Skvělé tahy trenéra Vrby. 3 hráči, které nový kouč Sparty „probudil” k parádním výkonům

Sparta pod trenérem Pavlem Vrbou předvádí hodně zajímavé výkony. Ve dvou zápasech dostala sice celkem pět branek, nastřílela jich ale sedm a získala v nich šest bodů.

DMK 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Trenér Vrba ve Spartě začal výhrou 3:2 v Olomouci a v neděli Pražané porazili 4:3 Karvinou. Nový kouč letenského týmu navíc „probudil" i tři hráče, kteří se mu odvděčili parádními výkony. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Tomáš Wiesner 

Tomáš Wiessner 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý krajní obránce odstartoval ligovou kariéru v Liberci a v sezoně 2018/19 odehrál pět zápasů za Spartu. Více toho dosud v rudém dresu v lize vinou zdravotních problémů a kolísavé formy nestihl, i proto hostoval v Mladé Boleslavi, teď se ale udržel v prvním týmu Sparty a proti Karviné odehrál celý zápas, v němž odvedl velmi dobrý výkon. „Hráči, kteří tu jsou, čekají na šanci v základu, a pokud to zvládnou jako tentokrát Tomáš Wiesner, ukazuje to na jejich kvalitu. Tomáš ji navíc předvádí i v tréninku,“ pochválil jej trenér Vrba. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Filip Souček 

Filip Souček SParta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Mladý střední záložník dostával hodně prostoru už od trenéra Kotala. V minulém kole proti Olomouci odehrál jedinou minutu, v duelu s Karvinou už byl ale v základní sestavě. Dvacetiletý Filip Souček nezačal vůbec dobře, zbytečně chyboval, poté ale jeho výkon gradoval. Souček připravil dva góly a rázem patřil k nejlepším na hřišti. „Ten úvod odmazal, s přibývajícím časem jeho výkon rostl a hrál velice dobře,“ řekl na jeho adresu Vrba. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

David Moberg Karlsson 

David M Karlsson 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Švédský křídelník pod trenérem Vrbou dostává drajv. Nejprve pomohl dvěma góly k triumfu v Olomouci a proti Karviné se blýskl dokonce hattrickem. Šestadvacetiletý David Moberg Karlsson, jenž má skvělý driblink a tah na bránu, má rázem na kontě sedm branek, dvě asistence a patří ke klíčovým hráčům rudého týmu. „Ukazuje svou kvalitu, co se týká individuálních schopností, to je viditelné i na tréninku. Je to přesně ten typ hráče, který baví diváky,“ prohlásil Vrba. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud