2004 – po Světovém poháru  Světový pohár v roce 2004 byl z českého pohledu velmi emotivním turnajem. Svěřenci Vladimíra Růžičky bojovali za památku tragicky zesnulého Ivana Hlinky a toužili získat zlato. Až na vrchol nakonec nedošli, ale i za semifinálovou bitvu s Kanadou sklidili potlesk a uznání. Jaromír Jágr po turnaji v Air Canada Centre prohlásil: „Nejspíš je to naposled. V reprezentaci asi skončím.“ Opět se spletl... Profimedia.cz
 2006 – po olympiádě v Turíně  Na olympijských hrách v Turíně v kabině nepanovala dobrá atmosféra. Čeští hokejisté se ale nakonec dokázali semknout a vybojovali bronzové medaile. Jaromír Jágr dal na turnaji dvě branky, na pět přihrál a myslel si, že to byla jeho derniéra. „Šance, že se do reprezentace vrátím, je malá,“ řekl tenkrát. Rozhodnutí ale opět změnil a představil se na dalších dvou olympiádách. Profimedia.cz
 2014 – po mistrovství světa v Minsku  Jaromír Jágr v Minsku hrozně moc chtěl. Bylo vidět, jak touží dovést tým k medaili, na ledě dřel až do poslední vteřiny. Zdálo se totiž, že má srovnané myšlenky a po běloruském šampionátu definitivně skončí v národním týmu. „Člověk je unavený, odevzdal tam maximum. Spadlo to ze mě,“ prohlásil po utkání o bronz, ve kterém Češi podlehli Švédům. Jágr nekončil v dobré náladě, byl naštvaný na rozhodčí, ale zdálo se, že svůj verdikt bere vážně. Jenže čas jeho rozhodnutí opět nahlodal. Profimedia.cz
 2015 - po mistrovství světa v Praze  Rok po šampionátu v Bělorusku, kde chtěl definitivně ukončit reprezentační kariéru, se však Jaromír Jágr rozhodl své rozhodnutí zrevidovat. Mistrovství světa se totiž konalo v České republice a slavná osmašedesátka chtěla udělat všechno pro to, aby národní tým vybojoval před domácími fanoušky (zlaté) medaile. Češi nakonec prohráli boj o bronz s Američany a skončili pod stupni vítězů. Po utkání Jágr naposled prohlásil, že v nároďáku končí. S devíti body se loučil jako nejproduktivnější domácí hráč na turnaji. Bylo mu 43 let.  Toto poslední loučení už bylo opravdu definitivní. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Seriálové loučení. Připomeňte si 5 turnajů, po kterých Jaromír Jágr (s)končil v reprezentaci

Jaromír Jágr debutoval v národním týmu v roce 1989. Od té doby se představil na několika světových šampionátech a pěti olympijských hrách. Mnohokrát se zdálo, že v reprezentaci končí, mnohokrát se ale nechal zlákat k návratu.

Pětkrát. Přesně tolikrát Jaromír Jágr oznamoval svůj konec v české reprezentaci. Čtyřikrát si to však rozmyslel a znovu oblékl národní dres. Všechna jeho loučení si můžete připomenout v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

1998 – po olympiádě v Naganu

Jaromír Jágr Vegas.jpg

Je tomu už přes dvacet let, co Jaromír Jágr poprvé končil v národním týmu. Na krku se mu houpala zlatá olympijská medaile z Nagana, hokejový národ prožíval obrovskou euforii, tehdy šestadvacetiletý útočník si ale myslel, že už si v národních barvách nezahraje. „Asi to byl můj poslední reprezentační zápas,“ řekl tehdy. Své rozhodnutí však naštěstí změnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

2004 – po Světovém poháru

Jaromír Jágr-1996-ořezaná.jpg

Světový pohár v roce 2004 byl z českého pohledu velmi emotivním turnajem. Svěřenci Vladimíra Růžičky bojovali za památku tragicky zesnulého Ivana Hlinky a toužili získat zlato.

Až na vrchol nakonec nedošli, ale i za semifinálovou bitvu s Kanadou sklidili potlesk a uznání. Jaromír Jágr po turnaji v Air Canada Centre prohlásil: „Nejspíš je to naposled. V reprezentaci asi skončím.“ Opět se spletl...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2006 – po olympiádě v Turíně

Jaromír Jágr free.jpg

Na olympijských hrách v Turíně v kabině nepanovala dobrá atmosféra. Čeští hokejisté se ale nakonec dokázali semknout a vybojovali bronzové medaile. Jaromír Jágr dal na turnaji dvě branky, na pět přihrál a myslel si, že to byla jeho derniéra. „Šance, že se do reprezentace vrátím, je malá,“ řekl tenkrát. Rozhodnutí ale opět změnil a představil se na dalších dvou olympiádách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2014 – po mistrovství světa v Minsku

Jaromír Jágr1.jpg

Jaromír Jágr v Minsku hrozně moc chtěl. Bylo vidět, jak touží dovést tým k medaili, na ledě dřel až do poslední vteřiny. Zdálo se totiž, že má srovnané myšlenky a po běloruském šampionátu definitivně skončí v národním týmu.

„Člověk je unavený, odevzdal tam maximum. Spadlo to ze mě,“ prohlásil po utkání o bronz, ve kterém Češi podlehli Švédům. Jágr nekončil v dobré náladě, byl naštvaný na rozhodčí, ale zdálo se, že svůj verdikt bere vážně. Jenže čas jeho rozhodnutí opět nahlodal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

2015 - po mistrovství světa v Praze

Jágr-repre.jpg

Rok po šampionátu v Bělorusku, kde chtěl definitivně ukončit reprezentační kariéru, se však Jaromír Jágr rozhodl své rozhodnutí zrevidovat. Mistrovství světa se totiž konalo v České republice a slavná osmašedesátka chtěla udělat všechno pro to, aby národní tým vybojoval před domácími fanoušky (zlaté) medaile.

Češi nakonec prohráli boj o bronz s Američany a skončili pod stupni vítězů. Po utkání Jágr naposled prohlásil, že v nároďáku končí. S devíti body se loučil jako nejproduktivnější domácí hráč na turnaji. Bylo mu 43 let.  Toto poslední loučení už bylo opravdu definitivní.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud