Obránce: Uroš Radakovič  Někdejší srbský mládežnický reprezentant Uroš Radakovič býval považován za velký fotbalový talent. V osmnácti letech se stal hráčem italské Boloně, kde strávil čtyři roky, z toho dva na hostování. Jedním z klubů, kam byl zapůjčen, byla olomoucká Sigma. Bylo to v sezoně 2015/16, v níž Hanáci vyplenili Eden. Radakovič tehdy odehrál celé utkání a ve 30. minutě viděl žlutou kartu. Byla to už jeho třetí v daném ročníku, po němž do Olomouce odešel jako volný hráč. Na Hané potom působil do konce sezony 2017/18, zažil pád do druhé ligy a následně pomohl k rychlému návratu mezi elitu. V roce 2018 přestoupil do Sparty, ale na Letné se neprosadil. Momentálně je hráčem tureckého klubu Ankaragücü. Profimedia.cz
 Obránce: Jan Rajnoch  Obránce Jan Rajnoch byl odchovancem pražské Sparty, ale na Letné se neprosadil. Postupně si zahrál v Mladé Boleslavi, v Bohemians a za Slovácko, načež se vypravil do zahraničí a krátce si vydělával na chleba v Německu. Mezi roky 2010 a 2014 hrál v Turecku, kde vystřídal tři kluby a po návratu oblékal dres Liberce. Kariéru zakončil dvěma sezonami v Olomouci. Do utkání v Edenu v roce 2015, které Hanáci vyhráli 2:0, nastoupil patnáctinásobný český reprezentant jako člen základní sestavy a na hřišti vydržel až do poslední minuty. Profimedia.cz
 Obránce: Michal Vepřek  Kdybychom nebrali v potaz hostování, tam bychom mohli říct, že obránce Michal Vepřek strávil celou kariéru jako hráč Olomouce. I nyní, v 37 letech, je stále hráčem Sigmy, byť už pouze v B týmu. V sezoně 2015/16 byl však neodmyslitelnou součástí sestavy a v základní sestavě byl i v říjnovém utkání 11. kola na hřišti Slavie a na hřišti vydržel až do závěrečného hvizdu. Profimedia.cz
 Záložník: Denis Cana  Na černohorského záložníka Denise Canu si dnes už vzpomene málokdo. Dokonce ani velké části fanoušků Olomouce už jeho zřejmě jméno nic neříká. V dresu Sigmy totiž v české nejvyšší soutěži odehrál jen šest utkání. Na Hanou přišel v roce 2014 z Varnsdorfu a o dva roky později zamířil do klubu Bosna Visoko ve své domovině. V zápase se Slavií byl na hřišti 69 minut, pak ho vystřídal Milan Šindelář. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Skoro 8 let od poslední ligové výhry Sigmy v Edenu. Připomeňte si, kteří hráči Olomouce tehdy udolali Slavii

Bude to bezpochyby jeden z taháků víkendu. V sobotu v rámci 25. ligového kola přivítá lídr tabulky v Edenu šestou Olomouc. Hanáci to nebudou mít snadné – sešívané totiž na jejich hřišti neporazili už téměř osm let.

Fotbalisté Olomouce čekají na ligové vítězství v Edenu už sedm a půl roku. Naposled porazili sešívané 23. října 2015 v rámci 11. kola ročníku 2015/16. Tehdy figurovala Slavia na sedmém místě tabulky a Sigma byla třináctá. Kteří hráči hanáckého celku se tenkrát před návštěvou 5300 diváků zasloužili o tříbodový zisk díky výhře 2:0? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 12

Brankář: Miloš Buchta

Miloš Buchta1.jpg

Téměř dvoumetrový obr Miloš Buchta prošel během kariéry pěknou řádkou klubů a kromě těch českých hájil barvy i slovenských a rumunských týmů. V nejvyšší tuzemské lize se však neobjevil v jiném dresu, než v olomouckém.

V Sigmě působil na začátku tisíciletí. Do hanácké metropole se pak vrátil v roce 2015 a vydržel tam čtyři sezony. Hned v té první ale mužstvo coby nováček v první lize neúspěšně bojovalo o záchranu. Na konci soutěže bylo na předposledním místě jen kvůli horšímu skóre za Příbramí a sestoupilo. Buchta v tomto ročníku odchytal 25 utkání a vychytal pět čistých kont. Jedno z nich právě v duelu se Slavií a dodnes je posledním olomouckým gólmanem, který slavil ligovou výhru v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce: Uroš Radakovič

Uroš Radakovič.jpg

Někdejší srbský mládežnický reprezentant Uroš Radakovič býval považován za velký fotbalový talent. V osmnácti letech se stal hráčem italské Boloně, kde strávil čtyři roky, z toho dva na hostování. Jedním z klubů, kam byl zapůjčen, byla olomoucká Sigma. Bylo to v sezoně 2015/16, v níž Hanáci vyplenili Eden. Radakovič tehdy odehrál celé utkání a ve 30. minutě viděl žlutou kartu. Byla to už jeho třetí v daném ročníku, po němž do Olomouce odešel jako volný hráč.

Na Hané potom působil do konce sezony 2017/18, zažil pád do druhé ligy a následně pomohl k rychlému návratu mezi elitu. V roce 2018 přestoupil do Sparty, ale na Letné se neprosadil. Momentálně je hráčem tureckého klubu Ankaragücü.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Obránce: Jan Rajnoch

Jan Rajnoch.jpg

Obránce Jan Rajnoch byl odchovancem pražské Sparty, ale na Letné se neprosadil. Postupně si zahrál v Mladé Boleslavi, v Bohemians a za Slovácko, načež se vypravil do zahraničí a krátce si vydělával na chleba v Německu. Mezi roky 2010 a 2014 hrál v Turecku, kde vystřídal tři kluby a po návratu oblékal dres Liberce. Kariéru zakončil dvěma sezonami v Olomouci.

Do utkání v Edenu v roce 2015, které Hanáci vyhráli 2:0, nastoupil patnáctinásobný český reprezentant jako člen základní sestavy a na hřišti vydržel až do poslední minuty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce: Michal Vepřek

Michal Vepřek.jpg

Kdybychom nebrali v potaz hostování, tam bychom mohli říct, že obránce Michal Vepřek strávil celou kariéru jako hráč Olomouce. I nyní, v 37 letech, je stále hráčem Sigmy, byť už pouze v B týmu. V sezoně 2015/16 byl však neodmyslitelnou součástí sestavy a v základní sestavě byl i v říjnovém utkání 11. kola na hřišti Slavie a na hřišti vydržel až do závěrečného hvizdu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Záložník: Denis Cana

Denis Cana.jpg

Na černohorského záložníka Denise Canu si dnes už vzpomene málokdo. Dokonce ani velké části fanoušků Olomouce už jeho zřejmě jméno nic neříká. V dresu Sigmy totiž v české nejvyšší soutěži odehrál jen šest utkání. Na Hanou přišel v roce 2014 z Varnsdorfu a o dva roky později zamířil do klubu Bosna Visoko ve své domovině. V zápase se Slavií byl na hřišti 69 minut, pak ho vystřídal Milan Šindelář.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník: David Houska

David Houska-2015.jpg

Záložník David Houska se stal hrdinou a největší hvězdou zatím posledního utkání, v němž Olomouc dokázala vyhrát v Edenu nad Slavií. Tehdy dvaadvacetiletý mladík dal oba góly vítězného celku.

Ten první vsítil pravačkou v samém závěru první půle těsně před odchodem do kabin, ten druhý pak krátce po začátku druhé pětačtyřicetiminutovky. Byl to pro něj druhý a třetí gól v sezoně. Do konce ročníku už se pak z další vstřelené branky neradoval. Po právu získal ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí. V roce 2021 odešel zadarmo do Jablonce, kde má podepsanou smlouvu do konce současné sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník: Martin Hála

Martin Hála21.jpg

Sigma do velkého fotbalu vyslala už řadu talentovaných hráčů. Jedním z líhně nadaných olomouckých fotbalistů je Martin Hála, který se už v sezoně 2011/12 objevil v deseti ligových zápasech a dal v nich jednu branku. V ročníku 2015/16 – po několika hostováních v jiných klubech - už byl stálým členem olomoucké sestavy. V zápase se Slavií v Edenu byl na hřišti od první do poslední minuty. Na Hané už dnes ale není. Loni v létě se upsal na dvě sezony pražské Bohemce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Záložník: Jan Navrátil

Jan Navrátil-2015.jpg

Dvaatřicetiletý záložník Jan Navrátil je odchovancem olomoucké akademie a v dresu Sigmy se také poprvé objevil na ligovém trávníku. Bylo to v sezoně 2009/10, kdy dokázal v devíti zápasech nasázet soupeřům čtyři góly a výrazně tak na sebe upozornil. V hanáckém klubu působil až do roku 2016, načež odešel do Liberce, kde se ale neprosadil. Nastoupil jen do deseti ligových utkání a ještě v rozehrané sezoně zamířil do Slovácka, s nímž spojil osud na dalších pět let.

V dresu uherskohradišťského celku patřil dlouho k oporám, posléze se ale na hřiště dostával převážně jen jako náhradník z lavičky. Na začátku ledna se zadarmo vrátil po téměř šesti letech do Olomouce a od té doby patří k pilířům mužstva. V nejvyšší soutěži už odehrál 340 utkání a jedním z nich je i to vítězné v Edenu z října roku 2015. Ve 36. minutě v něm viděl žlutou kartu a pár minut před koncem byl střídán. Nahradil ho Šimon Falta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Útočník: Pavel Moulis

Pavel Moulis-Olomouc1.jpg

Nenápadný, ale spolehlivý. Tak by mohla znít charakteristika nyní jednatřicetiletého Pavla Moulise. Už čtvrtým rokem patří k oporám Teplic a vypadá to, že na severu Čech se fotbalově našel. Zvlášť v minulém ročníku hrál ve velké pohodě a patřil mezi nejtvořivější záložníky v lize. Jeho předchozím domovem byla Olomouc, kde strávil tři sezony. Hned v té první z nich se podílel na zatím poslední výhře Sigmy v Edenu. Byl členem základní sestavy a na hřišti byl až do závěrečného hvizdu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník: Michal Ordoš

Michal Ordoš12.jpg

Kvůli zranění odehrál útočník Michal Ordoš ze zápasu se Slavií jen jeden poločas a po přestávce místo něho nastoupil Slovák Juraj Halenár. I tak se ale na vítězství podílel velmi dobrým výkonem. S Olomoucí spojil odchovanec Slovácka drtivou část kariéry. Na Hanou přišel v roce 2008 po angažmá v Bohemians, jemuž předcházel pobyt v Mladé Boleslavi, a na Andrově stadionu pak působil osm sezon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník: Jakub Petr

Jakub Petr12.jpg

Momentálně hraje Jakub Petr fotbal v Rakousku, ale dlouhá léta býval oporou olomoucké Sigmy. Odchovanec klubu se v jeho dresu objevil v nejvyšší soutěži už v ročníku 2006/07. Z Hané odešel v roce 2017 do Jihlavy a ještě mezi tím si stihl stříhnout hostování v Edenu. Bylo to ještě předtím, než se v sezoně 2015/16 podílel na zatím poslední výhře Hanáků nad Slavií na jejím hřišti. Odehrál tehdy celé střetnutí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud