Vladimír Coufal - Trenér Šilhavý udělal proti Kosovu jedinou změnu v sestavě. Vyndal z ní stálici Pavla Kadeřábka, kterého nahradil Vladimírem Coufalem. Pravý bek, který do Edenu přišel před rokem, na balkánské půdě rozhodně nezklamal. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Čelůstka - V Kosovu odehrál svůj nejhorší zápas v reprezentaci. Od trenéra ale dostal důvěru a v Černé Hoře přispěl k čistému kontu. Do Slavie přišel v roce 2009 ze Zlína, z Edenu pak odešel nejprve na hostování do Palerma a později na přestup do Trabzonsporu. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Marek Suchý - Jednatřicetiletý stoper v létě opustil Basilej a odešel do Augsburgu. Předtím hrával taky za Spartak Moskva a Slavii, jejímž je odchovancem. V pražském týmu zažil dva tituly i postup do Ligy mistrů. V Černé Hoře reprezentační kapitán odehrál první poločas. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Bořil - Také post levého beka obsadil v Černé Hoře slávista. Podruhé v řadě totiž dostal přednost před Filipem Novákem Jan Bořil, který hraje zřejmě v životní formě. I díky jeho trefě Slavia postoupila do Ligy mistrů, nezklamal ani v reprezentaci. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Sešívaná stopa v reprezentaci. 8 slávistů (i bývalých), kteří vyběhli na Černohorce

Nebyla to žádná fotbalová hitparáda, čeští reprezentanti ale utkání v Černé Hoře zvládli a do tabulky si připsali důležité tři body. Vděčí za ně hráčům Slavie.

Bez názvu.jpg

Trenér českého týmu poskládal základní sestavu proti Černé Hoře téměř celou z hráčů, kteří působili, nebo stále působí, ve Slavii. Na trávník jich od úvodních minut vběhlo dokonce osm. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Trenér Šilhavý udělal proti Kosovu jedinou změnu v sestavě. Vyndal z ní stálici Pavla Kadeřábka, kterého nahradil Vladimírem Coufalem. Pravý bek, který do Edenu přišel před rokem, na balkánské půdě rozhodně nezklamal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka ČR 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V Kosovu odehrál svůj nejhorší zápas v reprezentaci. Od trenéra ale dostal důvěru a v Černé Hoře přispěl k čistému kontu. Do Slavie přišel v roce 2009 ze Zlína, z Edenu pak odešel nejprve na hostování do Palerma a později na přestup do Trabzonsporu.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Marek Suchý

Marek Suchý Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý stoper v létě opustil Basilej a odešel do Augsburgu. Předtím hrával taky za Spartak Moskva a Slavii, jejímž je odchovancem. V pražském týmu zažil dva tituly i postup do Ligy mistrů. V Černé Hoře reprezentační kapitán odehrál první poločas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Také post levého beka obsadil v Černé Hoře slávista. Podruhé v řadě totiž dostal přednost před Filipem Novákem Jan Bořil, který hraje zřejmě v životní formě. I díky jeho trefě Slavia postoupila do Ligy mistrů, nezklamal ani v reprezentaci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust ČR Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

V Kosovu neodehrál vůbec dobrý zápas, přesto dostal důvěru i v dalším duelu na balkánské půdě. Odvděčil se brankou na 2:0.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 18 Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Gólově se prosadil i Tomáš Souček. Nejlépe placený hráč sešívaného kádru, okolo něhož v létě kroužili zájemci ze zahraničí, ve druhém poločase otevřel skóre a český tým nasměroval k důležité výhře.

Foto: Pavel Mazáč Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Alex Král

Alex Král ČR 18 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ani jemu utkání v Kosovu moc nevyšlo, i tak byl ale znovu na hřišti a tentokrát byl i více vidět. V samém závěru si navíc vykoledoval penaltu, kterou bezpečně proměnil Vladimír Darida, jenž upravil skóre na konečných 3:0 pro český tým.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Jakub Jankto

Jakub Jankto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý levý ofenzivně laděný záložník v nejvyšší české soutěži neodehrál ani jednu minutu. Je však odchovancem Slavie, odkud v roce 2014 odešel do italského Udine. Od loňského roku patří Sampdorii.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud