Isac Lundeström (Anaheim Ducks)  Zatímco Kempe už má se světovými šampionáty slušné zkušenosti, Isac Lundeström je na mistrovství světa poprvé. Jednadvacetiletý útočník prošel draftem NHL v roce 2018. Tehdy na něj v prvním kole ukázal Anaheim, ve kterém letos prožil svou nejlepší sezonu. Odehrál 41 zápasů, dal šest branek a přidal tři nahrávky. Na svůj první bod v Lotyšsku ale ještě čeká.  Foto: Profimedia.cz
 Victor Olofsson (Buffalo Sabres)   Pětadvacetiletý útočník prošel draftem NHL v roce 2014, v nejlepší lize světa ale debutoval až o něco později. První start zaznamenal v sezoně 2018/19 a v tomto ročníku si už do statistik připsal 32 (13+19) bodů. Nyní hraje na svém prvním šampionátu a v duelu se Švýcary vstřelil i svůj premiérový gól.  Foto: Profimedia.cz
 Rickard Rakell (Anaheim Ducks)  Stejně jako Lundeström patří Anaheimu, za který hraje už od sezony 2012/13. V týmu Ducks se řadí mezi klíčové hráče, v ročníku 2017/18 posbíral dokonce 69 bodů a v poslední sezoně si do statistik připsal devět branek a 19 asistencí. Na mistrovství světa se osmadvacetiletý útočník objevil poprvé v roce 2018, kdy se blýskl 14 (6+8) body. V Rize si zatím připsal jednu nahrávku.  Foto: Profimedia.cz
 Marcus Sörensen (San Jose Sharks)   Za San Jose letos nastupovali Josef Kořenář, Radim Šimek nebo Tomáš Hertl. Ani jeden z nich na šampionát nepřijel, zato švédský tým posílil Marcus Sörensen. Tomu je devětadvacet let, na mistrovství světa je ale poprvé. V Rize ještě nebodoval.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Severská síla ze zámoří. 5 hráčů z NHL, které Švédsko přivezlo na mistrovství světa

Čeští hokejisté mají na mistrovství světa nůž na krku. Pokud dnes neporazí Švédy, tak už jejich situace bude více než kritická. Seveřané přitom na turnaj přivezli hodně silný tým.

Švédsko do turnaje vstoupilo bídně a prohrálo jak s Dánskem, tak s Běloruskem. Pak ale hokejisté Tre Kronor porazili 7:0 Švýcary a jsou zpátky ve hře. Dnešní souboj s českým týmem bude pro oba výběry klíčový. Švédsko má přitom v Rize dobře složený tým, ve kterém figuruje i pět posil z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Adrian Kempe (Los Angeles Kings) 

Adrian Kempe MS.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník, který se jedním gólem podílel i na kanonádě se Švýcary, uspěl v draftu NHL v roce 2014, kdy na něj už v prvním kole ukázalo Los Angeles. Adrian Kempe si v týmu Kings postupně vybudoval silnou pozici a letos posbíral 29 (14+15) bodů v 56 duelech. Na mistrovství světa je potřetí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Isac Lundeström (Anaheim Ducks) 

Isac Lundeström.jpg

Zatímco Kempe už má se světovými šampionáty slušné zkušenosti, Isac Lundeström je na mistrovství světa poprvé. Jednadvacetiletý útočník prošel draftem NHL v roce 2018. Tehdy na něj v prvním kole ukázal Anaheim, ve kterém letos prožil svou nejlepší sezonu. Odehrál 41 zápasů, dal šest branek a přidal tři nahrávky. Na svůj první bod v Lotyšsku ale ještě čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Victor Olofsson (Buffalo Sabres) 

Victor Olofsson MS.jpg

Pětadvacetiletý útočník prošel draftem NHL v roce 2014, v nejlepší lize světa ale debutoval až o něco později. První start zaznamenal v sezoně 2018/19 a v tomto ročníku si už do statistik připsal 32 (13+19) bodů. Nyní hraje na svém prvním šampionátu a v duelu se Švýcary vstřelil i svůj premiérový gól. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Rickard Rakell (Anaheim Ducks) 

Rickard Rakell.jpg

Stejně jako Lundeström patří Anaheimu, za který hraje už od sezony 2012/13. V týmu Ducks se řadí mezi klíčové hráče, v ročníku 2017/18 posbíral dokonce 69 bodů a v poslední sezoně si do statistik připsal devět branek a 19 asistencí. Na mistrovství světa se osmadvacetiletý útočník objevil poprvé v roce 2018, kdy se blýskl 14 (6+8) body. V Rize si zatím připsal jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Marcus Sörensen (San Jose Sharks) 

Marcus Sörensen.jpg

Za San Jose letos nastupovali Josef Kořenář, Radim Šimek nebo Tomáš Hertl. Ani jeden z nich na šampionát nepřijel, zato švédský tým posílil Marcus Sörensen. Tomu je devětadvacet let, na mistrovství světa je ale poprvé. V Rize ještě nebodoval. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud