Theodor Gebre Selassie (Brémy) – 2,5 mil. eur. Pavel Kadeřábek na Ukrajinu ani neodjel, Theodor Gebre Selassie ho ale dokázal plnohodnotně zastoupit. Už několik let je oporou Brém, kam po Euru 2012 odešel z Liberce. Foto: Profimedia.cz
Ondřej Čelůstka (Antalyaspor) – 1 mil. eur. Trenér Jarolím ho přehlížel, kouč Šilhavý z něj ale udělal lídra zadních řad. A Ondřej Čelůstka, jenž je od roku 2015 v Antalyasporu, rozhodně nezklamal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Jakub Brabec (Rizespor) – 1,8 mil. eur. Čelůstka v obou zápasech vytvořil tureckou stoperskou dvojici s Jakubem Brabcem. Ten sice stále patří belgickému Genku, od léta je ale na hostování v Rizesporu. V obou zápasech odvedl dobrý výkon. Foto: Profimedia.cz
Filip Novák (Trabzonspor) – 2 mil. eur. V Turecku nastupuje také Filip Novák, jenž patří Trabzonsporu. Ten ho v zimě koupil z dánského Midtjyllandu za 1,9 milionů eur. Aktuální Novákova cena je ještě o sto tisíc eur vyšší. Foto: Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Šilhavý postavil sestavu jen z legionářů. Kolik stojí Čelůstka, Pavelka a spol.?

Tak to už tady dlouho nebylo. Česká reprezentace vyběhla do zápasu s Ukrajinou v sestavě, která byla složená pouze z legionářů. Hráči z české soutěže se do hry dostali až v průběhu druhé půle

V posledních letech měla v reprezentaci hodně početné zastoupení Sparta, pak i Slavia s Plzní. Jenže do základní jedenáctky na Ukrajině se ani jeden ligový fotbalisty nedostal. Kolik stojí legionáři, které Šilhavý vyslal do akce? Na tržní ceny Čelůstky, Pavelky, Dočkala a spol. se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Jiří Pavlenka (Brémy) – 10 mil. eur

Jiří Pavlenka ČR.jpg

Proti Slovákům chytal Tomáš Vaclík, na Ukrajině dostal přednost Jiří Pavlenka. Gólman Brém, o kterého se zajímají přední evropské kluby, předvedl parádní výkon. Jeho cena ještě poroste.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Theodor Gebre Selassie (Brémy) – 2,5 mil. eur

Theodor Gebre.jpg

Pavel Kadeřábek na Ukrajinu ani neodjel, Theodor Gebre Selassie ho ale dokázal plnohodnotně zastoupit. Už několik let je oporou Brém, kam po Euru 2012 odešel z Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Ondřej Čelůstka (Antalyaspor) – 1 mil. eur

Onřej Čelůstka ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Trenér Jarolím ho přehlížel, kouč Šilhavý z něj ale udělal lídra zadních řad. A Ondřej Čelůstka, jenž je od roku 2015 v Antalyasporu, rozhodně nezklamal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 12

Jakub Brabec (Rizespor) – 1,8 mil. eur

Jakub Brabec ČR.jpg

Čelůstka v obou zápasech vytvořil tureckou stoperskou dvojici s Jakubem Brabcem. Ten sice stále patří belgickému Genku, od léta je ale na hostování v Rizesporu. V obou zápasech odvedl dobrý výkon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Filip Novák (Trabzonspor) – 2 mil. eur

Filip Novák ČR.jpg

V Turecku nastupuje také Filip Novák, jenž patří Trabzonsporu. Ten ho v zimě koupil z dánského Midtjyllandu za 1,9 milionů eur. Aktuální Novákova cena je ještě o sto tisíc eur vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

David Pavelka (Kasimpasa) – 1,3 mil. eur

David Pavelka ČR.jpg

Další zástupce turecké soutěže. David Pavelka pod Jarolímem nehrál, Šilhavý si ho ale dobře pamatoval z Liberce a vytáhl ho zpět. Byl to skvělý tah, opora Kasimpasy v obou zápasech patřila k nejlepším hráčům českého týmu, na Ukrajině neměl daleko ani k premiérovému gólů v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Antonín Barák (Udine) – 14 mil. eur

Antonín Barák Austrálie Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Antonín Barák patří k nejdražším hráčům českého týmu. V Udine sice letos moc nehraje, loni ale patřil ke klíčovým hráčům italského celku a vysloužil si zájem několika předních klubů. Pokud naváže na loňské výkony, jeho cena může jít ještě nahoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 12

Bořek Dočkal (Philadelphia) – 2 mil. eur

Bořek Dočkal ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Také Bořek Dočkal se do reprezentace vrátil po delší pauze. Šilhavý z něj udělal kapitána a lídra týmu a tato role mu padla jako šitá na míru. Když před rokem a půl odcházel ze Sparty do Číny, stál zhruba 230 milionů korun. Aktuální tržní hodnota záložníka Philadelphie jsou dva miliony eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Matěj Vydra (Burnley) – 10 mil. eur

Matěj Vydra ČR Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý útočník, jenž se do reprezentace vrátil rovněž po delší odmlce, v létě znovu v Anglii změnil dres a přestoupil do Burnley, které hraje Premier League. To za něj zaplatilo 12,2 milionů eur, aktuální hodnota Matěje Vydry je ale o něco nižší.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Jakub Jankto (Sampdoria) – 15 mil. eur

Jakub Jankto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Také Jakub Jankto v létě přestupoval a z Udine zamířil do Sampdorie. Ta za něj zaplatila dokonce 15 milionů eur – tedy cenu, jakou ho portál transfermarkt.com ocenil i nyní.

Foto: Michal Beránek / CNC  Profimedia

Pokračování 12 / 12

Patrik Schick (AS Řím) – 18 mil. eur

Patrik Schick Ukrajina Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zatímco proti Slovensku byl v základu Michael Krmenčík, na Ukrajině dostal přednost Patrik Schick. Ten se před rokem stal nejdražší posilou v historii AS Řím, které za něj zaplatilo bezmála miliardu korun. Mladý útočník se ale v italském velkoklubu zatím tolik neprosadil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud