Škatulata, hejbejte se. 4 čeští legionáři, kteří by už brzy mohli změnit dres

Jan Lecjaks odešel ze Švýcarska do Dinama Záhřeb, Patrik Schick má namířeno do Juventusu a brzy by se měli stěhovat i čtyři další čeští legionáři. Zakotví někdo z nich třeba v Premier League?

Untitled 1.jpg

Čeští fotbalisté nejsou v zahraničí nijak extra žádaným zbožím. Přesto se najde pár hráčů, kteří by mohli přestoupit. Například o Pavla Kadeřábka se zajímal Galatasaray. Reprezentační obránce zůstane nejspíš v Hoffenheimu, ale jména čtyř dalších legionářů, kteří by se mohli stěhovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas Fulham.jpg

Někdejší ohromný talent stále patří Chelsea, nikdo však už nepočítá s tím, že se do prvního týmu Blues ještě prosadí. Má za sebou několik hostování, byl v Nizozemsku či Německu, hrál za Middlesbrough a uplynulou sezonu strávil ve Fulhamu.

Prožil velmi dobrý ročník a zajímal se o něj jeden z trojice nováčků Premier League (Newcastle, Brighton a Huddersfield), minimálně další rok ale zůstane ve druhé lize. Bude to ve Fulhamu nebo jinde? To se teprve uvidí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Filip Novák

Filip Novák Myd.jpg

Zdálo se, že má namířeno do Anglie. Vypadalo to na odchod do Premier League, zájem ale nakonec opadl a reprezentační obránce zůstává v Midtjyllandu. Z Dánska se však může brzy stěhovat, Filip Novák je připraven na odchod a chce odejít do zahraničí. Ve hře je prý stále Anglie, ale i další evropské soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart AEK.jpg

Návrat do Slavie? Ten údajně nepřipadá v úvahu. Tomáš Pekhart je nicméně volný a shání nový klub. Po letech strádání v Německu zamířil do AEK Atény a v uplynulé sezoně dal v 29 zápasech 12 branek. Stal se nejlepším střelcem týmu a klubu pomohl k postupu do třetího předkola Ligy mistrů. Na nové smlouvě se však účastník EURA 2012 nedohodl…     

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jiří Skalák

JIří Skalák Brighton.jpg

Krajní ofenzivní záložník odešel před rokem a půl do Anglie. Začal dobře, byl vidět, jeho role ale postupně slábla. S Brightonem, za který loni odehrál 33 zápasů (připsal šest asistencí), vybojoval postup do Premier League, není však jisté, že si v nejvyšší soutěži zahraje.

Brighton totiž bude posilovat. „Už je vnímaný tak, že svoje místo na anglickém trhu má a minimálně v rámci druhé ligy by angažmá dostal,“ uvedl agent Viktor Kolář na adresu pětadvacetiletého reprezentanta.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud