Ševci se zkušenostmi. 5 hráčů Zlína, kteří už ví, jak „chutná“ Evropská liga

Zlínští fotbalisté se chystají na historickou událost. Tým z Baťova města si poprvé v historii zahraje základní skupinu Evropské ligy, do které vstupuje jako jeden z outsiderů. Ale také s několika hráči, kteří mají velmi cenné zkušenosti.

zlin.jpg

Zlínští v létě mohutně posilovali a kompletně přestavěli kádr. Do toho se vrátil Vukadin Vukadinovič, přišel třeba Mizad Mehanovič, ale v Evropské lize se budou hodit také zkušenosti hráčů, kteří už soutěž okusili. Patří mezi ně Milan Švenger či David Štípek, ti se ale v akci nejspíš neobjeví. Pět dalších hráčů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách, už zřejmě ano.

Pokračování 2 / 6

Zdeněk Zlámal

Zdeněk Zlámal 2.jpg

Zlín získal na poslední chvíli posilu mezi tři tyče a z Antalyasporu přivedl Zdeňka Zlámala. Jednatřicetiletý rodák z Přerova, který má na kontě i jeden reprezentační start, se na půdě Evropské ligy představil jednou. V roce 2009 pomohl Liberci k postupu do čtvrtého předkola, v tom už ale dostal přednost Zbyněk Hauzr. Aktuální zlínskou jedničkou je Stanislav Dostál, Zlámalovy zkušenosti ale přijdou vhod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Bartošák

Lukáš Bartošák Zlín.jpg

V roce 2015, po příchodu do Liberce, vylétla jeho hvězda raketově vzhůru. Lukáš Bartošák se dokonce dostal do reprezentace a v kádru Slovanu měl neotřesitelnou pozici. O tu ale postupem času přišel a v létě zamířil do Zlína. Co se týká počtu startů v Evropské lize, je nejzkušenějším hráčem na zlínské soupisce. Na kontě má šest startů v předkolech a 12 v hlavní fázi soutěže, zahrál si například proti Marseille, Braze či Fiorentině.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Daniel Holzer

Daniel Holzer Zlín.jpg

Bývalý kapitán ostravského Baníku přišel do Zlína na hostování ze Sparty. Právě s letenským týmem si loni vyzkoušel Evropskou ligu, ve které odehrál čtyři duely. David Holoubek mu dal šanci ve vítězném utkání s Interem Milán, vsadil na něj i v obou duelech s Beer Ševou a v odvetě proti Southamptonu. Třikrát vydržel na hřišti celých devadesát minut, na jaře už ale další šanci nedostal. Dnes určitě nastoupí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Jiráček

Petr Jiráček Zlín.jpg

S Plzní si zahrál Ligu mistrů, působil v německé Bundeslize, zářil na EURU 2012, dokonce o něj stál Juventus. Petr Jiráček je ale nyní ve Zlíně, do kterého zamířil v létě z Jablonce. V sestavě má zatím pevné místo a k tahounům by měl patřit i v Evropské lize. Tu okusil během angažmá ve Spartě, s níž prožil tažení až do čtvrtfinále soutěže. Jednatřicetiletý záložník však naposledy nastoupil v osmifinále s Krasnodarem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai.jpg

O jednadvacetiletého útočníka z Nigerie se Zlín v létě přetahoval s Libercem. Právě ve Slovanu strávil Ubong Ekpai loňskou sezonu a pod Ještědem s ním byli spokojeni. Mladý forvard, jenž má na kontě už šest ligových branek (čtyři v Liberci a dvě ve Zlíně), nastoupil i ke třem duelům v Evropské lize. Proti Soluni ani Karabachu se neprosadil, jak se mu povede ve zlínském dresu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud