Sezona nekončí. 3 fotbalisté z českých soutěží, kteří si mohou zahrát na Africkém poháru národů

Simon Deli má smůlu. Ve Fortuna lize sice patří k nejlepším stoperům, do závěrečné nominace Pobřeží slonoviny pro Africký pohár národů se ale nedostal. Česká soutěž však na turnaji bude mít své zastoupení.

Na rozdíl od Deliho se do týmu Pobřeží slonoviny dostal Bony Wilfried. Na turnaji, který se bude hrát v Egyptě, by se mohl představit také Georges Mandjeck, jenž stále patří Spartě, ale také tři další hráči, kteří působí v českých soutěžích. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Kamso Mara (Slovan Liberec, Guinea)

Kamso MAra Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2016 se objevil ve Vlašimi, poté hrál za Jihlavu a poslední sezonu působil v Liberci. Čtyřiadvacetiletý záložník patřil k důležitým postavám Slovanu a pokud byl fit, tak většinou nastupoval v základní sestavě. Střední záložník by se na šampionát dostal v případě, že by někdo vypadl ze současné sestavy Guiney.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Isaac Muleme (Viktoria Žižkov, Uganda)

Na africkém mistrovství by své zastoupení mohla mít i žižkovská Viktorka. Do širšího výběru Ugandy se totiž dostal Isaac Muleme, jenž uplynulé jaro pomáhal pražskému klubu se záchranou soutěže. Šestadvacetiletý levý obránce, který dorazil z egyptské soutěže, zvládl odehrát sedm zápasů.

Pokračování 4 / 4

Michael Ngadeu (Slavia Praha, Kamerun)

Michael Ngadeu Kamerun.jpg

Posledním šampionem Afrického poháru národů jsou fotbalisté Kamerunu. U jejich triumfu byl i Michael Ngadeu ze Slavie, který tehdy patřil ke klíčovým hráčům výběru. Na turnaji nebude chybět ani letos a opět by měl patřit k důležitým postavám výběru Clarence Seedorfa. Osmadvacetiletý bek jednu dobu dokonce býval kapitánem kamerunské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud