Dominik Holec (Slovensko) Narodil se sice v Českých Budějovicích, má ale slovenské občanství. Dominik Holec přišel do Sparty před rokem a půl ze Žiliny a loni se čekalo, že se na Letné porve o post jedničky. Jenže v lize nedostal jedinou šanci a v polovině ročníku odešel hostovat do polského Rakówa. Po úspěšné misi se vrátil zpátky, jenže aktuálně je zraněný. 

Dominik Holec (Slovensko)
Narodil se sice v Českých Budějovicích, má ale slovenské občanství. Dominik Holec přišel do Sparty před rokem a půl ze Žiliny a loni se čekalo, že se na Letné porve o post jedničky. Jenže v lize nedostal jedinou šanci a v polovině ročníku odešel hostovat do polského Rakówa. Po úspěšné misi se vrátil zpátky, jenže aktuálně je zraněný. 

 Andreas Vindheim (Norsko) Šestadvacetiletý norský pravý obránce, který do Sparty přišel na jaře roku 2019, začal na Letné dobře. Zabydlel se v základní sestavě, týmu pomáhal i svými body a měl poměrně pevnou pozici. Jenže loni to už neplatilo a letos byl Andres Vindheim v akci jen třikrát, přičemž do základu se vešel pouze jednou. Na „jeho” místě teď vládne Tomáš Wiesner. 
 Casper Højer (Dánsko) Jedna z letních sparťanských posil. Levý dánský obránce začal na Letné dobře a vypadalo to, že se zařadí mezi opory rudého týmu. Dostal se do základní sestavy a ukázal, že pro Spartu může být přínosem. Jenže šestadvacetiletý bek se na konci července v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň zranil a od té doby je mimo hru. 
 Dávid Hancko (Slovensko) Slovenský reprezentační obránce působí ve Spartě už třetí sezonu. Během úvodních dvou ročníků však v Praze jen hostoval z Fiorentiny, odkud jej letenský tým v létě odkoupil. Sparta totiž o Dávida Hancka hodně stála. Třiadvacetiletý bek může naskočit uprostřed i na kraji obranné řady, je na něj spoleh a navíc dává i důležité góly. Loni se trefil pětkrát. 
 David Moberg Karlsson (Švédsko)  Jednalo se o prvního hráče, kterého Tomáš Rosický přivedl do Sparty. David Moberg Karlsson střídá skvělé momenty s nepovedenými zápasy, týmu z Letné ale už mnohokrát pomohl. Sedmadvacetiletý švédský křídelník, který ve Spartě brzy bude už tři roky, odehrál v české lize už 67 zápasů, v nichž dal 19 branek a přidal 16 asistencí. 
7
Fotogalerie

Seveřané, drahý Bulhar i Slováci. 7 cizinců, které do Sparty přivedl Tomáš Rosický

V zimě uplynou už tři roky od okamžiku, kdy se Tomáš Rosický stal sportovním ředitelem Sparty. Jeho práce nyní začíná sklízet úspěchy.

Sparta se letos dostala do skupiny Evropské ligy, v derby porazila Slavii a vypadá to, že bude bojovat o titul. Fanoušci letenského týmu konečně mají několik důvodů k radosti a práce, kterou započal Tomáš Rosický, začíná sklízet úspěchy. Bývalý reprezentační kapitán během svého působení na Letné přivedl do Sparty i sedm cizinců. Jak se jim (ne)vede? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Dominik Holec (Slovensko) 

Dominik Holec Sparta.jpg

Narodil se sice v Českých Budějovicích, má ale slovenské občanství. Dominik Holec přišel do Sparty před rokem a půl ze Žiliny a loni se čekalo, že se na Letné porve o post jedničky. Jenže v lize nedostal jedinou šanci a v polovině ročníku odešel hostovat do polského Rakówa. Po úspěšné misi se vrátil zpátky, jenže aktuálně je zraněný. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Andreas Vindheim (Norsko) 

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý norský pravý obránce, který do Sparty přišel na jaře roku 2019, začal na Letné dobře. Zabydlel se v základní sestavě, týmu pomáhal i svými body a měl poměrně pevnou pozici. Jenže loni to už neplatilo a letos byl Andres Vindheim v akci jen třikrát, přičemž do základu se vešel pouze jednou. Na „jeho” místě teď vládne Tomáš Wiesner. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Casper Højer (Dánsko) 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních sparťanských posil. Levý dánský obránce začal na Letné dobře a vypadalo to, že se zařadí mezi opory rudého týmu. Dostal se do základní sestavy a ukázal, že pro Spartu může být přínosem. Jenže šestadvacetiletý bek se na konci července v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň zranil a od té doby je mimo hru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Dávid Hancko (Slovensko) 

Dávid Hancko Sparta 21.jpg

Slovenský reprezentační obránce působí ve Spartě už třetí sezonu. Během úvodních dvou ročníků však v Praze jen hostoval z Fiorentiny, odkud jej letenský tým v létě odkoupil. Sparta totiž o Dávida Hancka hodně stála. Třiadvacetiletý bek může naskočit uprostřed i na kraji obranné řady, je na něj spoleh a navíc dává i důležité góly. Loni se trefil pětkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

David Moberg Karlsson (Švédsko) 

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednalo se o prvního hráče, kterého Tomáš Rosický přivedl do Sparty. David Moberg Karlsson střídá skvělé momenty s nepovedenými zápasy, týmu z Letné ale už mnohokrát pomohl. Sedmadvacetiletý švédský křídelník, který ve Spartě brzy bude už tři roky, odehrál v české lize 67 zápasů, v nichž dal 19 branek a přidal 16 asistencí. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Lukáš Haraslín (Slovensko) 

Lukáš Haraslín SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dosud poslední posila Sparty. Letenské v úvodu sezony postihla rozsáhlá marodka hráčů, kteří nastupují na levé straně hřiště, a tak vedení pražského celku muselo jednat. Nakonec přivedlo Lukáše Haraslína, jenž dorazil na hostování z italského Sassuola. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant, který se dostal i na EURO, ihned ukázal své kvality a jedinou brankou rozhodl víkendové derby proti Slavii, ve kterém sešívaným pořádně zatápěl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Martin Minčev (Bulharsko) 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý bulharský reprezentant přišel do Sparty loni v létě zhruba za padesát milionů korun. Jenže na hřišti jen paběrkoval, v lize odehrál pouhých 206 minut a nikdo pořádně nevěděl, proč ho Pražené kupovali. Letos se ale jeho pozice mění, Martin Minčev nastoupil v derby dokonce v základu a na kontě má i první ligový gól. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud