David Zima (Turín FC) Dvacetiletý stoper přišel do Slavie v polovině sezony 2019/20. V Edenu měl sbírat zkušenosti, rychle se ale postavil do základní sestavy a stal se jednou z opor sešívané družiny. Velmi dobré výkony podával i v Evropě a dostal se taky na EURO. Ve Slavii načal i letošní sezonu, před pár dny ale odešel do italského Turína. V premiéře proti Salernitaně obstál na jedničku, ubránil i Francka Ribéryho a jednou asistencí pomohl k výhře 4:0. 

David Zima (Turín FC)
Dvacetiletý stoper přišel do Slavie v polovině sezony 2019/20. V Edenu měl sbírat zkušenosti, rychle se ale postavil do základní sestavy a stal se jednou z opor sešívané družiny. Velmi dobré výkony podával i v Evropě a dostal se taky na EURO. Ve Slavii načal i letošní sezonu, před pár dny ale odešel do italského Turína. V premiéře proti Salernitaně obstál na jedničku, ubránil i Francka Ribéryho a jednou asistencí pomohl k výhře 4:0. 

 Jaroslav Zelený (FK Jablonec) Jaroslav Zelený přišel do Edenu v roce 2018. Do paměti slávistických fanoušků se zapsal povedeným výkonem v Lize mistrů proti Interu Milán, nikdy se ale nestal pevnou součástí sestavy a už po roce a půl zamířil na hostování. Nejprve působil v Mladé Boleslavi a loni byl zpátky v Jablonci, kde opět nabral parádní formu. V létě se stal definitivně hráčem Severočechů a nedávno se spekulovalo o jeho pozvánce do reprezentace. Jednoho z nejlepších ligových stoperů během léta lákala i Sparta. 
 Abdallah Sima (Brighton & Hove Albion) Ve Slavii debutoval teprve před rokem, rychle z něj ale vyrostla kometa sešívané sestavy. Okolo Abdallaha Simy, který zářil na ligové scéně i v Evropské lize, kroužily přední evropské kluby a bylo otázkou, kam povedou jeho kroky. Na začátku nového ročníku ho však trápily zdravotní problémy i pokles formy, a tak jeho cena klesla zhruba na 250 milionů korun. Dvacetiletý Senegalec odešel do Brightonu, který jej ihned poslal na hostování do druholigového anglického Stoke. 
 Mick van Buren (České Budějovice) V červnu prodloužil ve Slavii smlouvu do roku 2023, v Edenu ale minimálně na podzim působit nebude. Devětadvacetiletý nizozemský útočník odešel na hostování do Českých Budějovic, za které odehrál už osm zápasů v minulém ročníku. Na začátku sezony v Edenu nedostal téměř žádný prostor, v zimě se ale může vrátit zpátky. 
 Júsuf Hilál (Slovan Liberec) Další ofenzivní hráč, který v létě opustil Slavii. Júsuf Hilál zamířil do Liberce, ve kterém už hostoval loni na podzim. Na jaře byl zpátky ve Slavii, zasáhl však jen do osmi zápasů a letos už prostor nedostal. Bahrajnský reprezentant proto zase odešel hostovat pod Ještěd. 
5
Fotogalerie

Sešívaný kádr není nafukovací. 5 „největších” letních odchodů ze Slavie

Kádr Slavie se během léta znovu hodně proměnil. Sešívaní opět posilovali, o několik hráčů ale taky přišli.

Ve Slavii panuje velká konkurence a o hráče sešívaného týmu je na přestupovém trhu zájem. I letos v létě z Edenu odešlo několik důležitých hráčů - někteří na hostování, další na přestup. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Zima (Turín FC) 

David Zima Turín.jpg

Dvacetiletý stoper přišel do Slavie v polovině sezony 2019/20. V Edenu měl sbírat zkušenosti, rychle se ale postavil do základní sestavy a stal se jednou z opor sešívané družiny. Velmi dobré výkony podával i v Evropě a dostal se taky na EURO. Ve Slavii načal i letošní sezonu, před pár dny ale odešel do italského Turína. V premiéře proti Salernitaně obstál na jedničku, ubránil i Francka Ribéryho a jednou asistencí pomohl k výhře 4:0. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Zelený (FK Jablonec) 

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jaroslav Zelený přišel do Edenu v roce 2018. Do paměti slávistických fanoušků se zapsal povedeným výkonem v Lize mistrů proti Interu Milán, nikdy se ale nestal pevnou součástí sestavy a už po roce a půl zamířil na hostování. Nejprve působil v Mladé Boleslavi a loni byl zpátky v Jablonci, kde opět nabral parádní formu. V létě se stal definitivně hráčem Severočechů a nedávno se spekulovalo o jeho pozvánce do reprezentace. Jednoho z nejlepších ligových stoperů během léta lákala i Sparta. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Abdallah Sima (Brighton & Hove Albion) 

Abdallah Sima 21.jpg

Ve Slavii debutoval teprve před rokem, rychle z něj ale vyrostla kometa sešívané sestavy. Okolo Abdallaha Simy, který zářil na ligové scéně i v Evropské lize, kroužily přední evropské kluby a bylo otázkou, kam povedou jeho kroky. Na začátku nového ročníku ho však trápily zdravotní problémy i pokles formy, a tak jeho cena klesla zhruba na 250 milionů korun. Dvacetiletý Senegalec odešel do Brightonu, který jej ihned poslal na hostování do druholigového anglického Stoke. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Mick van Buren (České Budějovice) 

Mick van Buren ČB Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

V červnu prodloužil ve Slavii smlouvu do roku 2023, v Edenu ale minimálně na podzim působit nebude. Devětadvacetiletý nizozemský útočník odešel na hostování do Českých Budějovic, za které odehrál už osm zápasů v minulém ročníku. Na začátku sezony v Edenu nedostal téměř žádný prostor, v zimě se ale může vrátit zpátky. 

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Júsuf Hilál (Slovan Liberec) 

Júsuf Liberec Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Další ofenzivní hráč, který v létě opustil Slavii. Júsuf Hilál zamířil do Liberce, ve kterém už hostoval loni na podzim. Na jaře byl zpátky ve Slavii, zasáhl však jen do osmi zápasů a letos už prostor nedostal. Bahrajnský reprezentant proto zase odešel hostovat pod Ještěd. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud