Mads Emil Madsen 
 Srdjan Plavšič 
 Ivan Schranz 
 Michael Krmenčík 
5
Fotogalerie

Sešívaní se topí v krizi. 5 letních posil Slavie, které jsou nyní totálně z formy

Fortuna liga zažívá něco, co už dlouho nepamatovala. Slavii se nedaří a sešívaní tápou. Nevede se ani letním posilám.

Slavii se nedaří v pohárové Evropě a v současné době ani na domácí scéně. Sešívaní procházejí krizi, kterou už dlouho nezažili a na tým z Edenu se snáší velká kritika. Tu schytávají i některé letní posily, které jsou nyní totálně z formy. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Ubong Ekpai 

Ubong Ekpai Slavia.jpg

Jeho příchod do Slavie mnoho lidí zaskočil, ovšem Ubong Ekapi, který si v české lize zahrál za Liberec, Zlín, Plzeň a České Budějovice, v úvodu svého angažmá v Edenu zaujal dobrými výkony. Nastupoval v základní sestavě, dal gól Legii Varšava a trenérskému týmu dělal radost. Jenže postupně začal uvadat a v posledním duelu s Českými Budějovicemi šel ze hry po prvním poločase. Šestadvacetiletý křídelník z Nigérie je nyní z formy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mads Emil Madsen 

Mads Madsen Dánsko.jpg

Jsou hráči, u kterých nikdy nevíte, proč je daný klub kupoval. Ve Spartě třeba celý loňský rok jen paběrkoval Bulhar Martin Minčev, za něhož letenští zaplatili přes padesát milionů korun (letos už ale patří do základní sestavy). Zbytečnou investicí se jeví i dánský záložník Mads Emil Madsen, který Slavii stál milion eur. Třiadvacetiletý Dán, jehož v Edenu sledovali už déle, letos zasáhl jen do tří zápasů, ve kterých odehrál pouhých 41 minut. V MOL Cupu to zkoušel i na stoperu, na tomto postu ale totálně propadl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Srdjan Plavšič 

Srdjan Plavšič Slavia.jpg

Byla to kauza, která přitahovala velkou pozornost. Srdjan Plavšič ještě v minulé sezoně hrál za Spartu, jenže na Letné mu skončila smlouva a srbský rychlík v “utajení” zamířil do Slavie. V Edenu si od něj hodně slibovali, sázka na Plavšiče se ale sešívaným zatím vůbec nevyplácí. Trápily jej zdravotní problémy a nyní je totálně z formy. V lize si připsal jen pět nepovedených startů a ztrácí se i v pohárové Evropě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Slavia Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský útočník, který do Slavie přišel z Jablonce, začal v Edenu skvěle. Ve druhém kole smetl hattrickem Teplice a po šesti zápasech měl na kontě šest branek. Drží si místo v základní sestavě, postupně mu ale dochází dech a je jen svým stínem z úvodu sezony. Moc dobré výkony teď osmadvacetiletý Ivan Schranz nepředvádí ani v pohárech. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík Slavia Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

V létě se zdálo, že zamíří do Sparty, ve které by se opět sešel s Pavlem Vrbou. Michael Krmenčík ale nakonec odešel do Slavie a měl se stát hlavní ofenzivní zbraní sešívaného týmu, ve kterém hostuje z Brugg.

Jenže osmadvacetiletý reprezentační útočník přišel zraněný a doteď nenabral formu, kterou od něj všichni čekali. V sedmi ligových zápasech dal jediný gól a v posledním duelu v Českých Budějovicích, proti nimž nastoupil v základní sestavě, vydržel na hřišti jen poločas. Slávističtí fanoušci s ním zatím nejsou vůbec spokojeni.  

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud