Benjamin Tetteh (Ghana, Sparta Praha) – 1,5 mil. eur. Dvaadvacetiletý útočník z Ghany přišel před minulou sezonou do Sparty. V uplynulém ročníku dal 11 branek a letos jich přidal dalších šest, všichni však moc dobře ví, že může podávat daleko lepší výkony. Dříve okolo něj kroužily kluby z Anglie či turecký Galatasaray, na velký přestup si ale musí ještě počkat. Foto: Profimedia.cz
 Joel Kayamba (DR Kongo, Viktoria Plzeň) – 1,7 mil. eur. Nejprve pomohl Opavě s postupem mezi elitu a v průběhu loňského ročníku přestoupil do Plzně. Za Viktorku zatím odehrál 31 zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal pět nahrávek. Cena sedmadvacetiletého křídelníka z Konga stále roste. Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia
 Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny, Slavia Praha) – 1,75 mil. eur. Jednatřicetiletý defenzivní záložník dorazil do Slavie v průběhu minulé sezony ze Zlína. V Edenu byl nejprve na hostování, které se rychle změnilo v přestup. Ve Slavii přesvědčil o svých kvalitách, odehrál dobré zápasy v pohárové Evropě a dostal se do reprezentace Pobřeží slonoviny. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga (Gabon, Sparta Praha) – 4,5 mil. eur. Je to hráč, který budí vášně. Když má svůj den, je nejlepší na hřišti, jenže několikrát ukázal taky svou druhou stránku. Ve Spartě mu po sezoně končí smlouva a na Letné na něm mohli v zimě ještě naposledy vydělat, takto ale Guélor Kanga, který letos dal deset branek a přidal pět nahrávek, odejde zadarmo. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Skutečné klenoty. Toto je 5 nejdražších fotbalistů z Afriky, kteří působí ve Fortuna lize

Ve fotbalové Fortuna lize už působila spousta hráčů z Afriky. Někteří se v ní jen mihli, další však zanechali velmi významnou stopu. Vědět o sobě dávají i v letošním ročníku.

Benjamin Tetteh Kanga Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Ze Slavie v létě odešli Simon Deli a Michael Ngadeu – tedy dva velmi kvalitní fotbalisté z Afriky. Tento kontinent však má ve Fortuna lize i nadále hodně silné zastoupení. Jména pěti nejdražších afrických fotbalistů, kteří aktuálně působí v nejvyšší české soutěži, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Benjamin Tetteh (Ghana, Sparta Praha) – 1,5 mil. eur

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Dvaadvacetiletý útočník z Ghany přišel před minulou sezonou do Sparty. V uplynulém ročníku dal 11 branek a letos jich přidal dalších šest, všichni však moc dobře ví, že může podávat daleko lepší výkony. Dříve okolo něj kroužily kluby z Anglie či turecký Galatasaray, na velký přestup si ale musí ještě počkat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Joel Kayamba (DR Kongo, Viktoria Plzeň) – 1,7 mil. eur

Joel Kayamba 2019 Petr Eret MAFRA Profimedia.jpg

Nejprve pomohl Opavě s postupem mezi elitu a v průběhu loňského ročníku přestoupil do Plzně. Za Viktorku zatím odehrál 31 zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal pět nahrávek. Cena sedmadvacetiletého křídelníka z Konga stále roste.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny, Slavia Praha) – 1,75 mil. eur

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý defenzivní záložník dorazil do Slavie v průběhu minulé sezony ze Zlína. V Edenu byl nejprve na hostování, které se rychle změnilo v přestup. Ve Slavii přesvědčil o svých kvalitách, odehrál dobré zápasy v pohárové Evropě a dostal se do reprezentace Pobřeží slonoviny.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Guélor Kanga (Gabon, Sparta Praha) – 4,5 mil. eur

Guélor Kanga Sparta 19 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Je to hráč, který budí vášně. Když má svůj den, je nejlepší na hřišti, jenže několikrát ukázal taky svou druhou stránku. Ve Spartě mu po sezoně končí smlouva a na Letné na něm mohli v zimě ještě naposledy vydělat, takto ale Guélor Kanga, který letos dal deset branek a přidal pět nahrávek, odejde zadarmo.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Peter Olayinka (Nigérie, Slavia Praha) – 4,5 mil. eur

Peter Olayinka 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stejnou cenu jako Kanga má také Peter Olayinka, jenž na podzim dal gól v Lize mistrů proti Interu Milán a díky dobrým výkonům se dostal i do nigerijské reprezentace. V Edenu tuší, že čtyřiadvacetiletého fotbalistu dlouho neudrží. Nedávno okolo něj údajně kroužil třeba AS Řím.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud