Skoro by nesložili ani jedenáctku. Jak by vypadla sestava Sparty bez cizinců?

Zatímco dříve ve Spartě působili nejlepší čeští fotbalisté, teď je tým z Letné plný cizinců. Dohromady skoro neposkládal ani jednu jedenáctku.

Bez názvu.jpg

V duelu s Jabloncem se v základní sestavě Sparty objevil jediný český hráč – Martin Frýdek. Jiří Kulhánek s Josefem Šuralem naskočili do hry alespoň v průběhu zápasu. Jinak by ale Sparta téměř neposkládala ani jednu jedenáctku a trenéři by museli hodně improvizovat. Jak by ryze česká sestava vypadala? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Milan Heča

Milan Heča Sparta.jpg

Na postu brankáře by problém nebyl. Jedničkou Sparty je sice Florin Nita, v kádru však působí také zkušený David Bičík a letní posila Milan Heča. Ten by tuto roli zvládl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Michal Sáček sice na postu pravého obránce několik zápasů odehrál, jeho místo je ale spíše ve středu zálohy. V zahraniční konkurenci však nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Ondřej Zahustel je aktuálně zraněný, jeho místo je navíc na pravém kraji obrany, v případě nouze by se ale musel přesunout na stopera.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Na stoperu by zaskočil i Lukáš Vácha. Ten téměř celou loňskou sezonu strávil v Liberci, dostal však druhou šanci a bojuje o místo na Letné. Lépe se ale cítí na postu defenzivního záložníka.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia.

Pokračování 6 / 12

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Ve Spartě s ním už nepočítají, Michal Kadlec je jednou nohou ve Slovácku, stále ale patří týmu z Letné. Na místě levého beka se cítí nejlépe.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Sparta za něj před dvěma lety zaplatila přes 70 milionů korun a čekalo se, že se stane hlavní hvězdou týmu. Václav Kadlec ale zcela nepřesvědčil a loni byl jednou nohou pryč z Letné. Jeho místo je na hrotu útoku, umí však hrát i na křídle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Martin Frýdek

Martin Frýdek Sparta Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Univerzál a jediný český hráč, který v utkání s Jabloncem nastoupil v základní sestavě. Umí hrát na kraji obrany i ve středu zálohy.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na jaře se dostal do základní sestavy, začal v ní i letos, proti Jablonci už ale zůstal mezi náhradníky. Ve středu zálohy však stihl posbírat už dostatek zkušeností.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loni byl sparťanským kapitánem, teď se vrací po zranění. V uplynulém ročníku hrál převážně v útoku a s devíti góly byl nejlepším střelcem Sparty. Stejně jako Kadlec však může zaskočit i na křídle.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Václav Drchal

Václav Drchal Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Velký talent sparťanského týmu. Loni devatenáctiletý útočník debutoval v lize a vstřelil i premiérový gól. Teď je však mladý hráč na marodce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

V uplynulé sezoně dal deset branek a byl nejlepším střelcem Liberce. V létě se vrátil na Letnou a snaží se prosadit do sparťanské sestavy. Do střeleckých statistik se ale ještě nezapsal.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud