Lukáš Provod (24 let) – 6 mil. eur   Jeden z objevů letošního ročníku. Když do Slavie přicházel v průběhu minulé sezony, rozhodně nebyl žádnou hvězdou. Tehdy patřil Plzni, hostoval však v Českých Budějovicích, kde si ho sešívaní vyhlédli. A udělali skvěle. Nyní je čtyřiadvacetiletý Lukáš Provod klíčovým hráčem sešívané družiny a spoléhá na něj i reprezentace. Trefil se v duelu s Belgií a pokud zazáří i na EURU, tak se může dočkat velkého přestupu.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka (25 let) – 7 mil. eur   Stuttgart, AS Řím, Leverkusen... To je stručný výčet klubů, které už údajně lákaly Petera Olayinku. Pětadvacetiletý nigerijský křídelník je ve Slavii třetí sezonu, během níž získal třetí titul. Opět podává dobré výkony, zase je produktivní (dal šest gólů a přidal čtyři nahrávky) a velmi dobře se prezentoval i na evropské scéně. Sešívaní teď mají ideální příležitost, jak jej pořádně zpeněžit.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Ondřej Kolář (26 let) - 7,5 mil. eur  Ondřej Kolář mohl už dříve odejít za 400 milionů korun do Nice, Slavia ale tehdy nabídku za svou oporu smetla ze stolu. Šestadvacetiletý gólman toho však v Edenu dokázal už hodně a nyní má ideální příležitost na přestup. Že je nesmírně odolný, to dokázal po hrůzostrašném zranění z utkání s Rangers, po kterém se rychle dokázal vrátit na hřiště. O nabídky by neměl mít nouzi.  Foto: Profimedia.cz
 Abdallah Sima (19 let) - 11 mil. eur   Ještě před rokem jej nikdo neznal, teď je ale nejžádanějším hráčem ligové scény. Devatenáctiletý Abdallah Sima na ni vlétl jako uragán a zejména během podzimu byl nezastavitelný. Sázel jeden gól za druhým, zářil i v Evropské lize a řekl si o pozornost takových klubů, jako je Juventus, Arsenal nebo Manchester United. Kamerunský klenot je v současné době sice zraněný, Slavia na něm přesto v létě nejspíš pořádně vydělá.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Sešívané klenoty. Podívejte se, kolik stojí pět hvězd Slavie, o které je zájem v zahraničí

Slavia v posledních letech vyslala do zahraničí řadu výborných fotbalistů. Co se v Edenu bude dít v průběhu tohoto léta?

K životnímu přestupu má nakročeno hned několik fotbalistů. Je jasné, že sešívaní je všechny nepustí, nabídky ve Slavii ale určitě přistanou. Kolik nejžádanější hvězdy z Edenu stojí podle renomovaného portálu TransferMarkt? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Nicolae Stanciu (27 let) – 6 mil. eur 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Letošní ligová bilance: 28 zápasů / 12 gólů 

Ve Slavii se rozjížděl pomaleji, než se čekalo. Ani podzim od něj nebyl nijak zářivý a v zimě se spekulovalo o jeho možném odchodu. Nicolae Stanciu ale v Edenu zůstal a rozehrál se do životní formy. Zářil v Evropské lize a v domácí soutěži má na kontě už 18 (12+6) bodů, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče celé ligy. Zahraniční kluby výkony sedmadvacetiletého rumunského záložníka bedlivě sledují. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Provod (24 let) – 6 mil. eur 

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Letošní ligová bilance: 27 zápasů / 3 góly 

Jeden z objevů letošního ročníku. Když do Slavie přicházel v průběhu minulé sezony, rozhodně nebyl žádnou hvězdou. Tehdy patřil Plzni, hostoval však v Českých Budějovicích, kde si ho sešívaní vyhlédli. A udělali skvěle. Nyní je čtyřiadvacetiletý Lukáš Provod klíčovým hráčem sešívané družiny a spoléhá na něj i reprezentace. Trefil se v duelu s Belgií a pokud zazáří i na EURU, tak se může dočkat velkého přestupu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Peter Olayinka (25 let) – 7 mil. eur 

Peter Olayinka 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Letošní ligová bilance: 21 zápasů / 6 gólů 

Stuttgart, AS Řím, Leverkusen... To je stručný výčet klubů, které už údajně lákaly Petera Olayinku. Pětadvacetiletý nigerijský křídelník je ve Slavii třetí sezonu, během níž získal třetí titul. Opět podává dobré výkony, zase je produktivní (dal šest gólů a přidal čtyři nahrávky) a velmi dobře se prezentoval i na evropské scéně. Sešívaní teď mají ideální příležitost, jak jej pořádně zpeněžit. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kolář (26 let) - 7,5 mil. eur 

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Letošní ligová bilance: 28 zápasů / 17 inkasovaných gólů 

Ondřej Kolář mohl už dříve odejít za 400 milionů korun do Nice, Slavia ale tehdy nabídku za svou oporu smetla ze stolu. Šestadvacetiletý gólman toho však v Edenu dokázal už hodně a nyní má ideální příležitost na přestup. Že je nesmírně odolný, to dokázal po hrůzostrašném zranění z utkání s Rangers, po kterém se rychle dokázal vrátit na hřiště. O nabídky by neměl mít nouzi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Abdallah Sima (19 let) - 11 mil. eur 

Abdallah Sima Slavia 2.jpg

Letošní ligová bilance: 18 zápasů / 11 gólů 

Ještě před rokem jej nikdo neznal, teď je ale nejžádanějším hráčem ligové scény. Devatenáctiletý Abdallah Sima na ni vlétl jako uragán a zejména během podzimu byl nezastavitelný. Sázel jeden gól za druhým, zářil i v Evropské lize a řekl si o pozornost takových klubů, jako je Juventus, Arsenal nebo Manchester United. Kamerunský klenot je v současné době sice zraněný, Slavia na něm přesto v létě nejspíš pořádně vydělá. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud