Matúš Sukeľ   Pětadvacetiletý slovenský útočník, který zářil na světovém šampionátu v roce 2019, je ve Spartě druhým rokem. V základní části se mu dařilo a dostal se na 19 (9+10) bodů. Jenže v play-off zatím bodově mlčí.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Pech   Jeho zkušenosti se v play-off měly hodit. Tím spíš, když sedmatřicetiletý útočník odehrál povedenou základní část, v níž nastřílel 11 branek a přidal 26 asistencí. Ve vyřazovacích bojích zatím Lukáš Pech zasáhl do čtyř zápasů, nebodoval ale ještě ani jednou. V prvním duelu s Libercem byl navíc u dvou inkasovaných branek.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Rousek   V play-off se zatím neprosazuje ani Lukáš Rousek. Pražané přitom na schopnosti jednadvacetiletého útočníka hodně spoléhali. V základní části Rousek odváděl velmi dobré výkony a dostal se na 38 (14+24) bodů. V šesti zápasech play-off ale vyslal jen dvě střely na branku a připsal si jedinou asistenci.  Foto: Profimedia.cz
 Jan Buchtele   Třicetiletý útočník odehrál povedenou základní část, dal 15 branek, přidal 14 asistencí a v play-off měl být ještě platnější. Jenže to se zatím nestalo. Forvard s reprezentačními zkušenostmi gólově mlčí a v šesti zápasech si připsal jedinou asistenci. Na brány soupeřů přitom poslal už deset střeleckých pokusů.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sen o titulu se zase vzdaluje. Pět důležitých útočníků Sparty, kteří v play-off zatím nezáří

Ve čtvrtfinále extraligového play-off Sparta smetla Olomouc, v semifinále ale zatím nedokázala najít recept na velmi dobře hrající Liberec. Bílí Tygři vedou 2:0 na zápasy, teď se navíc série stěhuje na sever Čech.

Bez názvu.jpg

Sparta byla znovu pasována do role jednoho z extraligových favoritů. Jenže v semifinálové sérii Pražané dvakrát doma prohráli s Libercem a sen o titulu se jim vzdaluje. Pokud Sparta chce sérii ještě zvrátit ve svůj prospěch, potřebuje zabrat. A přidat musí i pět útočníků, kterým se v play-off zatím příliš nedaří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Matúš Sukeľ 

Matúš Sukeľ Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý slovenský útočník, který zářil na světovém šampionátu v roce 2019, je ve Spartě druhým rokem. V základní části se mu dařilo a dostal se na 19 (9+10) bodů. Jenže v play-off zatím bodově mlčí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Pech 

Lukáš Pech.jpg

Jeho zkušenosti se v play-off měly hodit. Tím spíš, když sedmatřicetiletý útočník odehrál povedenou základní část, v níž nastřílel 11 branek a přidal 26 asistencí. Ve vyřazovacích bojích zatím Lukáš Pech zasáhl do čtyř zápasů, nebodoval ale ještě ani jednou. V prvním duelu s Libercem byl navíc u dvou inkasovaných branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Rousek 

Lukáš Rousek Sparta.jpg

V play-off se zatím neprosazuje ani Lukáš Rousek. Pražané přitom na schopnosti jednadvacetiletého útočníka hodně spoléhali. V základní části Rousek odváděl velmi dobré výkony a dostal se na 38 (14+24) bodů. V šesti zápasech play-off ale vyslal jen dvě střely na branku a připsal si jedinou asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Buchtele 

Jan Buchtele Sparta 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník odehrál povedenou základní část, dal 15 branek, přidal 14 asistencí a v play-off měl být ještě platnější. Jenže to se zatím nestalo. Forvard s reprezentačními zkušenostmi gólově mlčí a v šesti zápasech si připsal jedinou asistenci. Na brány soupeřů přitom poslal už deset střeleckých pokusů. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Andrej Kudrna 

Andrej Kudrna.jpg

Jediný bod za gólovou asistenci má dosud na kontě také Andrej Kudrna. Devětadvacetiletý slovenský reprezentační útočník, který je ve Spartě už šestým rokem, přitom měl být ve vyřazovacích bojích jedním z klíčových hráčů rudého týmu. V základní části dal 12 branek a připsal si devět asistencí, v play-off ale zatím moc výrazný není. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud