Senzace ze Slezska. 5 hráčů, kteří táhnou fotbalový Třinec do HET ligy

Senzace ze Slezska. 5 hráčů, kteří táhnou fotbalový Třinec do HET ligy

Senzace ze Slezska. 5 hráčů, kteří táhnou fotbalový Třinec do HET ligy

Fotbalová národní liga ukrojila ze svého kalendáře už 13 kol. Nejlepším týmem soutěže jsou České Budějovice, kterým však šlape na paty senzace z Třince.

V HET lize působí ostravský Baník i Karviná. A příští rok by mezi ně mohl přibýt i další klub ze Slezska. Už před sezonou se nahlas hovořilo o postupu Opavy, ještě o bod lépe je na tom ale Třinec, který se překvapivě drží na druhém místě (jen o skóre za Českými Budějovicemi). Jména pěti hráčů, kteří na tom mají největší podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavol Ilko

Fotbal ilustrační.jpg

Jen jeden hráč (pokud nepočítáme gólmana Palečka), odehrál více minut než Pavol Ilko. O tři minuty déle byl na hřišti jeho kolega z obranné řady Jiří Janoščín, který rovněž patří k ústředním postavám týmu. Čtyřiadvacetiletý Ilko, jenž do Třince přišel v létě z Frýdku-Mísktu, má na kontě navíc tři asistence.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Václav Juřena

Václav Juřena 2 Petr Rucki CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý útočník je třineckým odchovancem. Dříve se snažil prosadit i v Baníku, působil v ostravské juniorce, ligu si ale nezahrál. Tu okusil až loni v Karviné, v dresu nováčka však odehrál jen dvacet minut. Letos znovu válí v třineckém dresu a s pěti góly je nejlepším střelcem týmu. Navrch přidal ještě dvě asistence.

Foto: Petr Rucki / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jiří Kateřiňák

Jiří Kateřiňák Jaroslav Lenger CNC Profiedia.jpg

Dvaadvacetiletý záložník je v Třinci teprve od léta, v týmu si však už stihl vybudovat silnou pozici. Na kontě má dva góly a stejný počet nahrávek a i díky němu je slezský celek tak vysoko.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Paleček

Lukáš Paleček Jaroslav Lenger CNC Profiedia.jpg

Bez kvalitního gólmana se nedá pomýšlet na úspěch. Třinečtí se ale bát nemusí, v zádech mají Lukáše Palečka, který v 13 startech vychytal už šest čistých kont a vládne této sledované statistice. Šestatřicetiletý gólman, který dříve působil v Ostravě, si v dresu Příbrami zachytal i v nejvyšší soutěži. Dotáhne do ní i Třinec?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Šimon Šumbera

Šimon Šumbera Jiří Hanák CNC Profimedia.jpg

17 zápasů a jeden vstřelený gól. Taková je ligová bilance Šimona Šumbery, který působil v letech 2013 – 2015 v brněnské Zbrojovce. Více prostoru ale nedostal a přes Znojmo se v lednu ocitl v Třinci. Letos má na kontě už čtyři vstřelené góly a jednu asistenci.

Foto: Jiří Hanák / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud