Tal Ben Chaim (Izrael)  - Do Sparty jej před více než dvěma lety přivedl Andrea Stramaccioni. Tal Ben Chaim stál více než 70 milionů korun a v té době se stal nejdražším fotbalistou v ligové historii.  V premiérové sezoně zasáhl do 18 zápasů, gólově se ale ani jednou neprosadil. Loni vinou zdravotních problémů přidal jen dva starty a letos se do hry ještě nedostal. Vrátí se v zimě do Izraele? Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
 David Moberg Karlsson (Švédsko)  - Pětadvacetiletý krajní záložník ze Švédska přišel do Sparty loni v zimě a na Letné začal skvěle. Zabydlel se v základní sestavě, zasáhl do 15 zápasů, dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Jenže letos je jako vyměněný, zasáhl jen do čtyř zápasů a jeho výkony v nich byly hodně matné. Ve Spartě neví, jak jej znovu nastartovat. Nepošlou ho jinam? Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Lukáš Štetina (Slovensko)  - Na veřejnost se nedávno dostaly zprávy o tom, že Spartu mají opustit dva hráči – Ondřej Zahustel a Lukáš Štetina. Slovenský stoper v úvodu sezony nastupoval pravidelně, odehrál šest zápasů v základní sestavě, naposledy se však představil v zářijovém duelu proti Olomouci, která na Letné uhrála remízu 3:3. Od té doby dostávají přednost jiní a osmadvacetiletý Štetina by se měl v zimě stěhovat. Foto: Profimedia.cz
 Georges Mandjeck (Kamerun)  - Třicetiletý kamerunský záložník přišel do Sparty před více než dvěma lety. Už v polovině sezony 2017/18 se ale stěhoval zpátky do Met, loni působil v Izraeli a v létě se dostal do sporu se Spartou. Zdálo se, že z Letné odejde, nakonec se ale dostal mezi vyvolené trenéra Václava Jílka a na podzim si připsal sedm startů. Naposledy naskočil do utkání s Českými Budějovicemi, zápas mu ale moc nevyšel a je otázkou, co s ním bude dál. Na Letné mu totiž po sezoně končí smlouva a Sparta tak má poslední šanci, jak na něm může něco vydělat. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Škrty na Letné. Podívejte se, kteří cizinci by už v zimě mohli opustit Spartu

Výkony Sparty zatím zdaleka nejsou takové, jak si Jílek a spol. malovali. Dá se proto čekat, že na Letné v zimě nastanou další změny.

Bez názvu1.jpg

Sparta bude v zimě na přestupovém trhu znovu aktivní, dá se však čekat, že někteří hráči z Letné také odejdou. Jména čtyř cizinců, kterých by se to mohlo týkat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tal Ben Chaim (Izrael)

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Do Sparty jej před více než dvěma lety přivedl Andrea Stramaccioni. Tal Ben Chaim stál více než 70 milionů korun a v té době se stal nejdražším fotbalistou v ligové historii.  V premiérové sezoně zasáhl do 18 zápasů, gólově se ale ani jednou neprosadil. Loni vinou zdravotních problémů přidal jen dva starty a letos se do hry ještě nedostal. Vrátí se v zimě do Izraele?

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David Moberg Karlsson 19 Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý krajní záložník ze Švédska přišel do Sparty loni v zimě a na Letné začal skvěle. Zabydlel se v základní sestavě, zasáhl do 15 zápasů, dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Jenže letos je jako vyměněný, zasáhl jen do čtyř zápasů a jeho výkony v nich byly hodně matné. Ve Spartě neví, jak jej znovu nastartovat. Nepošlou ho jinam?

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Štetina (Slovensko)

Lukáš Štetina 19.jpg

Na veřejnost se nedávno dostaly zprávy o tom, že Spartu mají opustit dva hráči – Ondřej Zahustel a Lukáš Štetina. Slovenský stoper v úvodu sezony nastupoval pravidelně, odehrál šest zápasů v základní sestavě, naposledy se však představil v zářijovém duelu proti Olomouci, která na Letné uhrála remízu 3:3. Od té doby dostávají přednost jiní a osmadvacetiletý Štetina by se měl v zimě stěhovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Georges Mandjeck (Kamerun)

Georges Mandjeck Sparta 3.jpg

Třicetiletý kamerunský záložník přišel do Sparty před více než dvěma lety. Už v polovině sezony 2017/18 se ale stěhoval zpátky do Met, loni působil v Izraeli a v létě se dostal do sporu se Spartou. Zdálo se, že z Letné odejde, nakonec se ale dostal mezi vyvolené trenéra Václava Jílka a na podzim si připsal sedm startů. Naposledy naskočil do utkání s Českými Budějovicemi, zápas mu ale moc nevyšel a je otázkou, co s ním bude dál. Na Letné mu totiž po sezoně končí smlouva a Sparta tak má poslední šanci, jak na něm může něco vydělat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud