Ondřej Čelůstka - Zkušený stoper je sice aktuálně zraněný a poslední zápasy Ligy národů neodehrál, předtím byl ale pro trenéra Jaroslava Šilhavého reprezentační jedničkou. V létě se Ondřej Čelůstka vrátil z Turecka domů a zakotvil ve Spartě, kde rovněž plní klíčovou roli. Pokud bude fit, tak na EURO pojede. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Pavelka - Stejně jako Čelůstka přišel do Sparty v létě z Turecka. David Pavelka dorazil z Kasimpasy a ihned se zařadil mezi klíčové postavy týmu. Na Letné s ním počítali do středu zálohy, Pavelka však zaskakuje i na postu stopera. Důležitý je taky pro reprezentaci, i když se momentálně do základní sestavy nevejde. Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal - Nad jeho účastí bude viset otazník. Bořek Dočkal je sice v reprezentaci kapitánem, jenže jeho výkony v poslední době nejsou příliš optimální. V národním týmu se v posledních duelech nevešel do základní sestavy a jisté místo nemá ani ve Spartě. Pokud však bude ve formě, tak na EURO pojede. Foto: Profimedia.cz
 Adam Hložek - Na evropský šampionát by se mohl dostat taky Adam Hložek. Ten je sice aktuálně zraněný, trenér Šilhavý s ním ale počítá. Osmnáctiletý ligový klenot už si odbyl reprezentační premiéru a v národním týmu ještě určitě hodně zápasů přidá. Mohl by vytvořit úderné duo s Patrikem Schickem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Šilhavý s nimi musí počítat. 5 Čechů ze Sparty, kteří se mohou dostat na EURO

Dříve hráči Sparty tvořili základ národního týmu. A teď se do něj zase vrací. Kolik jich nakonec pojede na EURO?

Adam Hložek Juliš Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta se letos po letech trápení zase zvedá, z čehož by mohl těžit i národní tým, který se v létě představí na EURU. Do konečné nominace trenéra Jaroslava Šilhavého by se klidně mohlo dostat i pět českých hráčů z Letné. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený stoper je sice aktuálně zraněný a poslední zápasy Ligy národů neodehrál, předtím byl ale pro trenéra Jaroslava Šilhavého reprezentační jedničkou. V létě se Ondřej Čelůstka vrátil z Turecka domů a zakotvil ve Spartě, kde rovněž plní klíčovou roli. Pokud bude fit, tak na EURO pojede.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Pavelka

David Pavelka Brazílie.jpg

Stejně jako Čelůstka přišel do Sparty v létě z Turecka. David Pavelka dorazil z Kasimpasy a ihned se zařadil mezi klíčové postavy týmu. Na Letné s ním počítali do středu zálohy, Pavelka však zaskakuje i na postu stopera. Důležitý je taky pro reprezentaci, i když se momentálně do základní sestavy nevejde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal 20.jpg

Nad jeho účastí bude viset otazník. Bořek Dočkal je sice v reprezentaci kapitánem, jenže jeho výkony v poslední době nejsou příliš optimální. V národním týmu se v posledních duelech nevešel do základní sestavy a jisté místo nemá ani ve Spartě. Pokud však bude ve formě, tak na EURO pojede.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na evropský šampionát by se mohl dostat taky Adam Hložek. Ten je sice aktuálně zraněný, trenér Šilhavý s ním ale počítá. Osmnáctiletý ligový klenot už si odbyl reprezentační premiéru a v národním týmu ještě určitě hodně zápasů přidá. Mohl by vytvořit úderné duo s Patrikem Schickem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bez šance není ani Lukáš Juliš. Ten se v létě vrátil z Olomouce do Sparty a na Letné se stal útočníkem číslo jedna. V lize se trefil už čtyřikrát a daří se mu i v Evropské lize. Za reprezentaci si však dosud pětadvacetiletý forvard nezahrál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud