Seveřané na Letné. 4 hráči ze severu Evropy, které do Sparty přivedl trenér Priske

Trenér Brian Priske je ve Spartě necelé dva roky. Za tu dobu do Prahy přivedl řadu cizinců.

Kouč Priske pochází z Dánska. A v současném kádru má i čtyři hráče ze severu Evropy, které si do Sparty přivedl. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Peter Vindahl – Dánsko

Bez názvu.jpg

Ve Spartě věřili, že se jim opět povede získat Matěje Kováře, jenž v minulém ročníku týmu vychytal titul. Jenže Kovář odešel z Manchesteru United do Leverkusenu a na Letné za něj museli najít náhradu. Tou se stal pětadvacetiletý dánský gólman Peter Vindahl, který dorazil na hostování z Alkmaaru. Ihned se postavil mezi tři sparťanské tyče a zařadil se po bok nejlepších brankářů ligy. V 17 ligových zápasech udržel sedmkrát čisté konto, Sparta nejspíš promění jeho opci v přestup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Asger Sørensen - Dánsko

Asger Sorensen 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Vytáhlý dánský stoper přišel do Sparty v červenci roku 2022 z německého Norimberku a hned se stal jedním z pilířů rudého týmu. Sedmadvacetiletý Asger Sørensen se ve Spartě prezentuje spolehlivými výkony. V loňském ročníku pomohl k titulu pěti góly, letos se trefil zatím jednou. Drží si flek v základní sestavě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Kaan Kairinen – Finsko

Kaan Kairinen 23 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Další z důležitých postav rudého týmu. Pětadvacetiletý finský reprezentační záložník přišel do Sparty loni v zimě a ihned se stal jedním z tahounů týmu. Na jaře dal gól a přidal čtyři nahrávky, letos má zatím bilanci 2+4. Kaan Kairinen má pevný flek ve středu sparťanské zálohy.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Markus Solbakken – Norsko

Markus Solbakken.jpg

Na podzim hrál vedle Kairinena nejčastěji Qazim Laci, trenér Priske měl k dispozici do středu pole také Lukáše Sadílka a Davida Pavelku. Teď se k nim ještě přidal Markus Solbakken z Norska, jehož otec vede národní tým této severské země. Pražané o něj hodně stáli a jeho příchod nakonec dotáhli do zdárného konce. Norskému Vikingu zaplatili okolo 50 milionů korun.

Mimochodem, Spartě stále patří také krajní obránce Andreas Vindheim, jenž hostuje v Teplicích. Za ty ale v tomto ročníku neodehrál ani jeden ligový zápas.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud