V zimě uplynou už tři roky od okamžiku, kdy se Tomáš Rosický stal sportovním ředitelem Sparty. Jeho práce nyní začíná sklízet úspěchy.
Sparta se letos dostala do skupiny Evropské ligy, v derby porazila Slavii a vypadá to, že bude bojovat o titul. Fanoušci letenského týmu konečně mají několik důvodů k radosti a práce, kterou započal Tomáš Rosický, začíná sklízet úspěchy. Bývalý reprezentační kapitán během svého působení na Letné přivedl do Sparty i sedm cizinců. Jak se jim (ne)vede? Podívejte se.
Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz
Pokračování 2 / 8
Dominik Holec (Slovensko)
Narodil se sice v Českých Budějovicích, má ale slovenské občanství. Dominik Holec přišel do Sparty před rokem a půl ze Žiliny a loni se čekalo, že se na Letné porve o post jedničky. Jenže v lize nedostal jedinou šanci a v polovině ročníku odešel hostovat do polského Rakówa. Po úspěšné misi se vrátil zpátky, jenže aktuálně je zraněný.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 8
Andreas Vindheim (Norsko)
Šestadvacetiletý norský pravý obránce, který do Sparty přišel na jaře roku 2019, začal na Letné dobře. Zabydlel se v základní sestavě, týmu pomáhal i svými body a měl poměrně pevnou pozici. Jenže loni to už neplatilo a letos byl Andres Vindheim v akci jen třikrát, přičemž do základu se vešel pouze jednou. Na „jeho” místě teď vládne Tomáš Wiesner.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 4 / 8
Casper Højer (Dánsko)
Jedna z letních sparťanských posil. Levý dánský obránce začal na Letné dobře a vypadalo to, že se zařadí mezi opory rudého týmu. Dostal se do základní sestavy a ukázal, že pro Spartu může být přínosem. Jenže šestadvacetiletý bek se na konci července v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň zranil a od té doby je mimo hru.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 5 / 8
Dávid Hancko (Slovensko)
Slovenský reprezentační obránce působí ve Spartě už třetí sezonu. Během úvodních dvou ročníků však v Praze jen hostoval z Fiorentiny, odkud jej letenský tým v létě odkoupil. Sparta totiž o Dávida Hancka hodně stála. Třiadvacetiletý bek může naskočit uprostřed i na kraji obranné řady, je na něj spoleh a navíc dává i důležité góly. Loni se trefil pětkrát.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 6 / 8
David Moberg Karlsson (Švédsko)
Jednalo se o prvního hráče, kterého Tomáš Rosický přivedl do Sparty. David Moberg Karlsson střídá skvělé momenty s nepovedenými zápasy, týmu z Letné ale už mnohokrát pomohl. Sedmadvacetiletý švédský křídelník, který ve Spartě brzy bude už tři roky, odehrál v české lize 67 zápasů, v nichž dal 19 branek a přidal 16 asistencí.
Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
Pokračování 7 / 8
Lukáš Haraslín (Slovensko)
Dosud poslední posila Sparty. Letenské v úvodu sezony postihla rozsáhlá marodka hráčů, kteří nastupují na levé straně hřiště, a tak vedení pražského celku muselo jednat. Nakonec přivedlo Lukáše Haraslína, jenž dorazil na hostování z italského Sassuola. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant, který se dostal i na EURO, ihned ukázal své kvality a jedinou brankou rozhodl víkendové derby proti Slavii, ve kterém sešívaným pořádně zatápěl.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Pokračování 8 / 8
Martin Minčev (Bulharsko)
Dvacetiletý bulharský reprezentant přišel do Sparty loni v létě zhruba za padesát milionů korun. Jenže na hřišti jen paběrkoval, v lize odehrál pouhých 206 minut a nikdo pořádně nevěděl, proč ho Pražené kupovali. Letos se ale jeho pozice mění, Martin Minčev nastoupil v derby dokonce v základu a na kontě má i první ligový gól.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia