Andreas Vindheim (Norsko) Šestadvacetiletý norský pravý obránce, který do Sparty přišel na jaře roku 2019, začal na Letné dobře. Zabydlel se v základní sestavě, týmu pomáhal i svými body a měl poměrně pevnou pozici. Jenže loni to už neplatilo a letos byl Andres Vindheim v akci jen třikrát, přičemž do základu se vešel pouze jednou. Na „jeho” místě teď vládne Tomáš Wiesner. 
 Casper Højer (Dánsko) Jedna z letních sparťanských posil. Levý dánský obránce začal na Letné dobře a vypadalo to, že se zařadí mezi opory rudého týmu. Dostal se do základní sestavy a ukázal, že pro Spartu může být přínosem. Jenže šestadvacetiletý bek se na konci července v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň zranil a od té doby je mimo hru. 
 Dávid Hancko (Slovensko) Slovenský reprezentační obránce působí ve Spartě už třetí sezonu. Během úvodních dvou ročníků však v Praze jen hostoval z Fiorentiny, odkud jej letenský tým v létě odkoupil. Sparta totiž o Dávida Hancka hodně stála. Třiadvacetiletý bek může naskočit uprostřed i na kraji obranné řady, je na něj spoleh a navíc dává i důležité góly. Loni se trefil pětkrát. 
 David Moberg Karlsson (Švédsko)  Jednalo se o prvního hráče, kterého Tomáš Rosický přivedl do Sparty. David Moberg Karlsson střídá skvělé momenty s nepovedenými zápasy, týmu z Letné ale už mnohokrát pomohl. Sedmadvacetiletý švédský křídelník, který ve Spartě brzy bude už tři roky, odehrál v české lize už 67 zápasů, v nichž dal 19 branek a přidal 16 asistencí. 
7
Fotogalerie

Seveřané, drahý Bulhar i Slováci. 7 cizinců, které do Sparty přivedl Tomáš Rosický

V zimě uplynou už tři roky od okamžiku, kdy se Tomáš Rosický stal sportovním ředitelem Sparty. Jeho práce nyní začíná sklízet úspěchy.

Sparta se letos dostala do skupiny Evropské ligy, v derby porazila Slavii a vypadá to, že bude bojovat o titul. Fanoušci letenského týmu konečně mají několik důvodů k radosti a práce, kterou započal Tomáš Rosický, začíná sklízet úspěchy. Bývalý reprezentační kapitán během svého působení na Letné přivedl do Sparty i sedm cizinců. Jak se jim (ne)vede? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Dominik Holec (Slovensko) 

Dominik Holec Sparta.jpg

Narodil se sice v Českých Budějovicích, má ale slovenské občanství. Dominik Holec přišel do Sparty před rokem a půl ze Žiliny a loni se čekalo, že se na Letné porve o post jedničky. Jenže v lize nedostal jedinou šanci a v polovině ročníku odešel hostovat do polského Rakówa. Po úspěšné misi se vrátil zpátky, jenže aktuálně je zraněný. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Andreas Vindheim (Norsko) 

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý norský pravý obránce, který do Sparty přišel na jaře roku 2019, začal na Letné dobře. Zabydlel se v základní sestavě, týmu pomáhal i svými body a měl poměrně pevnou pozici. Jenže loni to už neplatilo a letos byl Andres Vindheim v akci jen třikrát, přičemž do základu se vešel pouze jednou. Na „jeho” místě teď vládne Tomáš Wiesner. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Casper Højer (Dánsko) 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních sparťanských posil. Levý dánský obránce začal na Letné dobře a vypadalo to, že se zařadí mezi opory rudého týmu. Dostal se do základní sestavy a ukázal, že pro Spartu může být přínosem. Jenže šestadvacetiletý bek se na konci července v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň zranil a od té doby je mimo hru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Dávid Hancko (Slovensko) 

Dávid Hancko Sparta 21.jpg

Slovenský reprezentační obránce působí ve Spartě už třetí sezonu. Během úvodních dvou ročníků však v Praze jen hostoval z Fiorentiny, odkud jej letenský tým v létě odkoupil. Sparta totiž o Dávida Hancka hodně stála. Třiadvacetiletý bek může naskočit uprostřed i na kraji obranné řady, je na něj spoleh a navíc dává i důležité góly. Loni se trefil pětkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

David Moberg Karlsson (Švédsko) 

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednalo se o prvního hráče, kterého Tomáš Rosický přivedl do Sparty. David Moberg Karlsson střídá skvělé momenty s nepovedenými zápasy, týmu z Letné ale už mnohokrát pomohl. Sedmadvacetiletý švédský křídelník, který ve Spartě brzy bude už tři roky, odehrál v české lize 67 zápasů, v nichž dal 19 branek a přidal 16 asistencí. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Lukáš Haraslín (Slovensko) 

Lukáš Haraslín SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dosud poslední posila Sparty. Letenské v úvodu sezony postihla rozsáhlá marodka hráčů, kteří nastupují na levé straně hřiště, a tak vedení pražského celku muselo jednat. Nakonec přivedlo Lukáše Haraslína, jenž dorazil na hostování z italského Sassuola. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant, který se dostal i na EURO, ihned ukázal své kvality a jedinou brankou rozhodl víkendové derby proti Slavii, ve kterém sešívaným pořádně zatápěl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Martin Minčev (Bulharsko) 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý bulharský reprezentant přišel do Sparty loni v létě zhruba za padesát milionů korun. Jenže na hřišti jen paběrkoval, v lize odehrál pouhých 206 minut a nikdo pořádně nevěděl, proč ho Pražené kupovali. Letos se ale jeho pozice mění, Martin Minčev nastoupil v derby dokonce v základu a na kontě má i první ligový gól. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud