Senzace z Vysočiny. 5 hráčů, kteří řídí jarní povstání Jihlavy

Po podzimu byli zralí na sestup. Fanoušci neřešili, zda se Jihlava zachrání, ale kdo spadne společně s ní. Jenže stačily čtyři jarní zápasy a všechno je jinak. Vysočina zdolala Slavii i Plzeň, získala 12 bodů a míří za záchranou.

Bez názvu.jpg

Jihlava přezimovala s pouhými deseti body. Zdálo se, že o sestupujícím je rozhodnuto. Pak se ale Vysočiny ujal trenér Martin Svědík, jehož svěřenci ve čtyřech zápasech vybojovali 12 bodů. Jména pěti hráčů, kteří řídí jarní povstání Vysočiny, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matej Rakovan

Matej Rakovan Jihlava.jpg

Čtyři zápasy a pouhé dvě inkasované branky. Jedna od Teplic, druhá od Dukly. To je hodně slušná vizitka. Matej Rakovan navíc vychytal čistá konta v duelech se Slavií a v Plzni a dvakrát se dostal do sestavy kola. Sedmadvacetiletý gólman, který přišel na Vysočinu v roce 2015 z Edenu, chytá v parádní formě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Petr Tlustý

Petr Tlustý.jpg

Dvaatřicetiletý obránce přišel do Jihlavy už v roce 2008. V předchozích letech dal tři ligové branky, zato letos se trefil už dvakrát, rozhodl o vítězství nad Plzní a vede svůj tým vzhůru. Od osmého kola nechyběl na hřišti ani minutu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Till Schumacher

Till Schumacher Petr Lemberk  MAFRA  Profimedia.jpg

Jihlava v zimě získala hodně zajímavou posilu. Na Vysočinu přišel Till Schumacher, který býval kapitánem mládeže Dortmundu, trénoval pod slavným koučem Jürgenem Kloppem, dostal se na soupisku pro Ligu mistrů a hrál za mládežnickou reprezentaci. Do prvního týmu Borussie se ale nedostal, a tak přišel na hostování do Jihlavy. Dvacetiletý obránce se rychle zabydlel v sestavě, na jaře nevynechal ani minutu a patří k nejlepším hráčům týmu.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Vladislav Levin

Vladislav Levin Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Také Vladislav Levin je Jihlavě od zimy. Dvaadvacetiletý záložník přišel z Mladé Boleslavi, za kterou na podzim odehrál čtyři zápasy. Stejnou porci už zvládl také v Jihlavě a na jaře nechyběl na hřišti ani jednu minutu. V utkání s Teplicemi a Duklou si ruský fotbalista připsal i první dvě ligové asistence.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Dávis Ikaunieks

Davis Ikaunieks 2.jpg

Ligový hit. Čtyřiadvacetiletý lotyšský reprezentant na jaře válí, dal dva góly Teplicím, jeden Dukle a na kontě má už osm ligových zásahů. V zimě o něj stál Jablonec, spekulovalo se o Slavii, Spartě i nabídkách z Ruska. Dávis Ikaunieks ale nejprve chce vystřílet Jihlavě záchranu.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud