Ve Slavii působí Nicolae Stanciu, Peter Olayinka, Petar Musa či Ibrahim Traoré. Jak by ale vypadala sestava sešívaných, kdyby se v ní objevili pouze čeští fotbalisté?  Podívejte se na následují kapitoly a zjistíte to. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Ve Slavii působí Nicolae Stanciu, Peter Olayinka, Petar Musa či Ibrahim Traoré. Jak by ale vypadala sestava sešívaných, kdyby se v ní objevili pouze čeští fotbalisté? Podívejte se na následují kapitoly a zjistíte to. Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

 Brankář – Ondřej Kolář. Na tomto postu by Slavia problém neměla. Mezi třemi tyčemi totiž vládne Ondřej Kolář, který je aktuálně nejlepším gólmanem ligy a svými výkony se dostal až do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Vladimír Coufal. Ani tady není o čem spekulovat. Místo na pravém kraji obrany má totiž „rezervované“ Vladimír Coufal, který patří ke klíčovým hráčům sešívaných. Stejně jako v reprezentaci, kde ze sestavy vytlačil Pavla Kadeřábka. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Obránce – Ondřej Kúdela. Slavia má na post stopera několik variant. Na jaře dostal šanci třeba Mohamed Tijani, aktuálním středním obráncem číslo jedna je ale Ondřej Kúdela. Třiatřicetiletý bek patří i do reprezentace. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Obránce – David Hovorka. Na podzim se dostal do životní formy, zářil v Lize mistrů a těšil se na reprezentační premiéru. Jenže sezonu mu ukončilo zranění, kvůli němuž je už několik měsíců mimo hru. Až ale šestadvacetiletý David Hovorka bude fit, vrátí se zpátky mezi Trpišovského vyvolené. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
12
Fotogalerie

Slavia bez cizinců. Podívejte se, jak by vypadala ryze česká sestava sešívaných

Ve světě řádí koronavirus a nikdo neví, co bude dál. Budou fotbalové kluby moct nakupovat cizince? To je otázkou. Možná se budou muset spolehnout jen na tuzemské hráče.

Bez názvu.jpg

Ve Slavii působí Nicolae Stanciu, Peter Olayinka, Petar Musa či Ibrahim Traoré. Jak by ale vypadala sestava sešívaných, kdyby se v ní objevili pouze čeští fotbalisté? Podívejte se na následují kapitoly a zjistíte to.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia 3.jpg

Na tomto postu by Slavia problém neměla. Mezi třemi tyčemi totiž vládne Ondřej Kolář, který je aktuálně nejlepším gólmanem ligy a svými výkony se dostal až do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Vladimír Coufal

Vladimír Coufal Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ani tady není o čem spekulovat. Místo na pravém kraji obrany má totiž „rezervované“ Vladimír Coufal, který patří ke klíčovým hráčům sešívaných. Stejně jako v reprezentaci, kde ze sestavy vytlačil Pavla Kadeřábka.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Obránce – Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela Slavia 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Slavia má na post stopera několik variant. Na jaře dostal šanci třeba Mohamed Tijani, aktuálním středním obráncem číslo jedna je ale Ondřej Kúdela. Třiatřicetiletý bek patří i do reprezentace.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Obránce – David Hovorka

David Hovorka zranění Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na podzim se dostal do životní formy, zářil v Lize mistrů a těšil se na reprezentační premiéru. Jenže sezonu mu ukončilo zranění, kvůli němuž je už několik měsíců mimo hru. Až ale šestadvacetiletý David Hovorka bude fit, vrátí se zpátky mezi Trpišovského vyvolené.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Obránce – Jan Bořil

Jan Bořil Kluž.jpg

Ze Slavie v zimě odešli Tomáš Souček, Josef Hušbauer i Milan Škoda, a tak se novým kapitánem sešívaných stal Jan Bořil. Devětadvacetiletý bek je v Edenu už od ročníku 2015/16, kdy dorazil z Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník – Ladislav Takács

Ladislav Takácz Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý univerzál, jenž do Slavie přišel v průběhu podzimu na hostování z Mladé Boleslavi, může nastupovat jak ve středu obrany, tak i na postu defenzivního záložníka. V Edenu si od něj slibují, že by mohl nahradit Tomáše Součka, i proto se jeho hostování v zimě změnilo v přestup.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Záložník – Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia 2.jpg

Sedmadvacetiletý pravý záložník přišel do Slavie v průběhu minulé sezony z Jablonce a ihned se zabydlel v základní sestavě sešívaných. Letos dal tři góly, přidal dvě nahrávky a hodně vidět byl i v Lize mistrů. Bohužel jej stále trápí bídná koncovka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník – Petr Ševčík

Petr Ševčík Chelsea.jpg

Jeho role ve Slavii roste. Pětadvacetiletý Petr Ševčík se vypracoval mezi klíčové hráče sešívaných a svými výkony zastiňuje také Nicolae Stancia. Petr Ševčík letos dal tři branky, přidal pět nahrávek a právem si zajistil i místo v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Záložník – Patrik Hellebrand

Patrik Hellebrand Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia v zimě přivedla několik mladých hráčů, na nichž může v budoucnu stavět. Jedním z nich byl Patrik Hellebrand, jenž do té doby odehrál v lize jen 11 zápasů. O dvacetiletého záložníka stála i Sparta, on ale nakonec přestoupil za více než dvacet milionů korun do Edenu. Ve Slavii zatím coby střídající hráč zasáhl do dvou zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Záložník – Lukáš Provod

Lukáš Provod Slavia.jpg

Stejně jako Takács, tak i Lukáš Provod přišel do Slavie v průběhu podzimu. Třiadvacetiletý univerzál, který může naskočit na několika postech zálohy, zatím za sešívané odehrál devět ligových zápasů a dal v nich jeden gól. V úvodních třech jarních kolech byl v základní sestavě, proti Spartě už ale nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Stanislav Tecl

Stanislav Tecl 19.jpg

Slavia má aktuálně na soupisce tři útočníky, ovšem pouze Stanislav Tecl má český pas. Devětadvacetiletý forvard letos v lize odehrál 14 zápasů, ve kterých vstřelil jen dvě branky, kouč Trpišovský mu ale stále hodně věří.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud