Skončí v NHL? 5 českých veteránů, o které nemusí být po sezoně zájem

Skončí v NHL? 5 českých veteránů, o které nemusí být po sezoně zájem

Skončí v NHL? 5 českých veteránů, o které nemusí být po sezoně zájem

Co se to děje? Čeští hokejisté vyklízejí v zámoří pozice rychleji, než se předpokládalo. Někteří se v létě nedohodli na smlouvách, jiní byli přeřazeni na farmu. Nepovzbudivou zprávou je, že tento trend může pokračovat.

Bez názvu.jpg

Po Marku Židlickém se slehla zem, Patrik Eliáš se možná už nevrátí na led, Tomáš Fleischmann s Jiřím Tlustým neprošli testy, Jiří Sekáč a Michal Jordán pokračují v Kontinentální hokejové lize. Na prahu nové sezony byli posláni na farmu Ondřej Pavelec se sourozenci Zbyňkem a Milanem Michálkem. Co bude dál? Po sezoně je mohou následovat další. Ve hře je i pět veteránů, o které už nemusí být po sezoně zájem. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Hemský

Aleš Hemský Dallas.jpg

Tohle je velká rána. Mistr světa z Vídně se zranil na World Cupu, musel na operaci kyčle a mimo hru by měl být až půl roku. Letošní sezona pro něj nejspíš skončila. Co bude pak? To je otázka. V létě mu totiž vyprší tříletá smlouva na 12 milionů dolarů a Hemský se stane volným hráčem. V srpnu mu bylo už 33 let, k tomu dlouhá pauza, to nejsou optimální vyhlídky do budoucnosti…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jiří Hudler

Jiří Hudler Dallas.jpg

Loňskou sezonu zahájil v Calgary, jenže na předešlý ročník, během něhož se stal osmým nejproduktivnějším hráčem NHL, nenavázal. Před play-off proto odešel na Floridu, ale ani po Jágrově boku příliš nepookřál.

V létě byl dlouho bez smlouvy, spekulovalo se o řadě zájemců, z nichž nakonec „vyhrál“ Dallas. Zkušený útočník, kterému bude v lednu 33 let, měl být jedním z klíčových hráčů na cestě za Stenley Cupem, vinou zranění ale odehrál jen tři zápasy, v nichž sbírá pouze záporné body. Zatím má ještě čas zabrat a stát se očekávaným lídrem, pokud to ale nedokáže, po sezoně už nemusí být žádaný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr Florida 4.jpg

Smiřme se s tím. Éra Jaromíra Jágra spěje ke konci. Pokud v NHL neskončí letos, tak za rok. Nebo za ten další. Každopádně jednou to přijde. Věk se nedá zastavit a českému veteránovi bude v únoru už 45 let. Přesto se stále udržuje ve skvělé kondici, láme historické rekordy a je vzorem pro mladší spoluhráče.

Jenže letos se mu příliš nedaří. Zatímco loni měl po devíti kolech na kontě deset kanadských bodů, letos dal jediný gól a přidal tři nahrávky. Sezona je ještě dlouhá, česká osmašedesátka se ještě může rozjet, ale když vycítí, že přišel jeho strop, v NHL to zabalí. Proto podepisuje vždy jen roční kontrakty. Ví, že každá sezona může být poslední. Možná se jí stane už ta letošní…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Rozsíval

Rozsíval Chicago.jpg

Loni nastoupil k 51 zápasům, dal jeden gól a přidal 12 nahrávek. Pohyboval se v kladných číslech a vedení Chicaga s ním prodloužilo smlouvu o další rok. Osmatřicetiletý veterán, který získal dva Stanley Cupy, je tak suverénně nejstarším českým obráncem v zámoří.

V novém prostředí pomáhá Michalu Kempnému, sám ale tuší, že hraje možná poslední rok v kariéře. Odpovídají tomu i dosavadní starty – mistr světa z roku 2010 se objevil na ledě zatím jen třikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Radim Vrbata

Radim Vrbata Arizona.jpg

Pětatřicetiletý útočník jde tak trochu proti proudu. Zatímco liga dává přednost mladším hráčům, on se drží na vrcholu i v 35 letech.

V létě se vrátil po dvou letech do Arizony a úvod sezony mu vychází na jedničku. Finančně si sice výrazně pohoršil, herně se ale oproti loňské sezoně ve Vancouveru zvedl.

Jenže v létě mu bude už šestatřicet let. Udrží nastolenou laťku? A bude o něj někde zájem? U Kojotů má podepsaný pouze roční kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud