Slavia chce další cizince. 5 zahraničních hráčů, kteří mohou přijít do Edenu

Fotbalovou Slavii čeká další přestavba kádru. V létě by z Edenu mohli odejít Danny či Ruslan Mingazov, naopak sešívanou kabinu by měli posílit někteří další cizinci. A to jak ze zahraničí, tak i z jiných ligových klubů.

Bez názvu.jpg

Nečekejte bláznivé investice podobné těm, které se v Edenu odehrály před rokem. Žádná přestupová pecka typu Dannyho či Altintopa nevybuchne. Slavia by ale měla znovu lovit na domácím i zahraničním trhu. Jména pěti cizinců, kteří mohou posílit kádr loňského šampiona, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai.jpg

O jeho přesunu do Slavie se spekulovalo už v zimě. Zlínský ofenzivní záložník, který ještě v loňské sezoně působil v Liberci, ale zůstal v Baťově městě. V Edenu však o dvaadvacetiletého fotbalistu z Nigérie stále stojí. Ubong Ekpai letos dal už šest branek, přidal tři asistence a patří k nejlepším hráčům jinak tápajícího Zlína.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Przemyslaw Frankowski

Przemyslaw Frankowski.jpg

Slavia se dívá také za hranice a v jejím hledáčku je polský ofenzivní záložník Przemyslaw Frankowski, jenž si nedávno odbyl reprezentační premiéru. Třiadvacetiletý hráč Jagiellonie letos dal čtyři góly a přidal stejný počet nahrávek, problémem pro Slavii ale může být jeho cena. Ta je podle portálu transfermarkt.de 1,25 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dávis Ikaunieks

Davis Ikaunieks 2.jpg

O lotyšském útočníkovi z Jihlavy se toho napsalo už hodně. Čtyřiadvacetiletý snajpr z Jihlavy je v ráži a drží Vysočinu ve hře o záchranu. Letos dal už devět branek, navrch přidal šest nahrávek a je třetím nejproduktivnějším hráčem ligy. Není divu, že okolo něj krouží Jablonec, ale také Sparta, Plzeň i Slavia.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Vladimir Jovovič

Vladimír Jovovič.jpg

Jablonec je nejlepším týmem podzimu, v neděli porazil Liberec a v tabulce je čtvrtý. Jedním z klíčových hráčů Severočechů je Vladimir Jovovič, jenž má na kontě už sedm branek a čtyři asistence. O třiadvacetiletého ofenzivního záložníka z Černé Hory se však nezajímá jen Slavia, ale také Sparta.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Benjmanin Tetteh

Benjamin Tetteh 2.jpg

Po zápase s Plzní ho bylo všude plno. Benjmanin Tetteh odehrál parádní duel a dostal se na radar elitních tuzemských klubů. Jedním z nich je i Slavia, kterou zaujaly útočníkovy přednosti – je silný, technicky nadaný a taky hodně pracovitý. V sezoně dal dva góly a přidal jednu asistenci. Ve dvaceti letech má celou kariéru  před sebou.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud