Skoro jako na Letné. 7 cizinců, kteří zasáhli do posledního zápasu Karviné

Sparta před rokem nastavila mezinárodní cestu, ze které nehodlá ustoupit, i když jí zatím nepřinesla očekávané výsledky. V jejich stopách se teď vydala Karviná.

Karvinští se loni zachránili až v posledním kole a fanoušci věřili, že se letos nebude nic podobného opakovat. Výsledek? Tři zápasy, nula bodů. Karviná sice udržela většinu zkušených opor, zároveň ale přivedla několik nových cizinců. V posledním zápase s Mladou Boleslaví se jich na hřiště dostalo dokonce sedm. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Benjamin Čolič (Bosna a Hercegovina)

Benjamin Čolič Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý pravý obránce z Bosny a Hercegoviny přišel do Karviné před rokem a odehrál vydařenou sezonu. Osmnáctkrát byl v základní sestavě, do které patří i na začátku letošního ročníku. Před příchodem do Karviné získal tři bosenské tituly, v české lize ale bojuje na druhém pólu tabulky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Soufiane Dramé (Francie)

Nejčerstvější karvinská posila. Slezský klub přišel o Jana Kalabišku, který odešel do Slovácka, a na oplátku získala Soufiana Dramého. Dvaadvacetiletý Francouz se nejlépe cítí ve středu zálohy, může však naskočit i na stoperu. Jeho výhodou je, že zvládá i češtinu.

Pokračování 4 / 8

Marek Janečka (Slovensko)

Marek Janečka Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Slovenský bojovník byl v loňské sezoně vyhlášen nejlepším hráčem Karviné. Pětatřicetiletý kapitán nevynechá jediný souboj a na hřišti je nesmírně platný. Jeho místo bylo hlavně ve středu zálohy a v případě potřeby zaskočil i na stoperu. Tam začal letošní sezonu, zápas s Mladou Boleslaví mu ale vůbec nevyšel a dokonce si dal vlastní gól.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Gergö Kocsis (Maďarsko)

Gergö Kocsis.jpg

Nová tvář v karvinské kabině. Čtyřiadvacetiletý Maďar Gergö Kocsis, který umí hrát na postu defenzivního záložníka i stopera, přišel do Karviné v průběhu minulého týdne a ihned se dostal do základní sestavy. Má zkušenosti ze Stuttgartu či Augsburgu, loni patřil Dunajské Stredě, jaro ale trávil na hostování v Diosgyöru. Na kontě má taky osm startů v maďarské jednadvacítce, na premiéru v seniorské reprezentaci ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Bojan Letič (Bosna a Hercegovina)

Bojan Letic Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý bosenský levý obránce působil v několika domácích klubech a v roce 2014 zamířil do Žiliny. Před rokem se upsal Karviné a v sezoně naskočil do 15 zápasů, z toho byl osmkrát v základu. Do sestavy patří i letos, k prvním bodům ale Karviné zatím nepomohl.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Aleš Mertelj (Slovinsko)

Aleš Mertelj.jpg

Jedna z letních posil Karviné. Defenzivní záložník Aleš Mertelj si odbyl premiéru na Slavii, odehrál i zápas s Mladou Boleslaví, karvinští však v těchto zápasech dostali celkově osm branek. Jednatřicetiletý Slovinec má na kontě 31 startů za národní tým a ve sbírce i šest titulů s Mariborem, s nímž si zahrál i Ligu mistrů. V Karviné ho však čekají jiné starosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Eric Ramirez (Venezuela)

Eric Ramirez.jpg

Útočnou jedničkou Karviné je bývalý útočník Plzně či Jablonce Tomáš Wágner. Volbou číslo dvě je dvacetiletý forvard Eric Ramirez z Venezuely, který se prosadil proti Mladé Boleslavi a vstřelil svůj druhý ligový gól. Loni byl čtyřikrát v základní sestavě, kolik prostoru dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud