Qazim Laci Sedmadvacetiletý albánský reprezentant přišel do Sparty v zimě z Francie. Na podzim toho moc nenahrál, a tak se do tempa dostává pomaleji. V posledním duelu proti Jablonci šel však do hry už po necelé půlhodině, kdy nahradil Kaana Kairinena, a svým výkonem rozhodně zaujal. Připsal si i jednu nahrávku a naznačil, že pro Pražany může být velkým přínosem.
 Jakub Jankto Jakub Jankto přišel do Sparty na začátku sezony na hostování ze Španělska. Čekalo se, že se stane rozdílovým hráčem ligy, jeho výkony k tomu měly ale daleko. Naposledy nastoupil v polovině října a logicky tak přišel o místo v sestavě. Znovu se vrátil až na závěrečných dvacet minut proti Jablonci. Pokud se dostane na úroveň, na jaké byl dříve, tak Spartě ještě hodně pomůže.
 Kryštof Daněk Mládežnický reprezentant dorazil do Prahy před sezonou z Olomouce a start ročníku měl parádní. Dal dva góly, přidal i asistence a jevil se jako nejlepší sparťanská posila. Jenže postupem času o své místo v sestavě přišel a do hry začal chodit jen z lavičky náhradníků. Ta mu zatím „patří“ i na jaře, dvacetiletý Kryštof Daněk má však Spartě rozhodně co dát.
 Martin Minčev Bulharský reprezentant prožívá úspěšné období. Na jaře sice nebyl ani jednou v základní sestavě, přesto už stihl dát tři góly. Do hry chodí jako žolík a tato role mu zatím sedí. Jinde by hrál od začátku, konkurence ve sparťanském útoku je ovšem veliká.
6
Fotogalerie

Síla sparťanské lavičky. 5 žolíků trenéra Priskeho, kteří mohou rozhodovat zápasy

Fotbalová Sparta je na jaře ve formě a vrací se do hry o titul. Těží z velmi silného a širokého kádru.

Bez názvu.jpg

Trenér Sparty Brian Priske má z čeho vybírat. Má své lídry, na nichž staví sestavu, k dispozici má ale taky velmi silnou lavičku náhradníků, která může rozhodovat zápasy. Jména pěti ofenzivních „žolíků“ Sparty najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Qazim Laci

Qazim Laci Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý albánský reprezentant přišel do Sparty v zimě z Francie. Na podzim toho moc nenahrál, a tak se do tempa dostává pomaleji. V posledním duelu proti Jablonci šel však do hry už po necelé půlhodině, kdy nahradil Kaana Kairinena, a svým výkonem rozhodně zaujal. Připsal si i jednu nahrávku a naznačil, že pro Pražany může být velkým přínosem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Jankto

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jakub Jankto přišel do Sparty na začátku sezony na hostování ze Španělska. Čekalo se, že se stane rozdílovým hráčem ligy, jeho výkony k tomu měly ale daleko. Naposledy nastoupil v polovině října a logicky tak přišel o místo v sestavě. Znovu se vrátil až na závěrečných dvacet minut proti Jablonci. Pokud se dostane na úroveň, na jaké byl dříve, tak Spartě ještě hodně pomůže.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Kryštof Daněk

Kryštof Daněk Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Mládežnický reprezentant dorazil do Prahy před sezonou z Olomouce a start ročníku měl parádní. Dal dva góly, přidal i asistence a jevil se jako nejlepší sparťanská posila. Jenže postupem času o své místo v sestavě přišel a do hry začal chodit jen z lavičky náhradníků. Ta mu zatím „patří“ i na jaře, dvacetiletý Kryštof Daněk má však Spartě rozhodně co dát.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bulharský reprezentant prožívá úspěšné období. Na jaře sice nebyl ani jednou v základní sestavě, přesto už stihl dát tři góly. Do hry chodí jako žolík a tato role mu zatím sedí. Jinde by hrál od začátku, konkurence ve sparťanském útoku je ovšem veliká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Awer Mabil

Awer Mabil Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Australský reprezentant, který si zahrál i na mistrovství světa v Kataru, zasáhl do všech jarních duelů. V tom posledním s Jabloncem byl i v základní sestavě, o přestávce ovšem střídal. Jeho výkon nebyl dobrý a Awer Mabil pravděpodobně příště začne zase jen mezi náhradníky. I z této pozice ale dokáže Pražanům pomoct – tedy pokud ukáže vše, na co má.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud