Marek Suchý - Zkušený dvaatřicetiletý stoper měl v reprezentaci dlouhou dobu jisté místo. Nastupoval v základu a na ruce nosil i kapitánskou pásku. Jenže v národním týmu se objevil naposledy před rokem proti Černé Hoře a od té doby šanci nedostal. Na jeho místo se navíc tlačí další stopeři, kteří teď mají přednost. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Josef Hušbauer - Ještě před rokem hrál ve Slavii Ligu mistrů. V zimě ale Slavii opustil a odešel na hostování do Drážďan. Od léta je v kyperské Famagustě, v reprezentaci už pro něj ale není místo. Národní tým totiž hraje jiným stylem, než jaký vyznává třicetiletý Josef Hušbauer. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Hořava - U konce už je zřejmě také reprezentační kariéra Tomáše Hořavy. I on si nějakou dobu držel dobrou pozici v národním týmu, teď už ale dostávají přednost jiní. Dvaatřicetiletý záložník Plzně oblékl národní dres naposledy před dvěma lety proti Rusku, které český tým porazilo 5:1. Od trenéra Šilhavého žádnou šanci nedostal. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jaromír Zmrhal - V národním týmu dříve pravidelně nastupoval i sedmadvacetiletý Jaromír Zmrhal, jenž si držel místo na levém kraji záložní řady. Naposledy oblékl reprezentační dres před rokem v přípravě se Severními Iry, další šanci od trenéra Šilhavého ale nedostal. Na jeho postu teď vládne Jakub Jankto, připraveni jsou i Lukáš Provod či Václav Černý. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Šilhavý je zřejmě odepsal. 5 zkušených hráčů, pro které už v reprezentaci není místo

Zdá se, že česká fotbalová reprezentace na tom není tak zle, jak si každý myslel. Souček a spol. dokonce vyhráli svou skupinu v Lize národů a míří mezi elitu. Pro některé hráče už ale v týmu Jaroslava Šilhavého není místo.

Marek Suchý Doležal Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Tomáš Vaclík, Vladimír Coufal, Tomáš Souček, Alex Král či Vladimír Darida mají svá místa v národním týmu jistá. Stejně jako Patrik Schick, jenž je ale nyní zraněný. O místo se hlásí taky Václav Černý nebo Adam Hložek, zato jiní zkušení fotbalisté už o své postavení v národním týmu přišli. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Marek Suchý

Marek Suchý Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený dvaatřicetiletý stoper měl v reprezentaci dlouhou dobu jisté místo. Nastupoval v základu a na ruce nosil i kapitánskou pásku. Jenže v národním týmu se objevil naposledy před rokem proti Černé Hoře a od té doby šanci nedostal. Na jeho místo se navíc tlačí další stopeři, kteří teď mají přednost.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě před rokem hrál ve Slavii Ligu mistrů. V zimě ale Slavii opustil a odešel na hostování do Drážďan. Od léta je v kyperské Famagustě, v reprezentaci už pro něj ale není místo. Národní tým totiž hraje jiným stylem, než jaký vyznává třicetiletý Josef Hušbauer.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

U konce už je zřejmě také reprezentační kariéra Tomáše Hořavy. I on si nějakou dobu držel dobrou pozici v národním týmu, teď už ale dostávají přednost jiní. Dvaatřicetiletý záložník Plzně oblékl národní dres naposledy před dvěma lety proti Rusku, které český tým porazilo 5:1. Od trenéra Šilhavého žádnou šanci nedostal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

V národním týmu dříve pravidelně nastupoval i sedmadvacetiletý Jaromír Zmrhal, jenž si držel místo na levém kraji záložní řady. Naposledy oblékl reprezentační dres před rokem v přípravě se Severními Iry, další šanci od trenéra Šilhavého ale nedostal. Na jeho postu teď vládne Jakub Jankto, připraveni jsou i Lukáš Provod či Václav Černý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Doležal

Martin Doležal ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni měl formu jako hrom, třicetiletý útočník v dresu Jablonce nasázel deset branek, rok předtím dokonce patnáct, a dostal se i do reprezentace. Za národní tým si připsal pět startů, zahrál si ještě před rokem proti Bulharsku, gólově se ale ani jednou neprosadil. Stejně jako v letošním ligovém ročníku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud