Skrytí kanonýři. 5 střelců, kteří ještě mohou ohrozit Škodu či Krmenčíka

Nejlepším střelcem HET ligy je Michael Krmenčík, který má na kontě 12 přesných zásahů. Jenže plzeňský snajpr se zranil a na tři týdny je mimo hru. O jeden gól méně dal Milan Škoda, dotahují se však i další.

Bez názvu.jpg

Aktuální pohled na tabulku střelců hovoří jasně: Michal Krmenčík (12 gólů), Milan Škoda (11), Stanislav Tecl (9), Milan Baroš (8). O korunu pro krále střelců se strhne ještě pořádný boj, do kterého může zasáhnout i pět „skrytých“ kanonýrů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Zajíc (Slovácko)

Tomáš Zajíc.jpg

Slovácko se rve o záchranu a jeho góly se budou hodit jako sůl. Jednadvacetiletý útočník se letos trefil osmkrát a už o tři góly vylepšil svůj loňský střelecký účet. Na jaře pomohl k výhře na půdě Baníku, vystřelil bod proti Spartě i s Mladou Boleslaví. Slovácko na něj hodně spoléhá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Wágner (Karviná)

Tomáš Wágner Karviná Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Kdyby mu nevzali gól z Liberce, měl by na kontě už osm branek. Takto jich má „jen“ sedm. Na jaře se trefil čtyřikrát a táhne Karvinou vstříc záchraně. V nastaveném čase rozhodl o výhře na půdě Mladé Boleslavi, dvakrát skóroval v duelu se Zlínem a taky vystřelil domácí bod se Spartou.

Teď Slezany čeká Slovácko. Kdo vzejde lépe z minisobouje Wágner – Zajíc?

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Davis Ikaunieks (Jihlava)

Davis Ikaunieks 2.jpg

Jihlava se díky skvělému začátku jara vydrápala ze dna tabulky a ocitla se mimo sestupové příčky. Lví podíl na tom má lotyšský reprezentant, který loni vstřelil devět branek a letos je už na čísle osm. Na jaře se dvakrát trefil proti Teplicím a gól dal i na Dukle. Proti Jablonci ale střídal už po 23 minutách, do zápasu v Ostravě nezasáhl a Jihlava vyšla v obou duelech bodově naprázdno.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Matěj Pulkrab (Liberec)

Matěj Pulkrab Liberec Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Sparta hledá kanonýra, který by ji vyvedl z krize. Jenže Josef Šural byl zraněný a Václav Kadlec s Davidem Lafatou obrany soupeřů moc nestraší. Zato na hostování v Liberci válí útočník reprezentační jednadvacítky Matěj Pulkrab, jenž letos dal už osm branek. Sedm z nich vstřelil na jaře a táhne Slovan vstříc pohárové Evropě.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Vladimir Jovovič (Jablonec)

Vladimír Jovovič.jpg

Jablonec v zimě přišel o Stanislava Tecla, který se vrátil do Slavie, Ondřej Mihálik zamířil do Alkmaaru, tým Petra Rady přesto válí a na jaře ještě neztratil ani bod. Lví podíl na tom má třiadvacetiletý srbský útočník Vladimir Jovovič, který ve své první sezoně v české soutěži dal už sedm branek a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud