Kevin Fiala (Minnesota Wild) . Narodil se českým rodičům, ale ve Švýcarsku. Má dvojí občanství, reprezentuje však zemi s helvétským křížem, která na něj velmi spoléhá. V roce 2014 se stal jedenáctkou draftu, ve kterém ho získal Nashville. Loni posbíral 48 kanadských bodů, v průběhu aktuálního ročníku ale zamířil do Minnesoty. Na letošním šampionátu dal už čtyři góly a přidal dvě nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Nico Hischier (New Jersey Devils).  V roce 2017 se stal první švýcarskou jedničkou v historii draftů NHL. Před dvěma lety jej získalo New Jersey, za které odehrál dvě kompletní sezony. V té první posbíral 52 kanadských bodů a letos jich přidal 47. Teď startuje na svém prvním šampionátu a na Slovensku patří k hlavním hvězdám. Na kontě má už tři góly a čtyři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Roman Josi (Nashville Predators) . Osmadvacetiletý bek patří k nejlepším obráncům celé NHL. Roman Josi je kapitánem Nashvillu, za který hraje od roku 2011. V sezoně 2015/16 posbíral 61 kanadských bodů a stanovil si vlastní bodové maximum. Letos dal 15 branek, přidal 41 asistencí a další čtyři body přidal v play-off. Letos startuje už na osmém šampionátu a v Bratislavě si připsal zatím pět bodů. Foto: Profimedia.cz
 Nino Niederreiter (Carolina Hurricanes) . Nový trumf švýcarské reprezentace, který by si měl premiéru v Bratislavě odbýt v úterý proti českému týmu. Nino Niederreiter v průběhu sezony po několika letech opustil Minnesotu a zamířil do Caroliny, se kterou došel až do finále konference. V základní části posbíral celkově 53 kanadských bodů, ke kterým přidal další čtyři v play-off. Ofenzivní sílu švýcarského souboru posune zase o level výš. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Síla z NHL. 6 posil ze zámoří, které proti Čechům nasadí švýcarská reprezentace

Čtvrtfinále na mistrovství světa mají čeští hokejisté jisté, ovšem o tom, z jaké pozice do něj půjdou, se teprve rozhodne v úterním duelu proti Švýcarům. Ti znovu postavili velmi silný tým.

Švýcarsko loni trápilo ve finále Švédy a také letos míří vysoko. Do turnaje už zasáhlo pět švýcarských hokejistů, kteří působí v NHL, a další by měl vyjet na led v duelu proti Voráčkovi a spol. Jména šesti švýcarských posil ze zámoří najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Sven Andrighetto (Colorado Avalanche)

Sven Andrighetto.jpg

Premiéru v NHL si odbyl v sezoně 2014/15 v dresu Montrealu, odkud po dvou a půl letech zamířil do Colorada. Letos dal v dresu Avalanche sedm branek a přidal deset asistencí. Poté, co Colorado vypadlo v play-off, Sven Andrighetto neváhal a přijel na svůj třetí šampionát. Loni posbíral devět bodů, letos si zatím připsal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Kevin Fiala (Minnesota Wild)

Kevin Fiala Šv..jpg

Narodil se českým rodičům, ale ve Švýcarsku. Má dvojí občanství, reprezentuje však zemi s helvétským křížem, která na něj velmi spoléhá. V roce 2014 se stal jedenáctkou draftu, ve kterém ho získal Nashville. Loni posbíral 48 kanadských bodů, v průběhu aktuálního ročníku ale zamířil do Minnesoty. Na letošním šampionátu dal už čtyři góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Nico Hischier (New Jersey Devils)

Nico Hischier MS.jpg

V roce 2017 se stal první švýcarskou jedničkou v historii draftů NHL. Před dvěma lety jej získalo New Jersey, za které odehrál dvě kompletní sezony. V té první posbíral 52 kanadských bodů a letos jich přidal 47. Teď startuje na svém prvním šampionátu a na Slovensku patří k hlavním hvězdám. Na kontě má už tři góly a čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Roman Josi (Nashville Predators)

Roman Josi Šv..jpg

Osmadvacetiletý bek patří k nejlepším obráncům celé NHL. Roman Josi je kapitánem Nashvillu, za který hraje od roku 2011. V sezoně 2015/16 posbíral 61 kanadských bodů a stanovil si vlastní bodové maximum. Letos dal 15 branek, přidal 41 asistencí a další čtyři body přidal v play-off. Letos startuje už na osmém šampionátu a v Bratislavě si připsal zatím pět bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Nino Niederreiter (Carolina Hurricanes)

Nino Niederreiter Šv..jpg

Nový trumf švýcarské reprezentace, který by si měl premiéru v Bratislavě odbýt v úterý proti českému týmu. Nino Niederreiter v průběhu sezony po několika letech opustil Minnesotu a zamířil do Caroliny, se kterou došel až do finále konference. V základní části posbíral celkově 53 kanadských bodů, ke kterým přidal další čtyři v play-off. Ofenzivní sílu švýcarského souboru posune zase o level výš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Yannick Weber (Nashville Predators)

Yannick Weber Šv..jpg

Svou zámořskou kariéru odstartoval už v sezoně 2008/09 v Montrealu, několik let působil ve Vancouveru a poslední tři roky nosí dres Nashvillu. Yannick Weber má v NHL silnou pozici, stejně jako ve švýcarské reprezentaci. Letos třicetiletý bek hraje na svém čtvrtém šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud