Slavia chce útočníka z české ligy. Podívejte se, kdo může přijít do Edenu

Sázka na Michael Krmenčíka se hrubě nepovedla. Host z belgických Brugg prožil bídnou sezonu a v Edenu nezůstane. Trpišovského tým tak musí hledat dál.

Slavia v zimě přišla o Jana Kuchtu, který odešel do Lokomotivu Moskva. Do Edenu sice dorazil Daniel Fila, ten je ale spíše stále sázkou do budoucna. Sešívaní tak budou hledat nového útočníka a nejspíš ho přivedou z české ligy. Moc možností ale nemají. Adam Hložek jde do ciziny, stejně jako Jean-David Beauguel, a Tomáše Čvančaru Sparta určitě neprodá. Kdo by tedy mohl k sešívaným dorazit? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Matěj Pulkrab 

Matěj Pulkrab Sparta 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O jeho příchodu se hovoří už déle. Ve Spartě mu totiž končí smlouva, na nové se s vedením Pražanů nedohodl, a tak už brzy odejde zadarmo jinam. Kam to bude? Velký zájem o jeho služby má Slavia. Jindřich Trpišovský už Matěje Pulkraba vedl v Liberci a má na něj dobré vzpomínky. Že čtyřiadvacetiletý útočník góly dávat umí, to ukázal na podzim, kdy se trefil sedmkrát a Spartě pomohl k důležitým bodům. Během jara už ale dostal jen minimum prostoru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ladislav Almási 

Ladislav Almási Baník 22.jpg

Slavia v zimě přivedla z Baníku Yiru Sora a není vyloučeno, že bude na Bazalech lovit znovu. Parádní sezonu totiž odehrál slovenský útočník Ladislav Almási, jenž během premiérové ligového ročníku nasázel 16 branek. Třiadvacetiletý forvard by se Slavii hodil jako sůl, případná cena za jeho přestup bude ale hodně vysoká. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slovácko 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Taky Václav Jurečka odehrál parádní ročník. Dokonce byl ještě o gól lepší než Almási a trefil se sedmnáctkrát. Pozice sedmadvacetiletého útočníka, který se dostal i do reprezentace, je ale jiná. Jurečkovi totiž ve Slovácku končí smlouva, a on tak odejde zadarmo. Dlouho se spekulovalo o tom, že zamíří do Plzně, kde by měl nahradit Jeana-Davida Beauguela. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Kdo dál? 

Antonín Růsek Olomouc 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Moc dalších variant už Slavia v lize nemá. Na jedenáct branek se dostal David Puškáč z Bohemians, ten se však blýskl čtyřmi góly v posledním duelu proti bezmocné Karviné. Osm branek mají na kontě Jiří Klíma z Baníku nebo olomoucký Mojmír Chytil, sedmkrát se trefil jeho spoluhráč Antonín Růsek (na snímku). Je ale otázkou, zda by někdo z nich mohl být ve Slavii útočníkem číslo jedna. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud