 74 kilogramů, tím se Delimu ani Ngadeovi nevyrovná. Přesto se o něm nahlas mluví.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud