Matúš Macík  Loni zasáhl do 13 zápasů, letos je však jasnou jedničkou. Třicetiletý slovenský gólman dostal v šesti zápasech jen šest branek a udržel dvě čistá konta. Rozumí si i s míčem a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Matúš Macík je ve formě.

Matúš Macík
Loni zasáhl do 13 zápasů, letos je však jasnou jedničkou. Třicetiletý slovenský gólman dostal v šesti zápasech jen šest branek a udržel dvě čistá konta. Rozumí si i s míčem a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Matúš Macík je ve formě.

 Juraj Chvátal  Sedmadvacetiletý pravý bek začínal s ligou ve Spartě. Za tu ale odehrál jen dvě minuty, pak pokračoval ve Slovácku a posledních pět let je v Olomouci. Slovenský fotbalista má v sestavě Sigmy pevnou pozici, navíc bývá produktivní. Letos dal zatím jeden gól a přidal dvě nahrávky.
 Ondřej Zmrzlý  Na jedné straně operuje Chvátal, na té druhé Ondřej Zmrzlý. Čtyřiadvacetiletý bek hraje za Sigmu od sezony 2018/19, na kontě má deset ligových branek a devět asistencí. Údajně po něm pokukuje Slavia, které by se hodil coby náhrada za Davida Juráska.
 Jan Vodháněl  V době, kdy zářil v Bohemians, se spekulovalo o jeho odchodu do USA. Jan Vodháněl nakonec do ciziny odešel, místo MLS se ale vydal do rakouského Wackeru. V tom vydržel rok a loni v létě posílil Olomouc. Ročník končil se čtyřmi góly, další dva zásahy přidal šestadvacetiletý záložník letos.
 Lukáš Juliš  Sigma v létě přišla o Mojmíra Chytila, zdá se ale, že ji to tolik mrzet nemusí. Do Olomouce totiž přišel bývalý útočník Sparty Lukáš Juliš, kterému se v Sigmě zatím daří na výbornou. Osmadvacetiletý forvard se trefil i v uplynulém kole proti Liberci a na kontě má už tři branky.
5
Fotogalerie

Sigma jede. 5 hráčů, díky kterým Olomouc zatím drží krok s ligovou elitou

Ligové tabulce kraluje Sparta, která má stejně bodů jako druhá Slavia. Hned za nimi číhá Olomouc.

Sezona je teprve na začátku, Sigma ale ukazuje, že letos může hodně kousat. Hanáci mají ze šesti zápasů dvanáct bodů a v tabulce jsou třetí. Jména pěti hráčů, díky kterým je soubor kouče Václava Jílka vysoko, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matúš Macík

Bez názvu.jpg

Loni zasáhl do 13 zápasů, letos je však jasnou jedničkou. Třicetiletý slovenský gólman dostal v šesti zápasech jen šest branek a udržel dvě čistá konta. Rozumí si i s míčem a pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou. Matúš Macík je ve formě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Juraj Chvátal

Juraj Chvátal Olomouc.jpg

Sedmadvacetiletý pravý bek začínal s ligou ve Spartě. Za tu ale odehrál jen dvě minuty, pak pokračoval ve Slovácku a posledních pět let je v Olomouci. Slovenský fotbalista má v sestavě Sigmy pevnou pozici, navíc bývá produktivní. Letos dal zatím jeden gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Zmrzlý

Ondřej Zmrzlý Olomouc.jpg

Na jedné straně operuje Chvátal, na té druhé Ondřej Zmrzlý. Čtyřiadvacetiletý bek hraje za Sigmu od sezony 2018/19, na kontě má deset ligových branek a devět asistencí. Údajně po něm pokukuje Slavia, které by se hodil coby náhrada za Davida Juráska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Vodháněl

Jan Vondháněl Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V době, kdy zářil v Bohemians, se spekulovalo o jeho odchodu do USA. Jan Vodháněl nakonec do ciziny odešel, místo MLS se ale vydal do rakouského Wackeru. V tom vydržel rok a loni v létě posílil Olomouc. Ročník končil se čtyřmi góly, další dva zásahy přidal šestadvacetiletý záložník letos.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Olomouc Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Sigma v létě přišla o Mojmíra Chytila, zdá se ale, že ji to tolik mrzet nemusí. Do Olomouce totiž přišel bývalý útočník Sparty Lukáš Juliš, kterému se v Sigmě zatím daří na výbornou. Osmadvacetiletý forvard se trefil i v uplynulém kole proti Liberci a na kontě má už tři branky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud