Slavia dostala za Musu pět milionů korun. Jaká je ale jeho skutečná cena?

V útoku Slavie se zabydlel Jan Kuchta, který má formu jako hrom. Sází gól za gólem a svým konkurentům moc prostoru nedává. I proto Petar Musa odešel na hostování do Unionu Berlín.

V loňské sezoně se Petar Musa stal společně s Liborem Kozákem nejlepším střelcem Fortuna ligy. Jenže letos se slávistickou útočnou jedničkou nestal, do hry chodil převážně z lavičky náhradníků a na kontě má jen čtyři branky.

I proto ho Slavia poslala na hostování do bundesligového Unionu. „Rok ve Slavii pro mě byl nejlepší v kariéře. Kluci jsou fakt skvělí, a i když jsem nehrál, tak jsem se cítil fantasticky, protože je to výborná parta, kterou jsem v kariéře ještě nezažil,“ řekl chorvatský útočník pro slávistický web.

Dvaadvacetiletý Musa odešel do Unionu na půlroční hostování bez opce. „Hostování s opcí jsme automaticky zamítli. Pořád si myslíme, že má velké schopnosti a budoucnost. Union má cíl, ke kterému má Petar pomoct. Garantují nám, že něco odehraje. V létě se nám vrátí,“ prohlásil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Podle magazínu Kicker Union za Musovo hostování zaplatil zhruba 5,2 milionů korun. A berlínský klub má nejspíš i předkupní právo, které může využít v případě, že v budoucnu projeví o Musu zájem někdo další. Union by měl takovou nabídku vidět a případně by ji mohl dorovnat.

Kolik tedy Musa ve skutečnosti stojí? Podle portálu transfermarkt.de je to přes 44 milionů korun. V Edenu tak na něm mohou pořádně vydělat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud