Senzace z Chomutova. 5 hráčů, díky kterým Piráti vládnou extralize

V létě přišli o Jana Ruttu, který společně s Davidem Kämpfem zamířil do NHL. Další mladý útočník David Kaše odešel do Švédska. Že by měli zopakovat loňskou semifinálovou účast? Nesmysl, myslela si většina. Jenže Piráti vládnou extralize.

Bez názvu.jpg

Kometa? Liberec? Kdeže, extralize po pěti odehraných kolech vládne Chomutov. Piráti jsou jediným neporaženým týmem a vyhřívají se na čele tabulky. Pět hráčů, díky kterým parta Vladimíra Růžičky zatím vládne, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ján Laco

Ján Laco.jpg

Základem každého úspěšného týmu je brankář. A toho Chomutov má. Pevné místo mezi třemi tyčemi drží Ján Laco, který zatím má nejvyšší úspěšnost zákroků (93,88 %) i nejnižší průměr inkasovaných branek na zápas (1,74). Pětatřicetiletý slovenský gólman, který je mezi Piráty druhou sezonu, odchytal zatím všech pět zápasů a ani jednou neodešel z ledu poražen.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Mrázek

Jaroslav Mrázek Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdo zastoupí Jana Ruttu? Zatím se zdá, že by jeho orli mohl převzít Jaroslav Mrázek. Devětadvacetiletý bek, který loni posbíral celkově 11 kanadských bodů, je letos hodně při chuti. Na kontě má jednu branku, tři asistence a čtyři trestné minuty. Na ledě tráví hodně času, zatím patří k lídrům.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Michal Vondrka

Michal Vondrka Chomutov.jpg

V létě se zdálo, že je na odchodu. Piráti mu dlužili peníze, vztahy se ale nakonec udobřily a Michal Vondrka zůstal v Chomutově. Pětatřicetiletý lídr, který loni posbíral 46 kanadských bodů a stal se nejlepším hráčem extraligy, je znovu v laufu. Na kontě má dvě branky, přidal pět nahrávek a patří k nejproduktivnějším hráčům začátku sezony. Pro tým Vladimíra Růžičky bylo klíčové, že ho dokázal udržet.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Sklenář

Jakub Sklenář 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Překvapivý tahoun. Jakub Sklenář je v Chomutově třetí sezonu a zatím útočí na své bodové maximum. V prvním ročníku mezi Piráty posbíral bývalý útočník Slavie 13 kanadských bodů, loni to bylo 12 a letos je už na čísle šest. V úvodu sezony dal dvě branky a přidal čtyři nahrávky. Na jakou metu se devětadvacetiletý forvard dostane?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Syn chomutovského trenéra hrál už loni v reprezentační formě. V sezoně nastřílel celkově 17 branek, přidal 21 asistencí a patřil k lídrům týmu, s nímž postoupil až do semifinále. Zdá se, že na jeho roli se nic nemění. Osmadvacetiletý forvard je v úvodu sezony znovu ve formě, v pěti zápasech posbíral stejný počet kanadských bodů za tři góly a dvě nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud