Slavia chce pátou posilu. Za Olayinku a spol. zaplatila skoro 200 milionů korun

Slavia chce pátou posilu. Za Olayinku a spol. zaplatila skoro 200 milionů korun

Slavia chce pátou posilu. Za Olayinku a spol. zaplatila skoro 200 milionů korun

Slavia vlétla do nového ročníku jasnou výhrou v Olomouci a potvrdila, že je hlavním aspirantem na titul. V létě pořádně zainvestovala a přivedla už čtyři nové posily, za které zaplatila téměř 200 milionů korun.

„Chtěli jsme mít čtyři křídla a dva útočníky, ale bohužel se zranil Mick van Buren, takže možná ještě někdo přijde,“ řekl po zápase v Olomouci trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Sešívaní" dosud přivedli čtyři nové hráče – dva Čechy a dva cizince, za které utratili přibližně 191 milionů korun. Kdo kolik stál, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Vladimír Coufal – 18 milionů korun

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

O libereckého kapitána stála Sparta, Vladimír Coufal byl už jednou nohou na Letné, nakonec ale nabral opačný směr a zamířil do Edenu. Slavia za českého reprezentanta zaplatila 18 milionů korun a pětadvacetiletý obránce se ihned zabydlel v základní sestavě. V úvodním utkání na půdě Olomouce se dokonce prosadil gólově.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jaroslav Zelený – 22 milionů korun

Jaroslav Zelený Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Také o Jaroslava Zeleného byl na přestupovém trhu velký zájem. O levého beka či záložníka, který se na tomto postu zařadil mezi nejlepší hráče v lize, se zajímala také Plzeň, opora Jablonce ale zamířila zhruba za 22 milionů korun do Edenu. Přes Jana Bořila se ale nebude snadné dostat do sestavy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Alexandru Baluta – 68 milionů korun

Alexandru Baluta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do Sparty přišli Rumuni Bogdan Vatajelu, Florin Nita, Nicolae Stanciu a Alexandru Chipciu, rumunskou posilu však získala i Slavia. Ta přivedla Alaxandra Balutu, který byl kapitánem Craiovy. Za čtyřiadvacetiletého záložníka zaplatila 68 milionů korun a udělala z něj nejdražší posilu v klubové historii. To však už neplatí…

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Peter Olayinka – 83 milionů korun

Peter Olayinka Belgie.jpg

Dosud poslední a také nejdražší slávistickou posilou se stal Peter Olayinka. Slavia stála o nigerijského útočníka, který dříve hrával i za Duklu, už déle, Gent za něj ale požadoval vysoké odstupné. Nakonec se oba kluby dohodly na zhruba 83 milionech korun a Olayinka, jenž dal loni během hostování ve Waregemu 11 branek a přidal 13 asistencí, už je v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud