„Sešívaná“ reprezentace. Jarolím povolal 8 hráčů, kteří prošli Slavií

Slavia patří k nejlepším ligovým týmům podzimu a předvádí atraktivní fotbal, díky kterému patří k aspirantům na zisk titulu. Ten v Edenu naposledy vybojoval Karel Jarolím, současný trenér národního týmu!

Bez názvu.jpg

Právě hráči, kteří hrají, nebo v minulých letech hráli, za Slavii, tvoří nejvýraznější část současné reprezentace. Jarolím povolal do národního týmu osm hráčů, kteří jsou nebo byli spojeni s klubem z Edenu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Jeden z nováčků v nominaci. Nebylo však překvapením, když Jarolím ukázal právě na Antonína Baráka. Jednadvacetiletý záložník, který přestoupil do Slavie v zimě z Příbrami, je letos ve výborné formě a patří k nejlepším ligovým záložníkům. Nastupuje v základní sestavě, na kontě má tři góly a jednu asistenci. Pomůže oživit i reprezentační zálohu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal Krejčí Necid.jpg

Bořek Dočkal je v současné době lídrem Sparty, dříve hrával i za Liberec, ligovou kariéru ale načal ve Slavii, do které přišel už v deseti letech. Debutoval na Kladně, dokonce nastoupil v základní sestavě, během třetího startu dal gól Teplicím, moc dalších šancí ale nedostal. V příštím ročníku hostoval na Kladně a poté zamířil pod Ještěd.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Theodor Gebre Selassie

Gebre ČR.jpg

Devětadvacetiletý Theodor Gebre Selassie patří k nejzkušenějším hráčům Jarolímova výběru, pravidelně nastupuje za německé Brémy, v národním týmu ale často vysedává jen mezi náhradníky.

Čím to? Možná se něco stalo během společného působení ve Slavii, se kterou získali v roce 2008 společně první titul. Gebre sice nastupoval převážně v základní sestavě, po sezoně ale odešel na hostování do Liberce, s nímž později získal další titul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

Jedničkou mezi třemi tyčemi zůstává Tomáš Vaclík, kterému kryje záda Tomáš Koubek ze Sparty. Na postu třetího brankáře ale nastala změna. Zkušeného Jaroslava Drobného nahradil Jiří Pavlenka ze Slavie, který si pod trenérem Šilhavým vybojoval post pevné jedničky. Na mezinárodní úrovni zatím sbírá zkušenosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Daniel Pudil

Daniel Pudil ČR.jpg

Daniel Pudil poprvé okusil ligu v Blšanech. V roce 2006 získal titul s Libercem a během další sezony byl už na hostování ve Slavii. Také pod Jarolímovým vedením vybojoval ligový triumf a poté odešel do belgického Genku. V létě se dočkal premiéry na Euru a v reprezentaci pokračuje i za vlády nového trenéra, kterého velmi dobře zná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Marek Suchý

Marek Suchý Basilej.jpg

Jaorlím vedl ve Slavii spoustu hráčů. Jedním z těch, na které rázný kouč hodně sázel, byl Marek Suchý. Ten byl pilířem defenzivních řad a motorem na cestě ke dvěma titulům i premiérovém postupu do Ligy mistrů. Nebylo proto překvapením, když z něj následně udělal reprezentačního kapitána.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Milan Škoda

Milan Škoda 2.jpg

Český tým trápí chabá produktivita, vždyť ve třech kvalifikačních zápasech nedal ještě ani gól. Nepovedlo se to ani Milanu Škodovi, který se v letošní ligové sezoně trefil zatím pětkrát. Jarolím by potřeboval, aby se zase prosadil i na mezinárodní scéně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Ve Slavii je od deseti let a Jarolím ho tedy velmi dobře zná. Třiadvacetiletý záložník dlouhodobě prokazuje vysokou výkonnost, nedávno se o něj zajímaly kluby z Ruska, Slavie o něj ale nechce přijít. Tím spíš, když teď jeho cena ještě poroste. Autor tří letošních branek si odbyl premiéru v národním týmu v zápase s Ázerbájdžánem a nyní je mezi vyvolenými znovu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud