Škrty ve Viktorce. Tři záložníci Plzně, kteří mohou odskákat zpackaný úvod sezony

Plzeň je v krizi. Viktorce nevyšel vstup do nové sezony, vypadla z evropských pohárů a ztrácí i v české lize. Trenér Pavel Vrba proto bude muset udělat škrty sestavou.

Viktorka má široký kádr. Ten byl stavěný tak, aby zvládl boje o domácí titul i bitvy v pohárové Evropě, ideálně v Lize mistrů. Jenže to se nepovedlo, a tak budou muset přijít nějaké škrty. Jména tří záložníků, kteří by mohli opustit západočeskou družinu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Nigerijský ofenzivně laděný záložník je na marodce, ovšem se zapojením do sestavy do bude mít složité. Bývalý hráč Zlína a Liberce v minulém ročníku odehrál za Viktorku jen dvanáct ligových zápasů a do řady z nich zasáhl jen z lavičky náhradníků. Navíc nebyl produktivní a nepřipsal si žádný gól ani asistenci. Viktorka má na kraj hřiště jiné varianty.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň nové.jpg

Plzeň výrazně šetřit nemusí, na druhou stranu, Tomáš Hořava určitě patří k nejlépe placeným hráčům západočeské družiny. Už v létě se spekulovalo o jeho návratu do Olomouce, ze kterého však sešlo. Po odchodu Patrika Hrošovského by měl dostávat hodně prostoru, Viktorka ale může vsadit i na mladší hráče a na jednatřicetiletém záložníkovi ještě něco vydělat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Janošek

Dominik Janošek Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Další záložník, jehož budoucnost může být nejistá, je Dominik Janošek. Jednadvacetiletý odchovanec zaujal velmi dobrou přípravou a vybojoval si místo v prvním týmu. V letošním ročníku zatím zasáhl do čtyř ligových zápasů, z toho byl dvakrát v základní sestavě, za výkony z přátelských zápasů ale trochu zaostává. Bude mu Vrba dávat další šance, nebo jej pošle ještě na jedno hostování? Loňský ročník strávil ve Slovácku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud