Martin Vitík - Sparta Lídr zadních řad. Ve Spartě sice v letošní sezoně nehraje, už dříve ale ukázal, že si místo v rudém kádru zaslouží. Dokonce se o něm mluvilo i v souvislosti se seniorskou reprezentací. Devatenáctiletý stoper má ještě celou kariéru před sebou. 
 David Jurásek - Slavia V reprezentaci měl dříve pevný flek na levém kraji obrany Marek Jankulovski, potom zase David Limberský, v poslední době se ale hráči na tomto místě v sestavě točí. To by se však brzy mohlo změnit. Ve skvělé formě totiž hraje David Jurásek, jenž letos září v barvách Slavie, která jej přivedla v zimě z Mladé Boleslavi. Dvaadvacetiletý bek dal letos v lize dva góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. 
 Jan Žambůrek - Viborg Šikovný záložník je odchovancem Slavie, ze kterém odešel v 17 letech do Anglie. S Brentfordem zažil postup do Premier League, tu si ale nezahrál, a tak v zimě zamířil do dánského Viborgu. Zahraniční zkušenosti jsou na jeho výkonech znát. 
 Adam Karabec - Sparta Pravda, letos se mu ve Spartě nevede tak, jak se od něj čekalo. Dokonce vypadl ze základní sestavy, stále je mu ale teprve 19 let. Adam Karabec to jednou může dotáhnout hodně daleko.  
10
Fotogalerie

Silná fotbalová generace. 10 talentovaných lvíčat, jejichž kariéry se vyplatí sledovat

Česká lvíčata zvládla náročnou baráž s Islandem a zahrají si na mistrovství Evropy. Současná mladá generace ukázala, že má velkou sílu.

Reprezentační jednadvacítka už dlouho nevypadala tak silně jako teď. Vybrali jsme z ní deset hráčů, jejichž kariéry se vyplatí sledovat. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 11

Matěj Kovář - Sparta

profimedia-0726730128.jpg

Dvaadvacetiletý gólman patří Manchesteru United, nedávno ale posílil Spartu, která jej přivedla na hostování. Na Letné se Matěj Kovář stal ihned jedničkou. V kvalifikaci zasáhl do deseti zápasů a vychytal v nich šest čistých kont - včetně toho klíčového v odvetě baráže proti Islandu. Že by budoucí jednička seniorské reprezentace? 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Martin Vitík - Sparta

profimedia-0726730102.jpg

Lídr zadních řad. Ve Spartě sice v letošní sezoně nehraje, už dříve ale ukázal, že si místo v rudém kádru zaslouží. Dokonce se o něm mluvilo i v souvislosti se seniorskou reprezentací. Devatenáctiletý stoper má ještě celou kariéru před sebou. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 11

David Jurásek - Slavia

David Jurásek Slavia.jpg

V reprezentaci měl dříve pevný flek na levém kraji obrany Marek Jankulovski, potom zase David Limberský, v poslední době se ale hráči na tomto místě v sestavě točí. To by se však brzy mohlo změnit. Ve skvělé formě totiž hraje David Jurásek, jenž letos září v barvách Slavie, která jej přivedla v zimě z Mladé Boleslavi. Dvaadvacetiletý bek dal letos v lize dva góly, ke kterým přidal čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Jan Žambůrek - Viborg

profimedia-0712045651.jpg

Šikovný záložník je odchovancem Slavie, ze kterém odešel v 17 letech do Anglie. S Brentfordem zažil postup do Premier League, tu si ale nezahrál, a tak v zimě zamířil do dánského Viborgu. Zahraniční zkušenosti jsou na jeho výkonech znát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Adam Karabec - Sparta

Adam Karabec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Pravda, letos se mu ve Spartě nevede tak, jak se od něj čekalo. Dokonce vypadl ze základní sestavy, stále je mu ale teprve 19 let. Adam Karabec to jednou může dotáhnout hodně daleko.  

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Michal Ševčík - Brno

Michal Ševčík Brno ALEXANDR SATINSKÝ MAFRA Profimedia.jpg

Velmi dobře mu vyšla už loňská sezona, ve které pomohl Zbrojovce k postupu do Fortuna ligy. A dvacetiletý záložník září i mezi elitou. Michal Ševčík letos dal už pět branek, přidal dvě nahrávky a patří mezi největší hvězdy ligy. Zůstane v Brně i po zimě? 

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 11

Kryštof Daněk - Sparta

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Sparta v létě přivedla Jana Kuchtu nebo Jakuba Jankta, oba ale výrazně zastínil další nováček Kryštof Daněk, s nímž se původně počítalo spíše jako s investicí do budoucna. Devatenáctiletý záložník podává velmi dobré výkony a zabydlel se v základní sestavě rudého týmu. V sezoně dal dva góly a přidal dvě asistence. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 9 / 11

Václav Sejk - Jablonec

profimedia-0716802214.jpg

Jeden z objevů minulé sezony. Václav Sejk zářil během hostování v Teplicích, kterými pěti góly pomohl k udržení ligové příslušnosti. Do sparťanského kádru se nevešel ani v létě, a tak odešel hostovat do Jablonce, kde opět nazul střelecké kopačky. V osmi ligových duelech dal tři góly, dařilo se mu i v kvalifikaci reprezentační jednadvacítky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Tomáš Čvančara - Sparta

Tomáš Čvančara SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do klíčových bitev proti Islandu nezasáhl, kdyby byl však zdravotně fit, tak by v týmu nechyběl. Sparta sice v létě přivedla Jana Kuchtu, daleko lepší formu má ale právě Tomáš Čvančara. Dvaadvacetiletý forvard se letos v lize trefil už čtyřikrát, klepe na dveře dospělé reprezentace.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 11

Daniel Fila - Teplice

Daniel Fila Slavia 22.jpg

Další mladý útočník s ohromným potenciálem. Dvacetiletý Daniel Fila patří Slavii, která jej přivedla v zimě z Mladé Boleslavi. V Edenu se sice zatím příliš neprosadil a odešel na hostování do Teplic, šanci ve Slavii ale ještě určitě dostane. V kvalifikaci jednadvacítky dal pět branek. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud