Ahti Oksanen (Finsko, Hradec Králové) 
 Patrik Parkkonen (Finsko, Karlovy Vary) 
 Erik Thorell (Švédsko, Sparta) 
 Gustaf Thorell (Švédsko, Plzeň) 
5
Fotogalerie

Skvělí Seveřané. 5 hráčů ze severu Evropy, kteří patří k ozdobám hokejové extraligy

Extraliga je v plném proudu a fanouškům nabízí hodně zajímavou podívanou. O tu se starají i hráči ze zahraničí.

Extraliga je plná kvalitních cizinců. Na české scéně působí reprezentanti ze Slovenska, borci ze zámoří, ale taky několik hokejistů ze severu  Evropy, kteří o sobě dávají pořádně vědět. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ludwig Blomstrand (Švédsko, Plzeň) 

Ludwig Blomstrand Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý švédský útočník prošel v roce 2011 draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Vancouver. Za tým Canucks si ale Ludwig Blomstrand nezahrál a připsal si jen patnáct startů na farmě. Třik roky byl taky v ECHL a v roce 2016 se vrátil do Švédska. Působil v týmu Södertälje, odkud před sezonou přišel do Plzně. Letos má na kontě už osm branek a stejný počet asistencí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ahti Oksanen (Finsko, Hradec Králové) 

Ahti Oksanen.jpg

Několik let působil v zámoří, do NHL se ale nikdy nedostal. V roce 2017 se tak vrátil na sever Evropy a oblékl dres SaiPy. Rok hrál taky v KHL za Jokerit a loni posbíral 48 bodů v týmu KooKoo. V uplynulém ročníku si připsal i tři reprezentační starty a teď osmadvacetiletý útočník patří k oporám Mountfieldu. Do statistik si zatím připsal tři góly a šest nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Patrik Parkkonen (Finsko, Karlovy Vary) 

Patrik Parkkonen.jpg

Finský obránce Patrik Parkkonen už si zahrál v Německu či ve Švédsku a rok byl taky ve Znojmě. Uplynulé dvě sezony působil v USA a nakoukl i do AHL. Teď ale působí v Karlových Varech a je důležitou postavou defenzivy Energie. Osmadvacetiletý bek odvádí hodně dobrou práci a navíc je i produktivní - v patnácti zápasech si připsal už pět gólových nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Erik Thorell (Švédsko, Sparta) 

Erik Thorell.jpg

Jedna z největších hvězd dosavadního průběhu extraligy. Devětadvacetiletý švédský útočník, jenž působí ve Spartě, letos dal už sedm branek, ke kterým přidal 14 asistencí a je v čele kanadského bodování celé soutěže. Erik Thorell, který dříve hrával i ve Finsku nebo Švédsku, dorazil do Prahy ze švýcarského Zugu, v jehož barvách si loni připsal 24 bodů. Tuto metu letos hravě překoná. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Gustaf Thorell (Švédsko, Plzeň) 

Gustav Thorell Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V extralize působí i Erikův bratr Gustaf Thorell, který patří Plzni. A také on - jednatřicetiletý útočník - je hodně produktivní a na kontě má zatím jedenáct bodů za čtyři góly a sedm nahrávek. Gustaf Thorell hrál dva roky v norském celku Stjernen Hockey, jinak ale působil celou kariéru ve Švédsku. Thorellovi mají ještě jednoho bratra, čtyřiatřicetiletého Oscara, jenž hraje v nižší švédské soutěži za Hammarö Chiefs. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud