Skončí ve Slavii? 3 bývalé opory, které Trpišovský odstavil na vedlejší kolej

Přišel, aby zvedl Slavii. Úřadující šampion pod vedením Jaroslava Šilhavého stagnoval, a tak v Edenu začal úřadovat Jindřich Trpišovský. Jenže ani on zatím „sešívané“ výrazně neposunul. Navíc odepsal některé hráče.

Bez názvu.jpg

Trpišovský se po příchodu do Edenu rozloučil s Halilem Altintopem či Ruslanem Rotaněm a místo nich přivedl hráče, které znal ze společného působení v Liberci. Jenže Slavia ztratila bod v derby a prohrála s Jihlavou i Zlínem. Nový kouč stále hledá optimální složení sestavy a navíc začíná odepisovat některé dřívější opory. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Danny

Danny Slavia.jpg

V létě přicházel jako obrovská hvězda. Bývalý portugalský reprezentant, kapitán Petrohradu, od Dannyho se zkrátka čekaly zázraky. Na podzim předvedl něco ze své výjimečnosti, mohl toho ale ukázat víc. Pod Trpišovským jeho role navíc ještě slábne.

Proti Jihlavě odehrál jen 18 minut a v zápase s Bohemians 1905 se na hřišti neobjevil vůbec. Pak byl sice třikrát v základní sestavě, v duelech s Olomoucí a Spartou ale nebyl výrazný a vždy šel ze hry, když sešívaný tým potřeboval zabrat. Na Letné vydržel jen poločas a proti Zlínu už nenastoupil vůbec. Zdá se, že jeho slávistická mise spěje ke konci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Tomáš Necid

Tomáš Necid Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Účastník posledního EURA přišel do Slavie na začátku sezony na hostování z Turecka. Přestože v lize moc nenastupoval, v pohárech patřil k nejlepším hráčům týmu. K místu v sestavě mu to ale nepomohlo a jeho pozice se nezměnila ani s příchodem Trpišovského. Na jaře zasáhl jen do čtyř zápasů a celkově odehrál pouhých 35 minut.

Na podzim byl v základu pouze jednou, v zápase s Brnem, kterému dal dvě branky a zařídi výhru 2:0. Je záhadou, proč nedostává více prostoru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Michael Ngadeu

Michael Ngadeu.jpg

Kamerunský reprezentant, který loni ovládl africký šampionát, byl v uplynulé sezoně jedním z klíčových hráčů na cestě za titulem. Také na podzim hrál poměrně pravidelně, Trpišovský ho však postavil jen do nevydařeného zápasu s Jihlavou, na tři minuty v duelu s Bohemians 1905, a poté ho zcela odepsal. Ve středu slávistické zálohy měl přitom nesmírně důležitou roli, navíc umí naskočit i na postu stopera.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud