Ondřej Kolář Obsazení brankářského postu, to je jistota. Slavia na soupisce žádného zahraničního brankáře nemá, Ondřej Kolář je navíc nejlepším gólmanem ligy. Je však otázkou, jak dlouho v Edenu vydrží. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Holeš Do Slavie původně přicházel jako pravý obránce. Jenže na tomto postu nedostal moc prostoru, v zimě navíc do Edenu dorazil Alexnader Bah, a tak Tomáš Holeš nastupuje ve středu zálohy. Ovšem vrátit se na kraj obrany, to by pro něj nebyl problém. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela Také na postu stopera by si Slavia hravě poradila a měla by z čeho vybírat. O své místo by se neměl bát zkušený Ondřej Kúdela, jenž letos dal už čtyři branky. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Zima Koho postavit vedle Kúdely? Jednou z variant je David Hovorka. Více prostoru však letos dostává mladší David Zima, z něho během roku v Edenu vyrostl stoper evropských parametrů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
12
Fotogalerie

Slavia bez Stancia či Olayinky. Podívejte se, jak by vypadala česká sestava sešívaných

Slavia neohroženě kráčí za dalším ligovým titulem. V Edenu mají dokonale poskládaný kádr, v němž působí i několik cizinců. Ovšem i bez nich by sešívaní byli zatraceně silní.

Bez názvu1.jpg

Ve Slavii působí Alexander Bah, Abdallah Sima, Oscar Dorley, Nicolae Stanciu či Peter Olayinka. Jak by se ale v Edenu obešli bez nich? Jak by vypadala ryze česká sestava Slavie? Hodně silně! Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 12

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Obsazení brankářského postu, to je jistota. Slavia na soupisce žádného zahraničního brankáře nemá, Ondřej Kolář je navíc nejlepším gólmanem ligy. Je však otázkou, jak dlouho v Edenu vydrží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Do Slavie původně přicházel jako pravý obránce. Jenže na tomto postu nedostal moc prostoru, v zimě navíc do Edenu dorazil Alexnader Bah, a tak Tomáš Holeš nastupuje ve středu zálohy. Ovšem vrátit se na kraj obrany, to by pro něj nebyl problém.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela Slavia 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Také na postu stopera by si Slavia hravě poradila a měla by z čeho vybírat. O své místo by se neměl bát zkušený Ondřej Kúdela, jenž letos dal už čtyři branky.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Koho postavit vedle Kúdely? Jednou z variant je David Hovorka. Více prostoru však letos dostává mladší David Zima, z něho během roku v Edenu vyrostl stoper evropských parametrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Jan Bořil

Jan Bořil Kluž.jpg

O své místo v sestavě se nahlas hlásí Oscar Dorley, ke klíčovým hráčům sešívané družiny však i nadále patří kapitán Jan Bořil. Toho však stále láká zahraniční angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho pozice v Edenu není snadná. Na pravém kraji zálohy vládne Abdallah Sima a do obrany, kde Lukáš Masopust nastupoval na podzim, přišel Bah. Masopust se však nevzdá bez boje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Petr Ševčík

Petr Ševčík Slavia 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Také ve středu záložní řady by Slavia neměla žádný problém. Jedním z hráčů, který by patřil k lídrům ryze českého týmu, je Petr Ševčík, jenž v letošních osmi startech posbíral čtyři gólové nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Michal Beran

Michal Beran Slavia MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

O své místo se hlásí i Michal Beran. Dvacetiletý záložník, jehož Slavia přivedla v létě z Liberce, kde na podzim ještě hostoval, už si odbyl ligovou premiéru v sešívaném dresu a odehrál jednu minutu proti Olomouci. V Edenu v něm vidí velký potenciál.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Ondřej Lingr

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč CNC Profimedia.jpg

Že by nehrál Nicolae Stanciu? Nevadí. Slavii totiž od léta patří Ondřej Lingr, jenž se v Edenu prosazuje více, než se čekalo. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník patří k hráčům, na kterých sešívaní v budoucnu budou stavět.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Lukáš Provod

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sešívaní by se dokázali obejít také bez Petera Olayinky. Mají totiž v kádru Lukáše Provoda, jenž už se zabydlel i v reprezentaci. Levý záložník v letošních 13 ligových startech vstřelil tři góly a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Jan Kuchta

Jan Kuchta Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia má v kádru Petara Musu, Júsufa, Stanislava Tecla či Micka van Burena, aktuální útočnou jedničkou je ale někdo jiný – Jan Kuchta. Čtyřiadvacetiletý forvard, jenž se v létě vrátil z Liberce, dal v letošních deseti ligových startech už pět branek. Tři z nich přitom vstřelil v posledních dvou duelech.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud