Skvělá (ex)třinecká kolonie. 4 bývalí Oceláři, kteří mohou zářit na mistrovství světa

Český tým ladí formu na mistrovství světa. A výběr trenéra Filipa Pešána zatím vypadá hodně dobře. I díky formě (ex)třineckých hráčů.

O tom, v jaké síle bude český tým na světovém šampionátu, panovaly pochybnosti. Výkony Pešánova výběru na Českých hokejových hrách ale dávají českým fanouškům velké naděje. V Rize by mohli zářit i čtyři bývalí hráči Třince, na něž bude národní tým hodně spoléhat. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Šimon Hrubec 

Šimon Hrubec ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

O post brankářské jedničky statečně bojuje Roman Will, který v přípravě podává parádní výkony. Přesto zřejmě dostane přednost Šimon Hrubec, jenž chytal už na posledním šampionátu v Bratislavě. Po tom devětadvacetiletý gólman zamířil do čínského Kunlunu, odkud v průběhu tohoto ročníku odešel do Omsku a s Avangardem ovládl celou KHL. Mezi třemi tyčemi působí neuvěřitelně klidně. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Matěj Stránský 

Matěj Stránský ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý útočník prožívá báječnou sezonu. Matěj Stránský se stal nejlepším extraligovým střelcem, v základní části nasázel 33 branek, s Třincem získal titul a poté se stal i Hokejistou sezony. Mezi Oceláři už pokračovat nebude, plácl si totiž se švýcarským Davosem, ještě předtím ho ale čeká premiérová účast na mistrovství světa. A zdá se, že si extraligovou formu přenesl i na mezinárodní pole – nejprve dal jeden gól Finům a pak v prodloužení popravil i Švédy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Michael Špaček 

Michael Špaček ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Společně se Stránským patřil ke klíčovým postavám třineckých Ocelářů na cestě za titulem. Do extraligy přišel v závěru základní části z Finska a v play-off se blýskl 14 (2+12) bod. Teď čtyřiadvacetiletý útočník ukazuje své mimořádné schopnosti i v reprezentaci, v duelu se Švédy vymyslel dvě parádní nahrávky a fanoušci na něj pějí slova chvály. V příštím ročníku bude hrát za švédskou Frölundu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Filip Zadina 

Filip Zadina ČR 21 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dres Ocelářů v tomto ročníku oblékal i Filip Zadina. Ten se sice po restartu NHL vrátil do Detroitu, přesto v extralize zanechal výraznou stopu a teď září i v reprezentaci. Jednadvacetiletý útočník odehrál zápas proti Švédům, ve kterém se blýskl dvěma góly. Český tým na něj bude na šampionátu hodně spoléhat, Zadina může v Rize zářit. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud