Selhání ambiciózních Ocelářů. 5 opor Třince, které v play-off totálně vyhořely

Oceláři selhali. Třinečtí hokejisté sice patřili ke spolufavoritům na zisk extraligového titulu, v play-off ale dohráli předčasně a ze hry se dostali už ve čtvrtfinále. Důvodů je několik, třeba výpadek formy klíčových hráčů.

Bez názvu.jpg

Není žádným tajemstvím, že Třinec disponuje vysokým rozpočtem. Snad nejvyšším v extralize, čemuž odpovídá i skladba kádru, který je plný známých jmen. Jenže ani to ještě nezaručí úspěch – letošní čtvrtfinále s Chomutovem je toho důkazem. Jména pěti opor Ocelářů, které v sérii selhaly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Adamský

Martin Adamský Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Martin Adamský je neodmyslitelnou třineckou ikonou. Zároveň je hráčem, na kterého je vždy spolehnutí. Základní část mu vyšla, dal 12 branek a přidal stejný počet asistencí, v play-off se ale pětatřicetiletému útočníkovi nedařilo. Adamský dal jediný gól, v Třinci od něj čekali rozhodně víc.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Zbyněk Irgl

Zbyněk Irgl.jpg

Šestatřicetiletý útočník je ohromný bojovník, což dokázal i mimo led. V play-off toužil dovést Třinec co nejdál, série s Chomutovem mu ale nevyšla. Zatímco v základní části posbíral 28 (12+16) kanadských bodů, tak ve čtvrtfinále se mu nevedlo. Odehrál jen tři zápasy a bodově se neprosadil. Trenér Kýhos ho dokonce vyřadil ze sestavy, ani tento krok ale Ocelářům nepomohl.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Netík

Tomáš Netík.jpg

Zatímco na půdě Ligy mistrů válel, v extralize se mu příliš nedařilo. Sparta tak poslala Tomáše Netíka do Třince, který v něm viděl výraznou posilu pro play-off. Čtyřiatřicetiletý útočník se ale v novém působišti příliš neprosadil. V základní části dal jen dvě branky, ve vyřazovací fázi si připsal bilanci 1+2. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jakub Petružálek

Jakub Petružálek Michal Beránek CNC  Profimedia.jpg

Jakub Petružálek dal před sezonou košem Litvínovu a posílil Oceláře. Základní část mu vyšla – 36 kanadských bodů je toho důkazem. Výrazný bodový přísun se od něj čekal i v play-off, to ale jednatřicetiletý útočník příliš nezvládl. V sérii s Chomutovem dal jediný gól, k tomu přidal dvě asistence, to ale Ocelářům bylo málo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Martin Růžička

Martin Růžička Barbora Reichová  CNC Profimedia.jpg

Obávaný kanonýr, který během play-off sezony 2010/11 zvládl udělat 33 kanadských bodů, se po dvou letech strávených v zahraničí vrátil v létě do Třince. V základní části odehrál 33 zápasů a posbíral v nich 22 kanadských bodů. Ve vyřazovací fázi se od něj ale čekalo víc. Připsal si jen tři asistence, gólově vyšel dokonce naprázdno, což dosud v Třinci nezažil. Velké zklamání…

Foto:  Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud