Slavia bude utrácet. Kolik stojí cizinci, kteří byli spojováni s letním příchodem do Edenu?

Slavia prožívá další parádní sezonu a v Edenu si přejí, aby byl i příští ročník minimálně stejně úspěšný. Sešívaný kádr se ale změní.

Slavia v létě přijde o některou ze svých opor. Zahraniční kluby mají zájem o Abdallaha Simu, Petera Olayinku, Ondřeje Koláře a v kurzu je také Nicolae Stanciu. Sešívaní však budou na přestupovém trhu aktivní a několik posil také přivedou. Slavia by měla lovit i v zahraničí, kde si vyhlédla zajímavé hráče. O koho v Edenu projevili zájem? A kolik tito hráči podle portálu transfermarkt.de stojí? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Marco Grüll (Rakousko, Ried) - 1,3 mil. eur 

Marco Grull.jpg

Údajně byl jedním z hráčů, kterého si Slavia vytipovala jako možnou posilu na levé křídlo. Dvaadvacetiletý bývalý mládežnický rakouský reprezentant Marco Grüll od roku 2019 patří Riedu a v aktuálním ročníku elitní rakouské soutěže nasázel už deset branek. Po sezoně mu navíc končí smlouva, takže by do Edenu mohl přijít zadarmo. Grüll už si ale plácl s Rapidem Vídeň. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Abdou Harroui (Nizozemsko, Sparta Rotterdam) - 3,5 mil. eur 

Abdou Harroui.jpg

Účastník nedávného EURA jednadvacítek je od roku 2018 členem prvního týmu nizozemské Sparty Rotterdam. Třiadvacetiletý Abdou Harroui se vypracoval do role lídra týmu a ze středu zálohy řídí jeho hru. Navíc je produktivní a v letošním ročníku Eredivisie nasázel už šest branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Podle portálu transfermarkt.de aktuálně stojí 3,5 milionů eur. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stefan Ortega (Německo, Bielefeld) - 4,5 mil. eur 

Stefan Ortega.jpg

Pokud ze Slavie odejde Ondřej Kolář, bude za něj třeba přivést náhradu. Do Edenu by mohli dorazit ligoví gólmani Aleš Mandous s Filipem Nguyenem, ve hře je ale i zahraniční posila. Tou by se mohl stát osmadvacetiletý německý gólman Stefan Ortega, který je oporou bundesligového Bielefeldu. Jeho přestupu by ale mohly bránit dvě věci - jednak jeho vysoká cena a pak také údajný zájem Bayernu Mnichov, kde by mohl krýt záda slavnému Manuelu Neuerovi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Sheriff Sinyan (Gambie, Molde) - 400 tis. eur 

Sheriff Sinyan.jpg

Slavia potřebuje vyřešit problém ve středu obrany. Pro předkola Ligy mistrů totiž nemůže počítat s Ondřejem Kúdelou, Davidem Hovorkou a pravděpodobně ani Simonem Delim, který by se měl vrátit do Brugg. I proto by do Edenu mohl přijít gambijský reprezentant Sheriff Sinyan, kterého si sešívaní vyhlédli v norském Molde. 

„Mohu potvrdit, že jsme na něj dostali nabídku a že o něm s jedním klubem jednáme. Molde je prodejní klub, takže pokud přijde nabídka, se kterou bude spokojen klub i hráč, prodáme ho,“ řekl pro list VG generální ředitel Molde Ole Erik Stavrum. Ona nabídka má být právě z Edenu. Podle portálu transfermarkt.de Sinyan stojí 400 tisíc eur, jeho skutečná cena ale zřejmě bude mnohem vyšší. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud